До речі, чи не було у вас думки провести аналогічний експеримент в інших областях України. Цікаво було б побачити порівняння знань людей на Львівщині, Волині, Полтавщині тощо. Гадаю було б цікаво)
Дуже прості слова. У попередній частині було кілька слів, які дійсно не дуже часто вживані й навіть діалектичні, як, наприклад, "легінь". Дуже сумно, що люди не знають слів, як крук чи вилиці, ех... До речі, ґречний пишеться через Ґ, наскільки мені відомо.
@@verbroez712 Просто хтось читає мало літератури, зараз окрім укр. класики купа навдивовижу, далебі, якісних перекладів.) Звичайно, ми завше стикатимемося із незнайомими нам словами. Зазвичай людина середньостатистична володіє 10 000 слів або менше. Водночас наша мова налічує більш ніж 255 000 слів (особисто маю словник на 253 тис.). Цебто 10 000 це дуже мало. Суржикомовні (, а поготів російськомовні) часто мають ще бідніший словниковий запас укр. слів. Якщо слова, на зразок, церата, серпанок, веприна, ґляґаний, макорженик, навзадгузь зустрічаються у художній літературі, то незнання слів, на кшталт, лохина, ґатунок, сльота, журавлина... це, пане, мені здається ганьба... + сьогоднішня епоха комп'ютеризації всього (автовиправлення при наборі тексту, Т9 тощо) "розслаблює"... Люди (і я з Вами теж) стають, вибачте за прямоту, тупішими. Поки держава не візьметься вирішувати цю проблему по-стравжньому (я про бідність мови), то й будемо мати те, що маємо... Коли майже кожен другий не може підібрати 3 синоніми до слова "великий"...
@@verbroez712 Це не скасовує факт деградації населення (як з естичної/моральний, так і з ментальної сторони). Щодо похлопати - це Ваше право, ми у вільній країні живемо.
@@wysqit1670 який об'єм....круг має площу... А потім дивуються чому діти тупі і не знають математики. КУЛЯ має об'єм. Площу має круг. Коло має лиш довжину.
А я, всё таки считаю что стоило обьяснить. Если ситуация такова, что люди имеют настолько ограниченный словарный запас, стоит сделать, этим видео, доброе дело, чтобы люди могли из него больше нового узнать.
Андрей Глущенко так вам и девушке, написавшей ранее стоит пересмотреть свою манеру изложения своего мнения, вам никто ничего не должен. Напишите нормально, попросите. Девочка ведь добрая, уверен она бы сделала перевод в будущем для людей, которым язык чужой. Видео в первую очередь адресовано для будущих студентов УКРАИНСКИХ вузов и граждан Украины, которые уважают культуру нашу.
@@maniac.11 Maniac #11 Да что такого, в манере, учитывая что "Стоило бы" - как по мне, совсем не тождественно, тому, что кто-то кому-то что-то обязан. Думаю, и это лично моё мнение(моё и только. может быть даже не правильное. но я его никому не навязываю. В целом. Что бы я ни написал в комментариях) и понимание, что видео ставит целью популяризировать Украинский язык. Показать что проблема есть. И оно же предлагает частные занятия. Это прекрасно. Но почему бы, тогда, не сделать доброе дело, и не просветить, немного, людей? Я никого не считаю обязанным мне, я просто предлагаю. И для меня Украинский язык не чужой. Для меня, практически все слова в видео, были узнаваемы. Но, люди отвечавшие в опросе, и в комментариях.. Проблема есть. И то что молодёжь, не знает этих слов, да и в целом, имеет пробелы в знании языка, конечно прискорбно, но это же не значит, что они не уважают Украину, что язык им чужой и прочее. У вас, Maniac #11, какая-то очень элитарная позиция получается. Но вряд ли, такой подход, действительно поможет, скорее наоборот. Даже сейчас, я, под этим видео, пишу по-русски, и потому что мне так проще и привычнее, и потому что ветка комментариев началась рускоязычно. Я владею Украинским, в меру. Что успел в своё время в школе и книгах выучить и вычитать. И с удовольствием пользовался бы обоими языками. Но моё окружение, с самого рождения, русскоязычное почти поголовно. И это действительность. Но, мне кажется, полезнее, мягче относиться к другим. И пробуждать в них интерес к Стране, Языку и Культуре. А не гнобить за незнание. Я знавал людей, в которых со временем, просыпалась любовь и интерес к родному.. Просыпалась от того, что им это преподносили мягко и ненавязчиво. Очень многие начинали учить Украинский, просто потому, что встретили в жизни людей, которые им беззлобно показали всю красоту и мелозвучность Украинского, всё его богатство.. Пусть же он будет доступен, максимально, всем. Это ведь, наше сокровище и достояние. Так в итоге, действительно, что было бы плохого, если бы описание под видео дополнилось парой строчек теста или ссылками на толковательный словарь? Никто не обязан "переводить с русского на Украинский" не просто же так существуют Толковательные словари. Не спорю, кому УЖЕ интересно, те итак эти слова знают, или сами постараються найти. Но те, кто оказался, по тем или иным причинам, обделён знанием, будут иметь шанс его, хоть немного, приобрести.
Я знаю всі ці слова, хоч закінчила радянську російськомовну школу (в рідному місті школи перевели на російську до мого народження), як і були російськомовними школи в містах, де згодом жила з батьками, проте любові до книжок, журналу "Всесвіт", уроків української літератури в школі і спілкування українською на канікулах в діда і баби виявилось достатньо. Жахає, що навіть автор відео, яка не жила в часи дефіциту книжок, зросійщення шкіл, відсутності інету, не знає значення слова "плекати" :(( Сподівалась, що моя дитина хоч чогось навчилась від нас і в незалежній українській школі. Тепер непевна, попитаю.
Те з якого регіону немає ніякого значення. Якщо людина цікавиться власною мовою, читає укр. літ. чи банально навчалася в школі (більшість слів від вчительки почув) то вони для неї є елементарними. Годі вже чванитися своїм західним походженням, відкрию для вас таємницю: ви не перший сорт. Мені просто накипіло як людині з центру.
Деякі пояснення, були трохи некоректними. Наприклад Крук-це окремий вид (так як є ворона, ворон і крук), так само як і льох-це не звичайний підвал, а зі своєю специфікою у конструкції. Але це вже так, придирки). Хоча справді дуже сумно, що люди не знають значення елементарних слів, які я використовую в побуті. Хоча не все так однозначно, так як спілкуюсь з великою кількістю людей про всій Україні і вони розуміють значення таких слів
@@a.horobets1021 ахаха плюсую)) я також вінничанка. От тільки, невже громовиця - це таки блискавка? Агоооов, зно.юей, пишіть правильну відповідь, будь ласка!
Привіт, я з Житомира. У нас пародія на українську. В Україні менша частина людей розмовляє літературною. Про яку цілісну державу, єдиний український народ може йти мова?
Я шокований. Це дуже стандартні слова. Ось вилиці - показник того, що опитані люди не спілкуються українською мовою щодня у побуті. Таке припустимо з іноземною: я не скажу відразу англійською нп. шафка, бо в побуті не використовую і не можу знати всіх таких звичайних для носія слів, але ж ви в Україні живете, люди. Ну, може з поваги до історії, культури та традиції вже навчитесь, якщо вам вже так кортить говорити язикою або щелепа інша?
@@dimitri6758 через те що я не готувався, я не звіг зробити з матану три останні завдання, які давали багато балів. Тести я написав шикарно 20 з 20. Фізика мабуть найлегше ЗНО. В мене однокласник не здав матан, тому що не на брав мінімум (потрібно було зробити 8 вірних завдань, для того щоб скласти, він не зміг) З фізики що набрати мінімум потрібно 1 правильне завдання Тай завдання там всі тестові, обо просто написати правильну числову відповідь і все. Завдання досить прості, наприклад було намальовано, комп'ютер, телевізор і електроплитка, потрібно вибрати де зображена теплова дія струму. Досить просто. Я проходив минулорічні тести з фізики онлайн в них я набирав по 195 балів, за половину часу ЗНО. +фізика заміняє зно з англійської часто. +якщо все інше херово модна поступити на бюджет на фізичний, в провідний ВУЗ. там прохідний 140 на бюджет може бути в якийсь ЛНУ.
@@varvinka прости, перевожу коряво. Ну мало ли кто-то не знает русского, а переводить лень, вот и перевела кое-как. Незнание языка не делает тебя тупым.
AnAnAsIk Офигеть😨 Можно я вам руку пожму? Извините за стереотипность, но когда была в Харькове не услышала ни одного украинского слова, а Вы не плохо так набрали. Респект🌚👌🏻
Питання взагалі занадто легкі, якось був на стенді на проєкті від Hromada, на жаль, не пам'ятаю назви ГО, чий був стенд, але там були дуже важкі і маловідомі слова, от там було важко.
Я усі ті слова знаю, і це завдяки моїй неньо, вона мене відвозила до Слобідки у дитинстві. І навіть за часи срср у Селах завжди розмовляли тільки Українською. І тест для усіх: тільки будьте чемними, не звертайтесь до Google. Дубівка, що це є?
Люди выдумавшие эту "мову" в 20-е и 30-е годы просто "гении". Момент с рекламой курсов просто до слёз рассмешил! Ну, походу этот язык для вас настолько родной, что вам нужны целые курсы чтобы его хотя бы понимать)))
Обожнюю московитські коментарі. Якщо мови не було,то чому у нас стільки фолькльору? Той самий щедрик,де прилетіла ластівка,але ластівки не прилітають у січні,а у квітні. Тобто ця щедрівка ще за часів,коли ластівки прилітали у січні,то як наша мова може бути вигаданою? Чому перший літературний твір був написаний за 20-30 років до першого московитського твору?
Жах і сором!!! А с другої сторони лють від того ,що наші українські можновладці не зробили НІЧОГО,щоб зберігати МОВУ, бо болотне корито для них було понад усе! А для деяких так і зараз...
Ганьба! Не знати так державну мову... І більшість російськомовні, воно й не дивно. Для них наша мова іноземна. І після цього вони себе називають українцями