Тёмный

Як знайти сенс життя під час війни? 

Православный психолог Людмила Башук
Просмотров 80
50% 1

Як знайти сенс життя під час війни?
Постійна загроза життю, здоров'ю, постійна зміна бойової обстановки, тривалі навантаження, багато смерті та горя в новинах, що нерідко перевищують межі людських можливостей, втрата близьких, втрата житла, хвилювання за рідних, все це має величезний вплив на психіку людей під час бойових дій.
Як знайти сенс життя під час війни?
Хочу розповісти Вам про засновника логогтерапії - Віктора Франкла.
Віктор Франкл відповідає на запитання: у чому сенс вашого життя? Пройшовши нацистські табори смерті, він побачив, що найбільший шанс вижити в нелюдських умовах мали не міцні тілом, а сильні духом люди, ті, хто знав, заради чого він живе.
Життя Франкла - урок мудрості та мужності, натхнення для життя інших. У 1945 році він опинився серед небагатьох, хто зумів уціліти в Освенцімі. Страшний досвід концтабору збагатив його професійно як психотерапевта, і місією вченого стала допомога людям у пошуках сенсу життя.
Віктор Франкл говорив, що у кожного з нас свій концтабір.
Уявіть вийшов Франкл з концтабору, а всі його рідні загинули. Він був на межі суїциду. Допомогла йому його ж власна книга «Психолог в концтаборі», яку він написав не під власним прізвищем, а під номером, який у нього був в концтаборі…
Пройшли роки…Франкл одружився з Елеонорою Франкл, яка народила йому доньку, дочекався онуків.
До самої старості Віктор Франкл підіймався в гори, а коли вже не міг то отримав ліцензію пілота.
Коли осліп, його дружина була його очима. Він диктував - вона записувала.
Вчення В.Франкла ґрунтується на трьох китах:
1. Свобода волі,
Свобода волі людини належить до її досвіду.
Лише два класи людей дотримуються тієї точки зору, що їхня воля невільна:
хворі на шизофренію, які страждають від ілюзії, що їхня воля і думки управляються і контролюються іншими, а також, поряд з ними, філософи-детерміністи.
2. Воля до сенсу. Так відбувається завдяки тому фундаментальному факту, що задоволення є побічним продуктом, або побічним наслідком реалізації наших старань, але воно руйнується і отруюється в міру того, як з нього намагаються зробити самоціль. Чим більше людина ставить собі за мету безпосереднє досягнення задоволення, тим менш вона досягає її.
Гете писав: «Якщо ми приймаємо людину такою, якою вона є, ми робимо її гіршою; якщо ми приймаємо її такою, якою вона має бути, ми допомагаємо стати такою».
Тобто якщо людина шукає лише задоволення - це пасивність, яка не дає розвитку.
3. Сенс життя, знаходиться за межами людини, більше ніж людина.
Одним з найважливіших принципів теорій Віктора Франкла є сенс життя. На думку цього психолога, люди можуть знайти мету в існуванні, беручи на себе відповідальність за себе та інших. З іншого боку, необхідно знайти "чому", щоб відповісти на виклики, що виникають у наш день.
Зроблю висновок, якщо людина жила, обслуговуючи лише свої задоволення, то це шлях до неврозу. Тобто людина обслуговує свій егоцентризм, крутиться навколо себе, своїх думок, зациклюється на проблемах.
До речі під час війни, коли консультувала, то за одну консультацію люди виходили з егоцентричного зациклення і розуміли сенс свого життя.
Варто, побачити сенс свого життя, хоча, Віктор Франкл вважав, що єдиного сенсу життя не існує, але що кожен повинен знайти своє. Через це неможливо шукати його в книгах, у цілях, нав'язаних ззовні, в родині чи друзях чи в суспільстві. Тому однією з наших головних цілей у житті має бути пошук того, що дасть нам мету.
Але на чому ґрунтується життєвий сенс кожного? Для Франкла це залежатиме від таких елементів, як наші цінності, наша особистість, наші смаки, наша історія та наші рішення. Тому дуже важливо пам’ятати, що кожен день - це можливість діяти вільно і шукати те, що насправді важливо.
Мені дуже подобається цитата В.Франкла: «Між стимулом та нашою реакцією на нього завжди є час. За цей час ми вибираємо як реагувати. І саме тут лежить наша свобода».

Опубликовано:

 

13 мар 2022

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 4   
@Homosapiens..
@Homosapiens.. 2 года назад
Боже милостивий бережи Україну даруй мирне небо і любов один до одного! ❤️ Дякую.👍
@user-cz4kk2ks2n
@user-cz4kk2ks2n 2 года назад
Людмила, здравствуйте! Сил, мужества, терпения и светлого разума! У вас есть телеграм канал?
@user-cz4kk2ks2n
@user-cz4kk2ks2n 2 года назад
Людмила, здравствуйте! Сил, терпения, светлого разума! Скиньте телеграм канал если есть?
@user-bg6ln1qb6g
@user-bg6ln1qb6g 2 года назад
Здравстауйте, а почему вы перестали на рууском говорить?
Далее
Новый дом для пернатого
00:59
Просмотров 638 тыс.
Новый дом для пернатого
00:59
Просмотров 638 тыс.