Тёмный

Dobd ki a multivitamint (és egyed ezt helyette) 

Ázsiába Szakadtam
Подписаться 120 тыс.
Просмотров 224 тыс.
50% 1

A mai videó rámutat a multivitaminokkal kapcsolatos problémákra és egy minden szempontból lényegesen kedvezőbb alternatívát ad.
Üzenni a Facebook pagen lehet, ide kérem a nekem szánt linkeket is a komment szekció helyett: / azsiabaszakadtam
Ha értékeled a munkámat és teheted, kérlek támogasd a csatornát a Patreon közösségi támogatói oldalon keresztül. Ez segíti, hogy további videókat készítsek nektek és érdekes helyeket mutassak meg a járvány után.
/ azsiabaszakadtam
A videókban linkszűrő működik, azaz linket tartalmazó kommentek automatikusan nem jelennek meg.
email: azsiabaszakadtam@gmail.com
www.healthline....
www.georgetown....
www.healthline...
munewsarchives...
www.ncbi.nlm.n...
www.todaysdiet...
www.ncbi.nlm.n...
This video is for general informational purposes only. It should not be used to self-diagnose and it is not a substitute for a medical exam, cure, treatment, diagnosis, prescription, or recommendation. It does not create a doctor-patient relationship. You should not make any change in your health regimen or diet before first consulting a physician and obtaining a medical exam, diagnosis, and recommendation. Always seek the advice of a physician or other qualified health provider with any questions you may have regarding a medical condition.
Ez a videó csak általános tájékoztatási célokat szolgál. Nem használható öndiagnózisra, és nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, gyógymódot, kezelést, diagnózist vagy ajánlást. Nem hoz létre orvos-beteg kapcsolatot. Semmilyen változtatást nem szabad végrehajtania az étrendjén vagy a gyógyszerein, mielőtt konzultálna orvosával. Mindig kérje ki orvosa vagy más szakképzett egészségügyi szolgáltató tanácsát, ha bármilyen kérdése van egészségügyi állapottal kapcsolatban.

Опубликовано:

 

27 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 799   
@edittamaramenyhart7360
@edittamaramenyhart7360 2 года назад
Köszönöm😊 kelkáposztát roppanósra hagyva párolni, almával, dióval olivaolajjal összekutyulni, isteni sali. Éljen a káposzta, retek, torma! Mind csoda, és szuper, hogy ezt ilyen jól össze is foglalta! Jó egészséget!🙏🏻😊❤️
@Kecsuafiu74
@Kecsuafiu74 2 года назад
Nagyon köszönöm az infót. Megnyugtató volt számomra, hiszen évek óta magam savanyítom a káposztát, mert a bolti nagyon savanyú. Imádom, amikor a szakácskönyvek azt írják, hogy a savanyú káposztát mosd ki, meg csavard ki, aztán főzd, vagy süsd meg. Ez nagyon jó, mert az összes vízben oldódó vitamint rögtön el is tünteted. Pláne, ha kiöntöd és nem iszod meg. Szóval én azért savanyítok másfél hetente egy fej káposztát, mert csupán csak addig savanyítom, amig nem érzem a kellemesen savanyú izét, aztán üvegbe zárom és be a hűtőbe, itt aztán lelassul a további savanyodás. Ezt eszem aztán egész télen köretként, savanyúságként, és néha készítek belőle töltött káposztát is, vagy székelykáposztát. De sohasem kell kicsavarnom és kimosnom a főzés előtt, mert kellemesen savanyú, amit én készítek.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 года назад
Juj de jól hangzik 😊 Én kimchit szoktam, bár rettentő büdös van tőle 🤭 Ja meg kovászos uborkát ha van kedvem szöszölni vele
@gbrca
@gbrca 2 года назад
Doki! Ezek a videók eszméletlenül hiánypótolók. A szakember szemszögéből is látjuk, hogy mik az összefüggések a táplálkozás és az emberi kémiai és biológiai funkciók között. Hasonlóan a koronavírus, tüskefehérje működéséről is ezen a csatornán kaptam a legtöbb érthető, hétköznapi nyelven előadott információt, magyarázatot. 👏 Köszönöm! Jó egészséget kívánok!
@darlaaddams7169
@darlaaddams7169 2 года назад
Kivalo es hianypotlo video Tanar Ur! En vegan vagyok evek ota, ezert B12 vitamint celzottan napi szinten szedem, igy teljesen benne vagyok a normal savban (ezt mindig kulon nezetem). Kellemes hetet kivanok Limabol!
@rapsodie69
@rapsodie69 2 года назад
Gyógyszerfóbiám van, ami abban nyilvánul meg, hogy nem szedem a vitaminokat, hanem eszem "őket"! Napi szinten, és örömmel! Aranyos pillanat volt, amikor a káposzta elkészítési módozatait illetően a " töltött" szót említette, akkor nyelt egyet, de én is!☺️ Megyek a nem túl ígéretes piacunkra, és eldöntött céllal! Jól éreztem magam itt, és szívesen meghívnám egy finom ebédre! Menü: töltött káposzta, amit nem nehezítek meg semmilyen füstölt hússal, mégis finom! Üdvözlöm, és minden jót kívánok!
@gyulaodor1240
@gyulaodor1240 2 года назад
Köszönöm, ez a videó is nagyon hasznos, szükséges, időszerű. Főleg ha még számításba veszem az ukrajnai szomorú események miatt a közeli jövőben várható élelmiszer krízist is. Igaz, hogy Ukrajna nem káposztát exportál, de már Jelenleg is komoly élelmiszer ár emelkedés tapasztalható világszerte...
@mariabencsik9832
@mariabencsik9832 2 года назад
Köszönjûk, nagyon hasznos infok, s ezt a dédik és nagyik “tudták” tapasztalatból. Az én dédieim soha nem ettek gyógyszert s vitamin tabletákat, pénzük sem volt rá, mindkét dédi papa ott maradt a háborúban, s egyedül nevelték a gyerekeket, s mégis 90-100 évig éltek. Egyik dédmamám gyűjtötte a gyógynövényeket, várt kis tüllzacskokat, s abban tárolta, s ezt kapták a gyerekek, ha betegek voltak.
@veronikademjennedr.kovats3826
Ez is nagyon jó videó, mint a többi. Hallgassatok a dokira és minden nap egyetek káposztát valamilyen formában, mert én is azt teszem és tényleg jó hatása van. Igaz, én a káposztával együtt céklát és kövér porcsint is minden nap eszem. Ez nem azt jelenti, hogy minden nap káposztafőzeléket kell enni, mert nagyon változatosan elkészíthető alapanyag, káposztalecsó, kínai édes-savanyú ragu, tejfölös-mustáros ragu, káposztafasírozott, borscs, bármi készíthető belőle más zöldségekkel vegyesen is, salátaként nyersen, fermentálva és párolva is. A keresztesvirágúak levelét is enni szoktam, nem dobom ki és azt sem engedem, hogy a zöldséges levágja róla. A retket meg is lehet főzni, csak mi magyarok nem szoktuk.
@bb2tempo1
@bb2tempo1 11 месяцев назад
es "Spirulina vs. Chlorella: Boost Your Mitochondrial Health with Algae Supplements"
@damapikk9522
@damapikk9522 Год назад
2 egyszerű elkészítés: 1. coleslaw, vagy amerikai káposztasaláta, káposztát megreszelem, sárgarépát is, lila hagymát adok hozzá és joghurtot, só, bors, esetleg majonéz. Finom hús mellé vagy magában. 2. fermentálva, ha nem magam készítem, akkor boltból kilósan veszem, szintén lila hagyma a savanyú káposztához+olíva olaj, bors. Nagyon finom! Mindkettő vöröskáposztából is készülhet. 🤩pont most hallom a videóban a fermentálást ;)
@csabaolah9400
@csabaolah9400 2 года назад
Én Thaiföldön szoktam rá a nyers káposztára, gyakran adják egyszerű ételek mellé, aztán már magamnak is azt vettem otthonra. Köszi a hasznos információt!
@toml.5860
@toml.5860 2 года назад
Jóóóóreggelt emberiség, a JÓISTEN ezt a teremtéskor már zseniálisan megalkotta , jó látni hogy ezt újra felfedezzük és elkezdünk zöldségeket is enni!
@alajosszabo6771
@alajosszabo6771 2 года назад
IGEN DE A SÖTÉTEK TUJÁT TERMELNEK A KERTBE NA AZT EGYÉK
@katizoller9191
@katizoller9191 2 года назад
Drága Doktor Úr! Hálás köszönet a videóért,meg a munkájáért! Az Isten áldja meg!!! Ezer puszi és ölelés!!
@petermekk
@petermekk 2 года назад
Nagyon jó tartalom lett. Multivitaminok esetében még érdemes megemlíteni, hogy milyen molekula formában vannak jelen az adott készítményekben a felszívódási hasznosulásuk végett, valamint a nyomelemek antagonizmusokra is figyelni kell (Cal Mg vagy Zink és Réz). D3 vitamin mellé a K2 vitamin fontossága (szintén a megfelelő molekulaformában). De a lényeg, tiszta helyről származó, változatos étrendnél nincs jobb alternatíva.
@Mandelleus
@Mandelleus 2 года назад
Na,ezt már szeretem, amikor valaki végre konkrétumokat is mond,nem csak rèbuszokban beszél,hogy táplálkozzunk egészségesebben.Ok,de mit egyek?Itt legalább kézzelfogható ajánlásokat hallani.Thx!
@irenkaszap5167
@irenkaszap5167 2 года назад
Remek videó volt. Ha figyelünk a szervezetünk jelzéseire, akkor kiderül, hogy éppen melyik növény tartalmazza leginkább azokat az összetevőket, amelyek pótlására feltétlenül szükségünk van. Pl: én a kemoterápia 6 hónapja alatt kizárólag a brokkoli levest voltam képes megenni, semmi más nem ment le a torkomon. A terápiát követően szép lassan a többi növényre is sor került, viszont a húsokat és az édességeket még hónapokig nem kívántam. Ez idő alatt viszont indokoltnak tartottam az egyoldalú táplálkozás miatt a multivitamin alkalmazását - Béres cseppet fogyasztottam.
@adelfellner2186
@adelfellner2186 2 года назад
Tüdőembólia után kilószámra ettem a spárgát és a hajdinát, minden nap, úgy, hogy előtte soha nem is kóstoltam őket, de a zöldségesnél meglátva nagyon megkívántam mindkettőt. Hetekig csak ezt ettem, nem kívántam mást. Utólag néztem meg, hogy miből van bennük sok : rutinból (P vitamin), ami segíti az erek átjárhatóságát. A természet bölcs, csak észre kell vennünk a szavát.
@azi6530
@azi6530 2 года назад
Most találtam a csatornára és egyszerűen imádom! Így tovább!
@magdafeher1899
@magdafeher1899 2 года назад
Üdvözlet. A reteklevelét is felhasználhatjuk, nyersen is és főve is. Ne dobjuk ki, ha FRISS!
@thomasgotti3281
@thomasgotti3281 2 года назад
Köszönjük! gratulálok a 60 ezer feliratkozóhoz ! !
@gyorgynebarna336
@gyorgynebarna336 2 года назад
Üdvözlöm ezen a nem túlzottan tavaszi napon! Az Ön videói egy kis melegséget is küld nekünk. Multivitamin!! 😌
@chatech3867
@chatech3867 2 года назад
Nagyon hasznos előadás volt Sokat tanultam…köszönöm szépen. Sok tanàcsot megfogadtam.
@zsuzsannakaufman9249
@zsuzsannakaufman9249 2 года назад
Skorbut ellen is a savanyú káposztát használták
@elizabethhorvath8725
@elizabethhorvath8725 2 года назад
Rendkivul sokat tanultam ebbol a videobol. Koszonom szepen ismet az erdekes videokat.
@magdolnanuszer4210
@magdolnanuszer4210 2 года назад
Doktor Úr, én szeretnék GRATULÁLNI és megköszönni ezt a csodás előadást, ebben minden benne volt olyan szinten amit mindenki megérthetett !!! :)
@magdafeher1899
@magdafeher1899 2 года назад
Van egy kedvemre való mondás: "amíg a majom átmegy az őserdőn, addig az őserdő átmegy a majmon" 83 éves vagyok és mostanában megnézem az Interneten, melyik ételnek milyen gyógyhatása van és annak megfelelően készítek magamnak ennivalót. Ja olyan borzasztó az értelmem, hogy minden kemikáliára ami nem természetes rosszul reagálok, így semmilyen gyógyszert - még fájdalom csillapítót sem tudok bevenni. Kiütés, viszketés, hányás követi.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 года назад
Hahaha zseniális mondás, sose hallottam.
@lestervecsey7880
@lestervecsey7880 4 месяца назад
Szia Magda. Én is pontosan olyan élet módot elek mint Te és 83 éves vagyok. Te azóta 85 lettél. Jó egészséget kívánok .
@janosnagy6812
@janosnagy6812 2 года назад
Megkésve is, üdvözlöm doktor úr! Itthon a bolti pezsgőtablettákat veszik nagyon! Drága, ráadásul alig van benne vitamin! Ez olyan mint a falusi csirkének hazudott tápos, üzemi csirke, ami tele van vízmegkötővel! Tapasztalat! Igaz én csak kacsákkal dolgoztam!
@damapikk9522
@damapikk9522 Год назад
Még egy káposztás recept a gyors zöldségtál: káposzta+sárgarépa+hagyma+fokhagyma+shiítake gomba gyors tűzön, icipici olajon futtatva roppanósan + szójaszósz, tejföl vagy kókusztej és kész, krumplival, hússal vagy tofuval finom. Polentával /puliszka, pirított szezámmaggal megszórva.
@janosnejaksa4160
@janosnejaksa4160 2 года назад
Kedves Doki! Imádom az előadásait, a sok hasznos információt. Megfogadom a tanácsokat ezután több zöldséget fogyasztók. . Jó egészséget kívánok, hogy sok ilyen és ehhez hasonló videókat tudjon nyújtani Köszönöm szépen. Vigyázzon magára.
@zsofimarinescu2056
@zsofimarinescu2056 10 месяцев назад
Köszönöm szépen a munkádat, a hasznos információkat.👍
@hajniferencz5550
@hajniferencz5550 2 года назад
Kedves Zsolt ! Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos videót 🙏🥰Nagyon jó egészséget és minden jót kívánok 🤗❤️
@andrasnesarkozi6218
@andrasnesarkozi6218 2 года назад
Nagyon köszönöm ,”finom”lett!🥦🥦🥬🥬
@kl.k7133
@kl.k7133 Год назад
Ajanlom a rantott kelkaposztat! Felszeleteljuk a kelkaposztat es ugyanugy panirozzuk, mint a hust. Szuper!
@erzsebetvarga7585
@erzsebetvarga7585 Год назад
Juj, ne! :)
@erzsebetmatildegervarineho6287
@erzsebetmatildegervarineho6287 2 года назад
Szia dr Zsolt!Soha nem szedtem multivitamint én mindig a zöldségekkel és napi 1drb almával és 1citrommal potoltam!. Köszönöm a videod!🍀👏🤗
@ferencneillyes
@ferencneillyes 2 года назад
Köszönöm szépen az információt részemről nagyon hasznos volt.
@imrelente4962
@imrelente4962 Год назад
Üdvözlöm Doktor úr! A káposzta, cékla répa, fermentálása 1l víz kanál só oldat kovászolás. sok sót viszek be evésükkel
@zsoltlaszlo6324
@zsoltlaszlo6324 2 года назад
Doki, okos ember vagy! 🤗 Én sem használok ilyen ... okat egész életemben! Jó egészséget kívánok Neked! Szeretettel : Zsolti
@mariannajaki1948
@mariannajaki1948 2 года назад
Köszönjük az értékes videót és a tanítást 🤗😍👍! Ezentúl még nagyobb kedvvel fogyasztom a káposzta féléket!
@bakajudith
@bakajudith 2 года назад
pár éve olvastam egy cikket a brokkoliról, hogy annál mérgezőbb zöldség nincs is, mivel "akármivel" permetezik, amivel ugye nem kellene. Az ember sajnos elvész a sok infóban, amik ráadásul eléggé ellentmondanak egymásnak. De éljen a káposzta, erről még rossz hír nem jött, legalábbis a savanyítottról. Köszi a videót:-)
@zsuzsabodine5835
@zsuzsabodine5835 Год назад
Nagyon szépen köszönöm az útmutatót. Sok káposztát és zöldséget eszünk.🥰❤️
@gyongyvirag855
@gyongyvirag855 2 года назад
Köszönöm a videót. :) Én is szedtem multivitamint, de mostanában nem szedem. Azt vettem észre, hogy a szervezetem nem tolerálja. C-vitamint (800 mg) és D-vitamint (3000 N) szedek naponta, valamit Magne B6-ot. Gondolkodom azon, hogy a D-vitamint kisebb adagban szedjem nyár közeledtével. (2000 NE) Megerősített a videó abban, hogy nem szükséges a multivitamint szedni mindennap. A zöldségekből készített ételeket szeretem. :)
@margithackl9147
@margithackl9147 2 года назад
Köszönöm, jo gondolatebresztö müsor volt ez. En az uborkat szoktam kicsavarni, mert igy tanultam. Megprobalom, ugy elkesziteni, ahogy a javaslatban szo volt rola. A jopap is holtig tanul. Köszönöm
@mariahudelcu1338
@mariahudelcu1338 2 года назад
Köszönöm szepen Dr Ur a videot es a ❤ tanitast. Nagyon hasznos mindenkinek.
@dardaildi
@dardaildi Год назад
Újra logikus az okfejtésed. 💗 Köszönöm. 🌷
@martabertalan2079
@martabertalan2079 2 года назад
Köszöntöm, s köszönöm az okos videót. Várnék tanácsot a N i t r á t kiküszöbölésére.
@viktorsvoboda1203
@viktorsvoboda1203 2 года назад
Köszönjük! Irány a szombati biopiac. 👍
@evikovacs1277
@evikovacs1277 5 месяцев назад
A csíráztatás szuper megoldás
@idadosa7100
@idadosa7100 2 года назад
Köszönjük ezt a nagyon hasznos felhívást az egészségmegőrzésre ! Hála-hála-hála :)
@mariusbogdan9036
@mariusbogdan9036 2 года назад
Újfent köszönjük ! Én imádom a főzelékeket, köztük a kelkáposzta főzeléket is. Mikor 1980 -ban 2 hónapot a Szovjetunióban töltöttem (egy koncertkörúton hangmérnök gyanánt) mindig Szoljanka levest ettem, az volt a kedvencem. (Aminek ugye alapja a káposzta) Kedvencem volt még a fekete ("tégla") kenyér és a kaukázusi kefír. Életemben olyan jó nem volt a gyomrom, emésztésem, mint akkor. Kisgyerekként a káposzta torzsája a kedvencem volt. remélem abban is benne vannak a hasznos összetevők. No meg a nyers karalábé is. Ma már inkább a savanyú káposzta amit szívesen fogyasztok. Van egy "függőségem" a Szatmári szilvalekvár.(hozzáadott cukor nélkül természetesen) Ebben ugye fruktóz van, de a színe miatt gondolom polifenolok is. Jól gondolom, vagy inkább mellőzzem? Érdekes, hogy édesapám már akkor mennyi hasonlót mondott. Ő is a kénvegyületekben gazdag növények fogyasztására bíztatott. Pedig csak vegyészmérnök volt. Mikor 1962 -ben a Veszprémi Magyar Ásványolaj és Földgáz kutató intézetben dolgozott PVC padlóborítást raktak le a laboratóriumokban. Ő a kollégáit arra kérte, szellőztessenek gyakran, mert a benne levő lágyítószer a dibutil-ftalát rákkeltő. Nos meghallotta ezt a párttitkár és beutaltatta Lipótmezőre kényszer gyógykezelésre, mivel "üldözési mániája" van. Azóta bebizonyosodott, hogy igaza volt ! Amikor a DDT megjelent nálunk, (ha jól emlékszem "Matador" márkanév alat)t, akkor is szólt, hogy ne használjuk ! ( kézzel szedegettem a krumplibogarakat, amit még a csirkék is nem túl lelkesen ettek meg. További sok sikert és jó egészséget kívánok !
@jozsefkovari4313
@jozsefkovari4313 2 года назад
Nagyon tetszett a videó és nagyon hasznos. Ha lehet megkernem szépen a vérnyomas, stabilizasara illetve csokentesere, használt növényi illetve gyümölcs fogyasztása, ami rendbe hozza,a magas vernyomást. Köszönöm szépen. További jó munkát és KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK.
@emesepellach6972
@emesepellach6972 2 года назад
A gyöngytyúk megeszi a krumplibogarat, még szereti is!
@gaborpap777
@gaborpap777 Год назад
Tisztelt Doktor úr! Nem mindenben értünk egyet, illetve van néhány dolog amiben kiegészíteném. Több mint 10 éve egy nagy gyógyszergyár gyógyszerkutatási részlegén dolgozom. Van némi fogalmam nemcsak a gyógyszerekről, hanem a vitaminokról is. Nagyon nem mindegy, hogy milyen formában van jelen egy-egy készítményben az adott hatóanyag (pl. a magnézium oxid vagy kelát, vagy a vas szulfát vagy fumarát. Az egyik formában alig, a másikban szinte teljesen felszívódik az adott ásványi anyag) A másik fontos dolog az arányok. Amit a videóban is említ, illetve kérdez a Centrummal kapcsolatban, hogy miért nincs mindenből 100%? Nos ennek fő oka, hogy bizonyos nyomelemek, ásványi anyagoknál rendkívül fontos mit, miből, milyen arányban tartalmaz a készítmény, hogy ne akadályozza vagy éppen segítse egymás felszívódását. Csak néhány példa. A túl sok cink akadályozza a réz felszívódását. A C-vitamin segíti a vas felszívódást, vagy a magnézium nehezebben szívódik fel B6 vitamin nélkül. S még sorolhatnám. Nos ha már a Centrumon keresztül szemléltette ezeket. Elmondható, hogy minden multivitamin gyártónak ő volt az alap. Nem csak azért, mert lényegében közel 45 éve ők találták ki illetve vezették be magát a multivitamint, hanem ez idő alatt folyamatosan tökéletesítették. Jelenleg elmondható, hogy a piacon lévő multivitaminok közül a Centrum és a Supradyn (Bayer) rendelkezik a legjobb felszívódási hatásfokkal. Valamint a Centrumról még annyit talán érdemes tudni, hogy az egyetlen multivitamin készítmény, amit gyakorlatilag a világ több mint 30 országában lehet kapni, méghozzá patikában, melynek engedélyezéséhez elég komoly követelményeknek kellett megfelelni, ami jelenleg még egyetlen multivitaminnak sem sikerült rajta kívül. Valamint ne ragadjunk le a Magyarországon forgalmazott néhány termékénél hiszen a Centrum több tucat készítményt gyárt, a külföldi piacra, nagy dózisú D illetve C-vitaminoktól kezdve az Omega 3 készítményeken át a sportolóknak szánt készítményekig, vitamin pakkokig, amikben tasakonként több tabletta van elosztva napi adagokra. Csak azért veséztem ki a Centrumot, mert Ön is ezzel példálózott. Megjegyzem, nem köt semmilyen személyes vagy szakmai érdek a Centrumhoz, sem a gyártójához, de a tények ettől még tények maradnak. Valamint igenis fontos ezeknek a készítményeknek a szedése, legyen szó Centrumról, Supradynről, Béres Activalról, hogy csak a legismertebbeket említsem. Hiszen változatos táplálkozással hiába lehetnénk egészségesek, szinte kizárt, hogy a legtöbb ember kivitelezni tudja a tiszta vegyszer és hormonmentes zöldségek, gyümölcsök, halak stb fogyasztását napi szinten. A megadózisú készítmények szedése pedig hosszú távon rendkívül káros lehet ezért ezt nem ajánljuk. Több bajt okoznak mint hasznot. Az emberi szervezet nem úgy lett kitalálva, hogy hatalmas mennyiségekbe tömjék bele a C-vitamint vagy a D-vitamint, de még sorolhatnék ide jó néhány vitamint, ásványi anyagot vagy nyomelemet. további jó munkát kívánok Önnek
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam Год назад
Köszönöm szépen a részletes leírást
@peter-x5k3s
@peter-x5k3s Год назад
akkor mint hozzáértőt kérdezlek téged.... miért tesznek a vitaminok,és a gyógyszerek mellé mérgező anyagokat... pl. titán-dioxid, magnézium-sztearát, aszpartám, stb,stb....
@gaborpap777
@gaborpap777 Год назад
@@peter-x5k3s ebben nagyrészt teljesen igazad van, viszont azért nem ennyire fekete-fehér a történet. Vannak határértékek, nemcsak a vitaminoknál hanem az általad említett segéd vagy adalékanyagoknál is. Pl, az általad említett magnézium-sztearát egy töltőanyag illetve a gyógyszeriparban síkosító anyagként is használják, ugyanis pl. a tabletta préselés esetén nem tapad a présgéphez. Semmilyen ismert káros hatása nincs! A másik, hogy a legtöbb kozmetikai termékben is megtalálható, így pl. az arckrémekben. Ettől még nem leszel bőrrákos! Úgyhogy itt is mint mindenhol, a mértékletesség a lényeg. A titán-dioxid (E171) éppen ezért lett betiltva az EU-ban az élelmiszeripari termékekben. Hiszen az üdítőkön át a pékáruig minden tartalmazta és nyilván nagyobb mennyiségben fogyasztod ezeket mint egy-egy tablettát. A gyógyszeriparban (és az általuk gyártott vitaminokban) vannak legjobban szabályozva az adalék és segédanyagok! Az élelmiszeripar sokkal lazább terület. Jobban aggónék a sok energiaital vagy üditőital fogyasztásától a benne található dolgok miatt. Persze itt is a mértékletesség a lényeg. Minden ami jó, vagy finom, vagy jólesik az életben az is árthat ha túlzásba visszük! Ám, hogy a témánknál maradjunk. Az A-vitamin létfontosságú a szervezetnek, viszont ha sokat szedünk belőle brutálisan mérgező is lehet. Vagy a C-vitamin vesekő esete. Senki nem mondja, hogy messze kerüljük a C-vitamint, mert vesekövet okoz. A mennyiség, itt is a mennyiség a lényeg! (persze ez a vesekő C-vitamin történet ma már tudjuk, hogy nem teljesen úgy van ahogy régen gondoltuk, de ebbe most ne menjünk bele.) Vagy ott a víz! Meghalsz nélküle! Ha sokat iszol akkor meg belehalsz. . . .Az alkohol is káros. Mégis egy pohár vörösbor még jótékony is lehet, vagy egy üveg sör is jól esik és semmilyen káros hatása nincs. Viszont ha ezt is túlzásba visszük alkoholisták leszünk és májrákosak. :-) Ezek szélsőséges példának tünhetnek, én csak szeretném érzékeltetni, hogy mikor valamit kikiáltanak az élelmiszer vagy gyógyszeripari adalékanyagként mérgezőnek, akkor a megengedett határértékek többszöröséről beszélnek általában! Ám az emberekben a negatív visszacsengése a dolgoknak jobban megmarad.
@mihalyfoldes1116
@mihalyfoldes1116 2 года назад
Üdvözlöm, köszönöm a hasznos informáciokat.
@erzsebettakacs986
@erzsebettakacs986 2 года назад
De jó, hogy ezt is megtaláltam. Szeretem a káposztát nyersen csikókra vágom, de teszek rá sót, és saját gyártású almaecetet, a lila hagymát is van amikor így eszem. Savanyítani szoktam, és a levét is nagyon szeretem. Sajnos úgy tudom, legalább is egy eladó mondta, hogy már nálunk a vecsésibe is tesznek tartósítót. Nem nehéz savanyítani. Nekem régebben azt mondta háziorvos, ha jó sok pénzért akarsz sárgát pisilni egyél vitaminokat .Kimcsit még nem csináltam, de megfogom próbálni. Kerékrépát is savanyítottam annak olyan tormás íze van, de finom. Nagyon élvezem ezeket az előadásokat. Köszönöm!
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 года назад
Állítólag a Vecsési ecettel van, nem is fermentált. Legjobb otthon megcsinálni, nem nagy kunszt 😊
@evasusanszky6325
@evasusanszky6325 2 года назад
Köszönöm a felvilágosítást.
@arpadsimon4246
@arpadsimon4246 2 года назад
Nem csak multivitamin tablettát eszik az ember..... így talán kijön a matek. Köszönöm a káposzta külső, bemutatását, ezután meg fogom ismerni. Hasznos dolog a nem tűlhőkezelés de a zamatok hátrányára van.
@mariakaiser7583
@mariakaiser7583 2 года назад
Remek video volt Doktor Úr! Külön örülök,hogy a keresztesvirágúakat kiemelte,mert kedvenceim.Jómagam még a káposzta levét is kicentrifugálom,megiszom,jó a gyomromnak/állítólag U vitamint tartalmaz. Egyébklnt Magyarországon is 2-3.000 NE D vitamint javasolnak az orvosok /különösen télen/
@somogyvariattila2390
@somogyvariattila2390 Год назад
Savanyított káposzta is ugyanolyan jó? Rendkívűl hasznos előadás volt! Köszönet érte.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam Год назад
Ha rendesen savanyított nem valami ecetezett holmi, akkor jó
@ragorobi8050
@ragorobi8050 2 года назад
Köszönöm a videót 👍👍👍
@smallakakrisztiankiss
@smallakakrisztiankiss 2 года назад
Jó estét, köszönöm információkat.
@katalinbenedek6109
@katalinbenedek6109 2 года назад
Kōszōnōm szépen nagyon tanulságos videó én imádom a káposztát és elég sokat fogyasztók belõle de most még tõbbet fogok!
@andreagyori3191
@andreagyori3191 7 месяцев назад
Nagy tiszteletem Önnek. Igen a káposzta egy csoda. Amikor mesekt a napközi karfiolról nagyot nevettem mert tenyleg igaz.
@gabormartin2052
@gabormartin2052 8 месяцев назад
Üdvözlöm. Martin Gábor vagyok Gödöllőről. Én ültettem 2016-ban itthon egy import, magtalan fajta kaki szilva fát (Dyospyros khaki, eredetileg japán faj), itt Magyarországon, Gödöllőn, amin idén rengeteg, vagy kétszáz, nagyméretű, almányi gyümölcs termett. Felét a fagyok előtt, felét fagyâs után szedtem le, de hagytam fenn vagy tizenötöt, huszat a madaraknak is, mert fagyottan, majd felolvadva szereti a szajkó, a feketerigó is. Minden nap három szemet turmixolok belőlük tízóraira, de van, hogy uzsonnára is, mert egyrészt szeretem, mâsrészt azt olvastam, hogy ez a gyümölcs rendbe teszi az emésztést, annál is főképp a székletállag normalizáló hatása a fő erőssége e gyümölcsnek. Akinek hasmenése van, azon enyhít, akinek meg szorulâsa, napokig tartó székletkimaradâsai, akkor azt is enyhíti. Feleségem az utóbbiban szenved évtizedek óta, s ő a keményen leszedett, majd utóérett kakiszilvákat kedveli, én meg, aki évtizedek óta a hajnali, kora reggeli hasmenéstől szenvedek, én meg a fagyottan szedetteket turmixolom le magamnak. Nem biztos, hogy jól csináljuk, lehet, hogy fordítva kellene, de nekünk így esik jól és ami jól esik és természetes, vegyszermentes, az valószínűleg jót tesz. Mi az Ön véleménye erről? Egy szó is elég lesz. Helyes, vagy nem helyes amit teszünk a khaki szilva napi fogyasztása esetében? Korunk 52 és 54, mindketten kertészmérnökök vagyunk, s igyekszünk termelgetni a magunk kis 300 négyzetméteres telkén amit lehet, itt a gödöllői homoktalajunkban. Rövid megtisztelő válaszát előre is köszönöm szépen.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 8 месяцев назад
Kiváló rost forrás és régen ismert a szilva a széklet rendező hatása miatt. Lekvárt is csinálnak?
@Julius1225
@Julius1225 8 месяцев назад
Valtoztassal etelt..meg ne borozzal annyit :) Mert attol fosikalsz..b-meg:) Foleg az olcso fajtatol !
@erzsin6536
@erzsin6536 2 года назад
Komolyan, ezt a videót imádtam. Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok!
@belatasi855
@belatasi855 2 года назад
Köszönjük szépen hogy megtaláltak 💓.
@ilonaorvos4712
@ilonaorvos4712 2 года назад
A kaposztahoz kapcsolódik az un. U vitamin. A refluxom miatt szedem. Nagyon jó!
@zsuzsannajlailia5681
@zsuzsannajlailia5681 2 года назад
isteni előadás, megint. köszi🥰🥰❤❤❤❤❤
@ferenchorvath584
@ferenchorvath584 2 года назад
Hasznos videó. Köszönjük Doktor Úr.
@zsofimarinescu2056
@zsofimarinescu2056 2 года назад
Gratulalok a hasznos eloadashoz !
@gyorgykolozsvari3999
@gyorgykolozsvari3999 2 года назад
Kedves Zsolt elnézést kérek a késedelemért de annál nagyobb szeretettel kivánok BOLDOG NÉVNAPOT JÓ EGÉSZSÉGBEN🍺🍻
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 года назад
Köszönöm szépen
@erzsebethegyi9774
@erzsebethegyi9774 2 года назад
A szüleimnél ugyanezen elvek szerint étkeztünk. Én is követem a hagyományokat, csak az anyagiak szabnak határt. A savanyúságok és savanyú tejtermékek, valamint a káposzta, karfiol, brokkoli, zellerszár, retek, salátalevelek, rukkola, spenót, sóska, stb. gyakori az asztalunkon. Az édeskömény miatt a hozzátartozóm bőrén riasztó tünetek jelentek meg úgyhogy azt kerüljük. A savanyú káposztáról pedig régen tudjuk, hogy anno megmentette a tengerészeket a skorbuttól. A szüleim régen házilag savanyították, rengeteget ettem gyerekkoromban, majdnem minden étel mellé elmaradhatatlan volt. A piacon nem veszek a higiéniai körülmények miatt, a boltokban pedig drágán csak savanyított káposzta kapható ami ugyebár nem ugyanaz. Egyedül az egyik kemény diszkont árul jó minőségű német savanyú káposztát. (Vöröset is drágábban.) Sokáig eláll, nagyon finom, isteni pl. sárgaborsó főzelékkel. Félek, hogy a kormány elűzi ezeket a láncokat és utána majd méregdrágán ehetjük a nem túl jó minőségű hazai savanyítottat melytől emésztési kellemetlenségeink voltak.
@andreamihaly8424
@andreamihaly8424 Год назад
Köszönöm szépen! Lilakáposzta lesz reggelire, eddig nem volt szokás zöldséget reggelre, nyersen. Biztosan segít ez és más zöldek megoldani ezt a nocturiát.
@mariatarjan912
@mariatarjan912 2 года назад
Köszönöm szépen a videót.
@highendalex
@highendalex 2 года назад
Jó videó, de azért lenne pár felvetésem. A doktor úr szerint mennyi C vitamin található egy párolt, főtt káposztában, ami köztudott hogy egy thermolabilis vitamin ami 40-50 fok celsiuson nagyjából elbomlik. Azt csak mellékesen kérdezem, hogy vajon hány fej káposztát vagy brokkolit kellene megennünk akár nyersen is, hogy bevigyük pl a C vitamin minimálisan ajánlott 1- 2 G -os napi dozisát vagy téli honapokban a 2000 - 4000 NE D vitamint, természetesen a hozzá szükséges mennyiségű K2 vitaminnal. Továbbá szintén nem szerencsés, tudománytalan összehasonlitás a standardizált multivitaminok értékeit egy a táplálkozással napi szinten bevitt káposzta vitamin, nyomelem tartalmával, ami teljesen kiszámithatatlan, akár a termelés milyenségéből vagy az utolagos főzés, párolásból adódóan. De ettől függetlenül köszönet a videóért, doktor Úr!
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 года назад
Mennyi c vitamin van a multivitaminban? Minimális. C és D vitamint pótolni kell, ezt más videókban korábban már elmondtam. A káposzta egy példa volt, ismert még egy pár növény, amit meg lehet enni. Ön a Lenkei mantrát fújja az összes kommentjében, nyilván nem hallott azokról a hatóanyagokról melyek csak növényekben vannak, kapszulában nincsenek. Rostok se, persze azt is árulnak - ott lehet hagyni több tízezer forintot a webáruházakban. Közben lehet enni ócska gyári élelmiszert, hiszen majd a multivitamin mindent megold és a zöldségekben már nincs meg ami kell de vegyszer van. Full vitaminárus mantra. Az eredmény a magyar egészségügyi adatokból látható.
@erikawagner9571
@erikawagner9571 Год назад
Minden energia , rezgés és frekvencia és ebből annyi lesz mindenben mint amit bele programozunk .
@csillaodornetamon2918
@csillaodornetamon2918 2 года назад
Üdvözlöm Doktor Úr. Akkor én szuper egészséges vagyok. Reggel rerek, hagyma, fokhagyma, avokádó. Ebédre jöhet zöldség, de párolva. Délután savanyú káposzta. Nem olcsók a zöldségek, sajnos itthon. De ha nem eszek meg három szelet húst, csak egyet és mellé zöldség ugyan ott vagyok. Nem vagyok nagy húsevő. A D vitamint szedem a csontritkulás miatt. A C és magnéziumot. A többit inkább zöldségből. Köszönöm szépen a videót. Megint tanultunk belöle, jó egészséget.❤
2 года назад
Kalcium beépülésének érdekében - ezek mellett - érdemes még K2 vitamint is szedni, gyomor védelmének érdekében és a jobb felszívódás miatt csepp formájában. A szerves magnézium formáknak javaslom még utána nézni.
@nickyflower85
@nickyflower85 2 года назад
Na szuper! Ma is Betyár Mixet ettem ,az volt az esti salim olajos hallal,.Egyébként nagyon szeretem ezeket a brokkolit,karfiolt is. Ráadásul az ételekben sem szeretem őket rommá főzni! Emlékszem mikor a nagyim plutykát főzött,így hívtuk a kelkáposztafőzit,kb 100 évig főzte,hát én utáltam a szagát is! 😄 De a Frankfurti levest is roppanós káposztával szeretem,ahogy a paradicsomos káposztát,amit megboldogult nagyim szintén rommá főzött. Hát ilyenkor örülök,hogy sokmindent másképp csinálok,mint ő a főzés terén. Köszönjük a videót doki! Egyébként ha már itt tartunk,hogy említetted hogy igyekszel a szénhidrátot.Mit gondolsz a kalóriaszámolásról? Vannak erre is tanulmányok úgy tudom,hogy érdemes csinálni! Kösxlzönjük a videót,ismét tanulságos volt doki! Jó egészséget! 🙂
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 года назад
Nem számolgatok...kávéba muszáj cukor, azon kívül natív cukrot nem fogyasztok. Rizst nem eszem meg, ez nem egy előny Ázsiában, de akkor se.
@nickyflower85
@nickyflower85 2 года назад
@@ÁzsiábaSzakadtam azt sejtettem,de maga az egészségre gyakorolt hatásai a kalóriacsökkentésnek állítólag jók és nálam pl fogyásnál is beválik,pedig én aztán a szénhidrátszegény étkezésről aztán nem vagyok hírhedt,de mikor nem számolom a kalóriát bizony apránként én is hizok.
@tekag6146
@tekag6146 2 года назад
Évekkel ezelött felfedezést tettem mikor edzeni keztem mert egy gyárban kezdtem dolgozni ahol csökkent a fizikai megterhelésem, mert elötte az épitő iparban dolgoztam. Ekkor úgy gondoltam megtámogatom a szervezetem kiegészitőkkel, vitaminokkal. Valahogy arra lettem figyelmes hogy rövidúton távozik a vizeletemmel, ami erős sárga szinte neonsárga színű és vitamin szagú. Akkor még nem nagyon sokat tudtam ezekröl csak azt amit mondanak hogy a felesleg kiürül. De nekem ez igen furcsa volt gondoltam ha vitamin hiányom van mert több fizikai megterhelésnek teszem ki magam akkor lehet felesleg. Egyáltalán hogy lehez az hogy a szervezet ilyen fontos anyagokat nem akarna megtartani ha már hozzá jutott. Ez szerintem alapbol furcsa természtet ellenes. Aztán telt az idő keztem egyre többet dolgozni 16 ótákat mellette egyzettem meg steszeltem és keveset pihentem gyorsan étkeztem sok cukrpt vittem be, és abba hibába estem hogy pronáltam ellensújozni hogy egészséget fenttarsam fehérje porokat vitaminokat szémhidráttal pótolni. Aztán inzulin reziztens lettem. Mivel az orvosom nem foglalkozott velem és elég rosz álapotba kezdtem lenni otthagytam az orvost és a sajátkezembe vettem az irányitást. Elkeztem diétázni amit magam keztem kifejleszteni. Rájöttem arra hogy a müanyag vitaminok semmit sem érnek. Elkeztem zöldségeket és természetes vitaminokhoz nyúlni. Ekkor keztem chorella algát virágport méhpempőt illetve a sörélesztőt felválva és kombinálva a z étlezéssel. Két éb diéta után telkesn renbe jöttem. Ma már semmit nem fogyasztok i csomagolt vagy mesteréges adalékot vagy vitamint tartalmaz. Sok hust eszem kevés kenyeret semmi krumlit viszont rizst napi szinten. Savanyú káposztát vagy csalamádét szoktam enni. Uborkát rengeteget paradicsomot meg paprikát. Gyümölcsöt szinte egyáltalán . Ami még fontos a víz és só fogyasztása ami nálam 3-4 liter optimális.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 года назад
Örülök hogy jobban van 😊
@highendalex
@highendalex 2 года назад
Teljesen egyet értek. Az alga, a sörélesztő a méhpempö a virágpor legjobb választás. Megkozkáztatnám, többet érnek mint a káposzta.
@judittabi8833
@judittabi8833 2 года назад
Köszönjük a sok hasznos tanácsot!
@ferencpapp2010
@ferencpapp2010 2 года назад
Nagyon jó videó ismét. A szarrá főzött karfiol azért ütött. 😭
@ritatasnadi
@ritatasnadi 2 года назад
Amikor anyuval a Supradyn multivitamint szedtük, kb. egy hétig tudtuk, mert mindketten szabály szerűen "rosszul voltunk", és úgy éreztük, ettől a multi készítménytől. Ebben volt nyugtalanság, rossz közérzet.
@damapikk9522
@damapikk9522 Год назад
Káposzta csíkok, mártogatóshoz, ami lehet fokhagymás-sós tejföl, joghurtos szósz, majonéz, stb. havonta egyszer tortillába megy: sonka, káposzta csíkok, rukkola, hagyma, főtt bab, paradicsomszósz, sajt... Dr. úr, leállok 🤩mi ezeket rendszeresen esszük, bizony jól is vagyunk hála Isten.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam Год назад
Magyarországon tetszik élni?
@damapikk9522
@damapikk9522 Год назад
@@ÁzsiábaSzakadtam igen 🤩😆 Ha arra vonatkozik a kérdés, hogy ezek biz' nem magyaros étkek, és az átlagember nem igazán szereti, keresi, készíti, ez igaz, de a környezetemben sok szülő főz hasonlóan - a szemléletmód is hasonló. Én is a hagyományos konyhai miliőből indultam, de a szükség nagy úr, ugyebár. Gyerekkoromban volt egy súlyos autoimmun betegségem, amit diétával kezeltek a kórházban, mivel a gyógyszerekre súlyos allergiás reakciók jelentkeztek. Anyukám akkor már cukorbeteg volt. Úgy nőttem fel, hogy az egészséges étkezés volt a fókuszban, különben jöttek a rosszullétek. Megtanultam finoman ÉS egészségesen főzni. Tágabb családunkban is furán néztek, mikor a gyerekeimnek nem kakaót, hanem zabkását adtam reggelire, aztán valamennyi idő után sok mindent átvettek az én világkonyhámból. A mottóm az, hogy legyen egészséges, ami finom.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam Год назад
Igen, ezért kérdeztem 😊
@zsolttenyi7172
@zsolttenyi7172 Год назад
Köszönöm a videót! Nagyon hasznosnak találtam. Az itt elhagzottak, nagymértékben összefuggnek az általam jelenleg tanulmányoztt ayurvedikus táplálkozással. Külön köszönet az érthető magyarázatokért!
@piroskaassael8371
@piroskaassael8371 2 года назад
Köszönöm szépen a videót sokat tanultam belőle!
@somogyieva
@somogyieva 2 года назад
Köszönjük!
@magus333666
@magus333666 2 года назад
Köszönöm szépen ! Örülök annak hogy vagy.
@agnescsizmadia8507
@agnescsizmadia8507 2 года назад
Kedves Doki! Mondasz valamit, igazad lehet, de ezeket a multivitaminokat imádják, valamiért rendszeresen megveszik, talán mert jobban érzik tőle magukat? A természetes vitaminokat jobban értelmezi a nem "meregkent" bevitt étrend kiegészítők. Ez a véleményem. A centrumszilver a sláger. Valami lehet benne... Csak az emberek kenyelembol nem törődnek eleget a zöldség és gyümölcs fontosságával. Egy patikában dolgozó.
@star-wp1tk
@star-wp1tk 2 года назад
Igy nyugtatjak meg magukat:-)
@mariatischler3476
@mariatischler3476 2 года назад
Köszönjük. Évekkel ezelőtt is kellett volna a jó tanácsok, de mostantól megcsinaljuk.!.
@bencze53
@bencze53 2 года назад
Jó estét, doktor úr!
@ChristaHorvath
@ChristaHorvath 2 года назад
Én azt tapasztaltam a gyermekeimnél, ahogy elkezdtem nekik adni a vitamint, két-három nap múlva, prüszköltek, fojt az orruk, ugattak mint a kutyák. Mióta megtanultam a kínai egészséges konyha művészetet ,azóta nem adok nekik zöldség és gyümölcs helyett, mesterséges ételkiegészítőt.
@attiwise
@attiwise 2 года назад
Szuper tartalom. Köszi!
@judithajdu1564
@judithajdu1564 2 года назад
Kedves Doktor ur! Szivembol szoltal! A fejekben teljes a zurzavar a a multivitaminokrol es taplalekkiegeszitokrol egyarant. Hianypotlo ismereteket osztottal meg velunk ismet, melyek raadasul megfizethetok. Koszonet erte.
@szekreny0
@szekreny0 2 года назад
a szupermarketben megvehető ízetlen zöldségekben, vajon mennyi vitamin lehet, ahhoz képest, mint amit a 60 évvel ezelőtt megalkotott táblázatok tartalmaznak ? ezekből csak olyant szabad enni , amit meg lehet hámozni, mert több vegyszert tatalmaz, mint hasznos hatóanyagot ...
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 года назад
A vegyszer probléma lehet, de azt nem szabad elfelejteni, hogy a növények a fotoszintézis során szinte bármit elő tudnak állítani amire programozva vannak. A talajban mindig van annyi mikroelem ami kell, sőt még a hydroponikus termesztés során is kevernek ilyeneket az öntözővízbe.
@ildikobarabas506
@ildikobarabas506 2 года назад
Mèg valami; csak nyersen szoktam fogyasztani a kàposztás tésztàt. Simàn ráreszelem a kifőtt kockatásztàra,( amit gyúrni szoktam tèlen, amikor nem kertészkedem.) Rá egy kis olaj, és borssal sóval ízesítem. Imàdom. Akik tudjàk, hogy vegetáriànus vagyok, keckènek szoktak gúnyolni, de teszek rà! Ha mèg tudnàk, hogy nyersen eszem a kàposztástésztàt, és imàdom a kàposzta salátàt, ugyan úgy mint a reszelt cèkla salàtát is. Semmi főzés. Marhasàg! Ropogjon. A gyümölcsből azért a napi egy alma kell reggelire a vércukorszintemnek. Ja és gyümölcsöt soha sem egyetek étkezés utàn! Olyan hatást érsz el vele a májadban, mint, ha alkoholt fogyasztottàl volna... Jó ètvágyat a kàposztàhhoz! Még egyszer köszönöm Zsolt a hasznos videót!
@evah829
@evah829 2 года назад
Ezt soha nem hallottam még ,hogy ne együnk gyümölcsöt eves után!
@irenkaszap5167
@irenkaszap5167 2 года назад
@@evah829 Olyan magyarázatot olvastam, hogy az étkezéssel elfogyasztott anyagok (húsok, zsírok..) sokkal lassabban szívódnak fel, mint a gyümölcsök, és emiatt a gyümölcsök panganak a gyomorban. Emiatt javasolt a fordított sorrend.
@ildikohuszar1914
@ildikohuszar1914 2 года назад
Kedves Doki :) . Imádom a stilusodat, a témáka és a szaktudásodat. Szívesen tanulnék tőled, hogy jobban lássam az összefüggéseket a labor eredményeken vagy, hogy még jobban ismerjem, hogyan is működik az emberi szervezet. Én holisztikus szemléletű életmódtanácsadó és edző vagyok, akinek gyerekkora óta a hobbija a mozgás és az egészsésges táplálkozás. Később a hobbim a hivatásom lett. Még mindig tanulok, folyamatosan, pedig már 54 éves vagyok :). Most éppen a humán anyagcsere típusokról, vagyok a metabilic typing-ről tanulok. Vagyis, hogy vannaka szénhidrát, a fehérje és az egyensúlyi típusok. Vagyis, hogy nem vagyunk egyformák, ahogy Te is mondod. Ezért van az, hogy van aki teljesen jól el van a vegán étrenden a sok szénhidráttal, állati fehérje és zsír nélkül, míg mások ettől rosszabbul lesznek. Vagy van akinek bejön a keto vagy paleo, több zsír/fehérjét eszik, szénhidrátot meg alig. Stb... Most viszont arról szeretnélek kérdezni, hogy mi a véleményed a keresztes virágú növények goitrogén, vagyis pajzsmirigy működést befolyásoló hatásáról? Sokkal több pozitív hatása van a káposzta féléknek, ezért fontos, hogy a napi étkezésünkben helyet kapjanak, viszont azoknál akiknél pajzsmirigy probléma van, ott fokozott óvatossággal érdemes fogyasztani ezeket az amúgy élettanilag nagyon egészséges zöldségeket. Csökkentik a jód felszívódását és nehezítik a pajzsmirigy hormontermelését, ami viszont szükséges lenne a szervezet enerigatermelő funkcióihoz. Ez okozhat elhízást, emésztési problémákat, pl. puffadást, ködös gondolkodást, fáradtságot , alacsony energiaszintet, koncentrációs nehézségeket, alvás zavarokat. Pajzsmirigy probléma esetnén nyersen nem ajánlottak, csak megfőzve. A pajzsmirigy-hormonok a szervezet anyagcsere folyamatait szabályozzák. H a pajzsmirigy nem képes ezeket a hormonokat a megfelelő mennyiségben termelni, az különböző egészségügyi problémákhoz vezet. Mely ételek tartalmaznak legnagyobb mennyiségben goitrogéneket? Meglepően sok táplálékunk tartalmaz goitrogén anyagokat, köztük egy sor zöldség, gyümölcs, illetve magas keményítő tartalmú növény és szója alapú termék. Keresztes virágú növények kínai kel brokkoli kelbimbó káposzta karfiol fodros kel torma kelkáposzta karalábé mustár zöldje repce sárga karórépa spenót karórépa fehérrépa Gyümölcsök és magas keményítőtartalmú növények bambuszrügy manióka gabonafélék lima bab lenmag köles őszibarack mogyoró körte fenyőmag eper édesburgonya Szója-alapú ételek tofu tempeh szójabab szójatej Neked mi a véleményed ezzel kapcsolatban? Tisztelettel: Huszár Ildikó
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 года назад
Megfelelő jód bevitel mellett nem gond. Ennyi erővel vizet se volna szabad inni... De gyógyszerek betegtájékoztatóját meg kimondottan tilos olvasni annak, aki azért nem eszik keresztes virágúakat, mert golyvát okozhat (ami durván túl van lihegve). Én szinte csak azt eszem. Ha majd nő a nyakam, szóljon valaki, leállok 😊
@AttilaAntal
@AttilaAntal 2 года назад
Köszi a videót, nagyon hasznos! A centrumról még annyit, hogy én szedtem ezelőtt 3 hetes nekiugrásban és míg szedtem, jó is volt DE ahogy abbahagytam nagyon-nagyon szar lett, gyenge és élettelen állapot egy pár napig. Na, hát soha többé ilyesmit.
@forgacsneedit
@forgacsneedit Год назад
Hála és köszönet, kiváló előadás volt
@tamaskertesz340
@tamaskertesz340 2 года назад
Szuper videó és végre orvos mondja ezt! Köszi Zsolt! :) Amúgy a Bok choy (fodros kel) kapható itthon, szinten bármelyik nagy hiperben, a retek és a torma levele pedig sokkal de sokkal nagyobb hatóanyaggal rendelkezik (fitokemikáliákkal), mint maga a gyökér. Amúgy a gombákra is nézz rá, hiszen a gombák nemcsak fehérje dús élőlények, hanem a rákos sejtek közötti érhálózatot is lebontja, ahogy amúgy a hagymafélék is.
@agica4647
@agica4647 2 года назад
@@borbalasoos4062 Igy van Borbala. A fodros kell amerikai/angol neve CALE. Hollandiaban pedig: boerenkool > szoszerinti forditasban: parasztkaposzta.
@juditczuczor9719
@juditczuczor9719 5 месяцев назад
Engem a Liposzómás multivitamin érdekel. Köszönöm.
@andy19950812
@andy19950812 2 года назад
Jó tanácsok, köszönöm!
@etelkaolah2621
@etelkaolah2621 2 года назад
Köszönöm szépen erőt egészséget kívánok
@MrWebdev74
@MrWebdev74 2 года назад
Elnézést Doki, de pár dolog nem világos nekem. Az valóban elég zavaros, hogy az egyes multivitaminokban miért vannak az adagok kissé össze-vissza megállapítva, de az NRV értékeket a WHO határozta meg 2016-ban, és minden készítményen, amit az EU-ban forgalomba hoznak ugyanazok az arányszámok szerepelnek. Ez így nagyon is következetes. Ön mégis vitatja az adagok és mennyiségek validitását. Miért van ez? Azzal én is egyetértek, hogy jobb természetes úton bevinni a nyomelemeket és vitaminokat, de bizonyos esetekben szükség van pótlásra, és erre a multivitaminoknál és az egyéb vitaminkészítményeknél (ld Magnézium pezsgőtabletta, 1000mg C vitamin tabletták) nem nagyon van jobb alternatíva. Azzal nem tudok egyetérteni, hogy vitaminhiány nem alakulhat ki. lásd pl a skorbut, amit a C vitamin hánya okozhat. Viszont úgy tudom a vitamin túladagolás igen ritka, és szinte lehetetlen túladagolni a vitaminokat. Kérem javítson ki ha tévedek, nem vagyok orvos.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 года назад
1. Hol van a fejlett világban skorbut? Sehol. 2. A multivitamin tablettákban eleve minimális C vitamin van, ha skorbut a gond, az nem oldja meg. 3. Mi a következetes abban hogy az egyik összetevő 200% napi adagban van benne, a másik 32%? 4. Az hogy (bizonyos) vitaminokat nem lehet túladagolni, elég indok arra hogy szedjék az emberek?
@MrWebdev74
@MrWebdev74 2 года назад
@@ÁzsiábaSzakadtam Elnézést kérek, de nem egészen másfél éve jött ki egy tanulmány a science alerten egy bizonyos Eric Churchilltől, aki a csapatával 20-30 esetet is talált, és a végkövetkeztetései szerint bizonyos rétegeknél ez visszatérő betegség lehet. Emellett a paleo diéta is okozott már skorbutot. De nem is ez a lényeg, a kérdésem még mindig arra irányul, hogy a WHO miért állapított meg ilyen értékeket? Az utolsó két kérdésre: 3. Én nem arra írtam, hogy következetes, hogy változnak a mannyiségek, hanem az NRV értékek következetesen ugyanazok minden készítményen. 4. A multivitaminok beszedésének nem az az indoka, hogy úgysem lehet túladagolni, tehát beszedem. Ezt ugye azért Ön sem gondolja rólam. Sokkal inkább az, hogy a hiányos táplálkozást kiegészítve úgy veheti magához a szükséges napi vitaminokat a delikvens, hogy elég napi egy tablettát bevennie. Ha pár vitaminból, nyomelemből több jut be, akkor az, hogy nem lehet túladagolni, mert a szervezet majd kiszűri ami nem kell neki, az csak egy megnyugtató mellékes tény.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 года назад
Rendben. Tehát az a követendő eljárás, hogy egy ismeretlen logika alapján nagyszámú elemből összeállított szintetikus szert kell szedni, mert állítólag vitaminhiány van, továbbá ha túl van adagolva, az nem baj. Mindezt úgy, hogy bizonyos fontos vitaminok mennyisége mélyen alatta van a szükségesnek, tehát azt meg kell venni mégis. Mindezt úgy, hogy semmilyen járulékos előnyt nem ad a multivitamin. Mi itt a lényeg a vitamin gyártó érdekein felül? A képzelt lelki nyugalom, hogy megtettem amit lehetett, kifizettem a szert? Az egyszerűség? Bekaptam a bogyót, le van a gond? Egyáltalán azt se értem hogy egy világosan levezetett érvelésre miért jön valaki elő a multivitaminok mellett? "Nem úgy van ahogy mondod, én okosabb vagyok" Vagy mi a poén beleszarni a mondandómba? Ne tudjanak az emberek arról, hogy olcsó zöldségekben sokkal többet kapnak a járulékos hatóanyagok miatt a multivitaminokkal szemben? Mi a motiváció? Ön vitamint árul, vagy hisz?
@MrWebdev74
@MrWebdev74 2 года назад
@@ÁzsiábaSzakadtam Elnézést kérek, én nagyon nagy tisztelettel igyekeztem Önt megszólítani, ha nem ez jött le elnézést. Nem árulok vtamint - nem árulok semmit -, egyszerű állampolgár vagyok. Én tényleg arra vagyok kiváncsi, hogy a WHO miért és hogyan állapította meg ezeket az értékeket.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 года назад
Ezt sajnos nem tudom, de valójában nem is lényeges. Követik a gyártók, a végeredmény a boltokban.
@juditzsuffa6775
@juditzsuffa6775 2 года назад
Szia! Köszönöm szépen a sok nagyon hasznos infót, tetszett! Igen, egy ideje én is töprengek az elhangzottakon.. Főleg a covid óta feltűnő, h. valóban milyen kevés van pont a legfontosabb vitaminokbol. & Ugye covid hullámok alatt meg napi 2000egyseg D vitamin sem elég, C vitamin dettó.. A és E vitamin bőven van pl. halakban, halolaj kapszulaban, azt sztem nem hülyeség bevenni.. Vasból sincs elég a multikban. Én szeretem a káposztát, de sokan nem, mert savanyú.. Itt már karfiolt is ritván lehet kapni, meg a Sparban is.. Kiflinel van, de sajnos elég drága, mint a legtöbb zoldseg.. Szóval nem egyszerű.. Amiből sok kell napi szinten, covid miatt is (C, D..) ezeket külön megveszem..
@Felisha1976
@Felisha1976 2 года назад
Szuper! Köszönöm!
@kicsiati
@kicsiati 2 года назад
Doki! Mi a véleményed a különböző csírákról? Mi rendszeresen fogyasztunk főleg a téli hónapokban, általunk készített csírákat. Legfőképpen: Lucerna, brokkoli, retek, cékla, repce, vöröshere. Állítólag nagy mennyiségben, koncentráltan vannak bennük vitaminok, ásványi anyagok. Szendvicshez esszük nyersen. Boltban is lehet kapni, de az drága, és ki tudja mivel kezeltek a magok.
@ÁzsiábaSzakadtam
@ÁzsiábaSzakadtam 2 года назад
Nagyon jók ezek néha én is vetek ezt azt 😊 A mustár magot külön említettem is.
@agnesferencz1372
@agnesferencz1372 2 года назад
Nagyon jó, csatlakozom hozzászóláshoz. Én is csíráztatok és pont ezeket szoktam kívéve a mustármagot, de akkor majd azt is megpróbálom. Elsősorban a téli hónapokban tartom fontosnak és nyáron itt az ablak mögött nehezebb is, mert hamar berohadnak.
@istvanmatula8654
@istvanmatula8654 2 года назад
Üdv. Dr. Úr! Engem az érdekelne és szerintem sokunkat, hogy érdemes e felvenni a 4 oltást jelenleg ? Mennyire véd pl. a Pfizer a mostani variánsdokkal szemben ? Hol tart a minden variánsra jó oltóanyag fejlesztés és mikor lesz elérhető ? Gyógyszerekben van e valami előrelépés ? Egy ilyen videó nagyon érdekelne! Szép napot! :)
Далее
Dohányosnak kötelező!
22:26
Просмотров 128 тыс.
🥖 Kenyér - amit eddig nem tudtál róla
12:06
Просмотров 159 тыс.
3+1 csúcs-étel az Artériák megtisztításához
10:20
Élethosszabbítók: Alvás 1
24:33
Просмотров 111 тыс.
A legfontosabb táplálék - mégse eszünk eleget
21:12
Ezért Vagy Mindig Fáradt - 7 Alvás Tévhit
17:23
Просмотров 240 тыс.
Ezt a legtöbb orvos nem tudja - a koleszterinről
19:10