Тёмный

Melyik a legolcsóbb nyugdíjmegtakarítás? 

Penzugyeinkrol.hu
Подписаться 345
Просмотров 421
50% 1

Élő videóban jártam körül (FB-on), hogy melyik a legolcsóbb nyugdíjmegtakarítási forma ma Magyarországon. Nem is olyan egyszerű a kérdés, mint gondolnád.
Miről volt szó?
- Megbeszéltük, hogy egyáltalán milyen nyugdíjmegtakarítási formák léteznek. Most az állami támgatottakat vettem elő elsősorban.
- Aztán megmutattam, melyik mennyibe kerül, mik lehetnek a buktatói, mire figyelj oda, hogy ne csalódás, hanem mosoly legyen a végén .
- És még ami eszembe jutott :-)
Gyere like-old facebook oldalamat itt: / penzugyeinkrol
És iratkozz fel youtube csatornámra!
Köszi, hogy megnézted.

Хобби

Опубликовано:

 

16 окт 2017

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 14   
@mgoogyi
@mgoogyi 6 лет назад
1, 22:48 "igazából nem is tudjuk, hogy melyik alapkezelő mennyit számol föl" dehogynem, kiemelt befektetői információk.. pl: hold.hu/#!/alap/concorde-vm-abszolut-szarmaztatott-befektetesi-alap jobbszélen "Kiemelt befektetői információ (KIID)" 2, NYESZ számlára nem vehetsz Apple részvényt szerintem, tudtommal csak BÉT-en tudsz kereskedni 3, Milyen szempontból releváns, hogy az előző évben volt olyan javasolt portfóliód, ami 15-20%-ot hozott? Bárki, aki nagyon növekvő piacba fektetető alapba fektetett adott évben, az jól járt. Pl. az s&p 500 elég masszívan emelkedik már egy ideje. Meg ugye nem mindegy, hogy milyen kockázat mellett jött össze az a hozam. Másrészt ebből azt hihetik az emberek, hogy éves 10% feletti hozamot lehet stabilan elérni, amit nehezen hiszek, hiszen hosszú távon 8% is már nagyon tuti lenne, ennél nem tudom hány piac nő jobban átlagban hosszú távon.
@penzugyeinkrol
@penzugyeinkrol 6 лет назад
Köszi, hogy megnézted és az észrevételeket is szívesen veszem. A ktg-ek közül a folyó költségek általában az elmúlt év költségeit tartalmazzák, ami max. összehasonlításhoz jó, előre tervezéshez (középtávon akár) kevés lehet, mert olyan ktg. elemeket is tartalmaz, amiről év közben elég kevés infónk lehet, és akár változhatnak is. Sokáig a biztosítók is így dolgoztak, de az etikus életbiztosítási koncepció rákényszerítette őket, hogy legyen egy fix százalékos adat minden bef. alapjukhoz. Ez azért így könnyebben átlátható és tervezhető szerintem.
@mgoogyi
@mgoogyi 6 лет назад
Valahol találtam már adatokat, hogy max mennyi lehet a folyó költség, nem volt sokkal több a legfrissebb publikált költségektől, talán 0.2% plussz. Meg lehet találni valahol, hogy az alapkezelési díj mennyi a nyugdíjbiztosításokban elérhető alapoknál? Nem szeretném a TKM-ből egyesével visszaszámolni őket. NYESZ-t is kötöttek már rajtad keresztül ügyfelek? Nekik is adsz portfólió tanácsokat?
@penzugyeinkrol
@penzugyeinkrol 6 лет назад
mgoogyi A biztosítók vagyonarányos költséget számolnak fel, aminek a mértéke függ attól, hogy melyik bef. alapot választottad. Az alapkezelési ktg-et homály fedi, ez ui. nem a termék szűken vett ktg-e és nem is része a tkm-nek. A napi árfolyam tartalmazza, és a mértéke hasonló egyéb alapkezelési ktg-ekhez, de ezt csak beszélgetések alapján mondom. Nyesz-szel nem foglalkozom, szívesen beszélgetek lehetséges portfóliókról, de tanácsadáson kívül.
@mgoogyi
@mgoogyi 6 лет назад
Ha a TKM-nek nem része az alapkezelési költség, akkor mivel magyarázod a CIG Pannónia NyugdíjKötvény-nél a különböző alapokhoz tartozó különböző TKM-eket? Holott a letétkezelési és portfóliókezelési díj mindnél ugyanaz, a vagyonkezelési meg az alapok 80%-ra ugyanaz.
@penzugyeinkrol
@penzugyeinkrol 6 лет назад
Jogos, valóban alapkezeléssel összefüggő költségekre hivatkoznak a különböző TKM-ek indoklásában. Ezt a napi árfolyamba beépítik, így nem jelenik meg külön tételként, de a TKM részét képezi. Őszintén szólva én is csak a TKM-ből tudnám ezt visszafejteni, de jó eséllyel nem lenne ft-fillérre pontos. A Generali indoklásában olvashatsz ezekről a ktg-ekről (1. oldal alja): www.generali.hu/GeneraliETDownload.aspx?type=ContentItem&generaliId=NY-3913
@Domini94
@Domini94 2 года назад
Én azt mondom inkább szlovákiáb érdemes nyitni egy ETF számlát neve finax 1000 euro alat 1.2% költség illetve van plusz egy éves 1.2 ami lebontva 0.1% havonta igen magasnak tünik de mivel itthon a politikai helyzet nem stabil stb így érdemes külföldön tartani ez euroban kerül befektetésre ergo inflávió forint gyengülés ellen véd
@penzugyeinkrol
@penzugyeinkrol 2 года назад
Ezzel vitatkoznék, mert a politikai kockázat semmivel sem magasabb itthon, mint Szlovákiában, ráadásul a HUF/EUR árfolyam is befolyásolja a végeredményt, plusz kockázatot eredményezve. A megtakarítás euróban tartása amúgy egyáltalán nem véd az infláció ellen, és a forint gyengülése hosszú távon egyáltalán nem biztos. Mit tennél, ha pont nyugdíjbavonulásod előtt a jegybank és a kormányzat áttérne másfajta árfolyampolitikára és a Ft visszaerősödne a Gyurcsány-Bajnai éra alatti szintekre (masszívan 300 alá)? És ehhez jön még az ETF kockázata, mert pl. a jelenlegi volatilis és lefelé tartó pénzpiaci környezetben alulteljesíti az aktívan menedzselt eszközalapok hozamait. Szóval jól hangzik, amit írsz, de sok sebből vérzik. Ráadásul kommentben reklámozni nem túl elegáns.
Далее
Melyik a legjobb nyugdíjmegtakarítási forma?
38:04
Tudod már, mennyi nyugdíjat fogsz kapni?
38:41
Просмотров 4,5 тыс.
Stray Kids <ATE> Mashup Video
02:17
Просмотров 1,9 млн
A biztosítási kárbejelentés lépései
0:45
A day of battle of wits between a dog and his owner
0:37
Этот Малыш Очень Умён 😂
0:20
Просмотров 3,5 млн