Тёмный

Silnik, który pod kątem mocy zostawia WSZYSTKO w tyle, łącznie z F1. KOSMICZNA wydajność. 

Povagowani
Подписаться 505 тыс.
Просмотров 533 тыс.
50% 1

Oto mały, lekki silnik spalinowy, który w kwestii generowania mocy jest on lepszy nie tylko od silnika w moim i Twoim samochodzie, nie tylko zostawia w tyle jednostki motocyklowe, ale również w cuglach wygrywa z napędem Formuły 1. I nie ma w tym cienia przesady!
Jakie tajemnice kryją w sobie silniki RC Nitro i skąd taka ich potęga? Dowiedzmy się wspólnie!
Więcej o kierunku Budowa i tuning samochodów ► bit.ly/povagowani_tuning2024
REKRUTACJA ONLINE ► bit.ly/povagowani_2024rekrutacja
Najlepsza kawa od SingleOrigin ► go.singleorigin.pl/povagowaniYT
Povagowani polecają najwyższej jakości oleje Penrite ► www.penrite-sklep.pl/
Wybrane gry 20% taniej z kodem POVAGOWANI ► www.g2a.com/n/povagowani
Materiał zawiera reklamę UTH
Stałymi komercyjnymi partnerami kanału są SingleOrigin oraz G2A.
------------------------------
Oficjalne gadżety i koszulki ► povagowani.pl
Film się spodobał? ► Łapka w górę i subskrypcja!
Współpraca / Cooperation ► povagowani@gmail.com
Wesprzyj moją pracę ► patronite.pl/povagowani
#Povagowani #motoryzacja #współpracakomercyjna
------------------------------
FB ▸ / povagowani
Instagram ▸ / povagowani
------------------------------
Informacje przedstawione w filmie odzwierciedlają jedynie prywatną opinię autora i nie powinny być traktowane jako oficjalne stanowisko.
------------------------------
All footage used with permission or under fair use, because it is transformative in nature, uses no more of the original than necessary and has no negative effect on the market for the original work. If you see footage within the video which you own and would like credit, please contact us via email. Thanks!
------------------------------
All music under Creative Commons - Attribution 3.0 Unported - CC BY 3.0
------------------------------

Авто/Мото

Опубликовано:

 

24 май 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 959   
@MrStachu8
@MrStachu8 Месяц назад
Czas na odcinek który wyjaśni dlaczego tylne mosty FSO, w polonezach czy dużych fiatach wyły już od wyjazdu z fabryki. Skąd wzięła się ta legenda, No i czy faktycznie zasypanie mostu trocinami daje nam szpere 50/50 (50% szans na to ze zepnie lub nie) Kto za takim odcinkiem lajkować !!!!
@kacpergolczak3452
@kacpergolczak3452 Месяц назад
Myślę że to temat na shorta, a odpowiedź jest oczywista: bo były chujowe
@MajsterPolej
@MajsterPolej Месяц назад
Tu chodzi bardziej o niepowtarzalność na produkcji, każdy egzemplarz był inaczej złożony…. Tym samym tolerancje, które bywały tam zachowane także były różne :)
@gyrayec
@gyrayec Месяц назад
W moich nic nie wyje, a mają przebieg powyżej 150 tys.
@EffoVonOrton
@EffoVonOrton Месяц назад
Bo były skręcane na kacu przez pana Władka na lini za komuny.
@tomasz5387
@tomasz5387 Месяц назад
Czego się spodziewać po radzieckiej myśli technicznej i po mentalności tamtych czasów. W życi wszyscy mieli jakość, byle produkować
@gentlemanmatt
@gentlemanmatt Месяц назад
Namówiłeś mnie Robert i wlałem to nitro do Audi. Na jałowym kręci do 20 tyś. obr\min. Ruszam z 4-ki, bo na niższym przełożeniu pali opony. O szpęgło zadbałem - wspawałem od kombajmu. Buda wzmocniona, bo na światłach przy starcie lekko się uginał. Najgorzej było z turbo, bo musiałem w drugą stronę odwrocić, żeby wysysał powietrze z komory. Myślę, "na co mi 5 tyś KM, jak ja nim tylko do Lidla po lody jeżdżę" i odwróciłem. Trochę dużo pali, ale po wspawaniu bojlera łazienkowego zamiast baku, normalnie jadę do pracy na jednym tankowaniu 😉.
@marcinurban5633
@marcinurban5633 Месяц назад
😂😂
@vadosek8226
@vadosek8226 Месяц назад
XDDD Jakie piękne
@szymsoniks1601
@szymsoniks1601 Месяц назад
xddddddd złoto
@inaturalnie
@inaturalnie Месяц назад
Najlepszy dostawva frytek w mirscie
@djd3ck679
@djd3ck679 Месяц назад
Złoto 😂
@Adrian.L
@Adrian.L Месяц назад
Modelarstwem zajmuje się już 17 lat. I cieszę się że robisz filmy o tej części motoryzacji
@cwancik1990
@cwancik1990 29 дней назад
Ja od roku i też się cieszę
@damianmordeczka
@damianmordeczka 28 дней назад
Mi stuknelo 9 i euforia z roku na rok nie slabnie... Tak trzymać Panowie... Facet musi miec hobby inaczej zaczyna szukac Kochanki itp...Rc wymiata to fakt!!!
@rysio87zdw17
@rysio87zdw17 28 дней назад
Ja w nitro od 11 lat, też się cieszcze, chociaż pominięte prędkość spalania która owszem pokazywał na filmie w naczyniu. Jednak nie wspomnial o niej słowem.
@Adrian.L
@Adrian.L 28 дней назад
@@rysio87zdw17 No pominął kilka ciekawych i istotnych punków
@losien1
@losien1 24 дня назад
Warto bylo wspomniec o cenie takiego paliwa nintrometan + metanol i w jakim czasie ow silniczek wysysa taki bak to by jasno bylo widac ze nie ma nic za darmo oraz rozy bez kolcow bo ktos naprawde sobie pomysli czemu my jezdzimy na benzynie. Nawet latanie/jezdzenie modelami na paliwie nitro jest zwyczajnie DROGIE.
@mariosz7900
@mariosz7900 Месяц назад
Bardzo ciekawe są też silniki żużlowe, polscy tunerzy są w światowej czołówce np. Ryszard Kowalski. Czekam na odcinek 😊
@piotrkosimazaki3419
@piotrkosimazaki3419 29 дней назад
Ototo :-)
@FargothPL
@FargothPL Месяц назад
Mała uwaga: świece w nitro mają żarzącą się spiralkę pokrytą pierwiastkami (np platyna), które podtrzymują proces zapalania paliwa. Spiralka "żarzy się" przez cały czas pracy silnika i to od niej się ono zapala - nie od temperatury w komorze. Przy zużytej świecy po odpięciu "grzałki" (baterii z klipsem) silnik od razu gaśnie mimo, że np był rozgrzany, a świeca się żarzyła przy jej zasilaniu. Ciekawostki niewspomniane: *Tłoki w większości modeli (zwłaszcza do autek) nie mają pierścionków. Tłok jest tam tak ciasno spasowany z tuleją, że w nowych silnikach bez podgrzania nie idzie obrócić wału. *Regulacja wyprzedzenia zapłonu odbywa się przy pomocy podkładek pod głowicą, które zależnie od używanego % paliwa albo się dodaje, albo zdejmuje, oraz ciepłoty świecy, która reguluje w którym momencie paliwo zapali się od grzałki. *Wał korbowy jest jednocześnie ssącym zaworem obrotowym. Mieszanka wpada poprzez wydrążony wał, do skrzyni korbowej. Działa to trochę lepiej, niż "membrana" w skuterach, ale jest bardzo podatne na uszkodzenia. *Olej w paliwie, to najczęściej roślinna, odgumiona Rycyna (kwestie eko i jej unikalnych właściwości), czasem z minimalnym % oleju syntetycznego. *Żywotność takiego silniczka to (zależnie jak ktoś dba) od kilku litrów, do ~30 galonów paliwa. *Średnio 100ml starcza na 7~10 minut ostrzejszej jazdy. Po zabawie silnik konserwuje się olejem, bo paliwo nitro jest silnie higroskopijne. Ludzie narzekają na cenę nitro i idą w stronę elektryków, ale ile baterii, regulatorów czy silników spalili to już nie mówią - a te potrafią być naprawdę równie drogie ;)
@LysySkurviel
@LysySkurviel Месяц назад
ja tam zawsze kochałem Spalinowe RC :D
@PENelektronik
@PENelektronik Месяц назад
Dokładnie. Wlot powietrza przez zawór zrealizowany przez wydrążenie wału i owalny otwór na wale, odsłaniający gardziel wlotową kiedy tłok idzie do góry, i pod tłokiem wytwarza się podciśnienie. To naprawdę "robi ssanie" Wiem to, wiem jakie to ważne i jak działa, bo kiedyś uparłem się odpalać silnik modelarski " w lewo". Pół dnia. Dopiero profil śmigła mnie oświecił. Nie w tę stronę! To jest jakieś tabu, podobnie jak klapki w dolocie dwusuwa. Żaden polski motocykl tego nie miał, Syrenka nie miała, Wartburg nie miał, a Trababt miał, i grzał po niemieckich autostradach zostawiając w tyle czterosuwy. Czemu skuterki na naszych ulicach dublują samochody na każdym skrzyżowaniu? Bo mają wariator zamiast skrzyni biegów, - tak, ale mają też klapki w dolocie. Dalej. Za mało jest mowy o tubie rezonansowej na wydechu. Mam to nieszczęście, że w koło mnie mieszka parę świrów i "podrasowują" swoje dwusuwy zdejmując tłumiki. Ręce opadają. A mnie zaimponował silnik łodzi wyścigowej który kiedyś widziałem. W miejscu tuby rezonansowej zamontowano połączenie teleskopowe rur. Długość tuby była regulowana jakimś serwem. Odlot.
@donpasquale3187
@donpasquale3187 Месяц назад
Podkładkami pod głowicą reguluje się tylko stopień sprężania a nie wyprzedzenia zapłonu. Świeca w nim żarzy się non stop. Rozrząd jest stały wałem korbowym albo dyskiem z tyłu.
@waldemarjurkowski6037
@waldemarjurkowski6037 Месяц назад
​@@donpasquale3187a po co zmieniać stopień sprężania jak nie po to by zmienić moment zapłonu😂
@AlBundy-ve3yw
@AlBundy-ve3yw Месяц назад
To co piszesz też jest bardzo ciekawe ale trudno by to wszystko zmieścić w jednym odcinku, poza tym trzeba by wspomnieć jeszcze na prawdę sporo wątków fizycznych, chemicznych - po prostu naukowych. Było by tego na kilka kolejnych odcinków. 🤌
@perfektech
@perfektech Месяц назад
Zajmowałem się modelarstwem i żyję z mechaniki. Jestem pod wrażeniem jak profesionalnie opowiedział Pan o tych zaganieniach. Wiele pojazdów w rajdach wyczynowych miało swoich małych ojców sukcesu w sporcie rc. Amortyzatory i oleje do nich, aerodynamika, sterowanie modelem podczas lotu nie jestem specjalistą ale kiedyś kyosho inferno to mnie wprawiało w osłupienie. Najszczersze wyrazy uznania za Pańską wiedzę i dzielenie się nią z widzami kanału, pozdrawiam.
@piotrus5552
@piotrus5552 26 дней назад
Prawda? Ten kanał to złoto.. Za każdym razem wchodze, zamierzam wrzucić film "na później" i ogladam jednak od razu cały..
@waldemarfabin3741
@waldemarfabin3741 28 дней назад
Młody nie jestem i pamiętam silniki modelarskie JENA 2,5 cm³ ze sklepu Składnicy Harcerskiej. Były jeszcze 1,5cm³ i smoki 5,0cm³. Paliwem był eter zmieszany z olejem rycynowym. W okresie docierania oleju było dodawane więcej niż później w normalnej eksploatacji. Stosowane były do modeli latających. Wtedy głównie na uwięzi. Na szczycie głowicy były regulatory kompresji. Uruchamiało się waląc dwoma palcami(wskazującym i środkowym) w łopatę śmigła. To były czasy końca lat 60-tych. Pozdrawiam. Zrób program o miniaturowych silnikach R4, V8, które można zakupić do samodzielnego montażu. Pozdrawiam z Wrocławia. Waldek, rocznik 1956.
@kmieciu4ever
@kmieciu4ever 14 дней назад
Wyobraź sobie, że teraz są silniki elektryczne, bezszczotkowe np. które ważą 30 gram które są w stanie wygenerować 1400 gram ciągu. Wiem o tym bo zamówiłem sobie z Chin 4 sztuki za 59 zł (czyli jak by nie patrzeć 1 silnik w cenie 3 bochenków chleba ) Przesyłka była darmowa i dotarła do mnie w 8 dni. To jest dopiero science fiction :-)
@niewierna22
@niewierna22 29 дней назад
Silniki stare jak świat! Używałem ich już ponad 50 lat temu a w latach dekady Gierka były dostępne nowatorskie rozwiązania austriackiej firmy Webra. Firm produkujących było dużo. Ale to nie jedyne tak skuteczne silniki modelarskie. Dostępne były również silniki samozapłonowe gdzie nawet nie potrzebna była świeca zapłonowa a odpowiedni stopień sprężania i zapłon regulowało się przeciwtłokiem regulowanym za pomocą śruby na głowicy. W takich silnikach paliwem był eter etylowy (kiedyś używany do narkozy w szpitalach) i olej. A jak się chciało wycisnąć super moc to się dodawało do paliwa kilka procent azotynu amylu (lub odpowiedniego leku na dolegliwości sercowe). Silniki samozapłonowe były produkowane nawet w Polsce wkrótce po wojnie (Jaskółka i inne). Potem wyparły je silniki z ZSRR i NRD (Jena - ta od urządzeń optycznych)
@7620kur
@7620kur Месяц назад
Filmy o technice zawsze 🔥
@MArola9999
@MArola9999 Месяц назад
Super temat, wszystko co jest związane z motoryzacja powinno być miłe widziane na tym kanale. Nie musi być o samochodach. Dobry odcinek, dzięki :)
@witek1496
@witek1496 Месяц назад
Coś zajebistego!!! Mega szacun. Modelarska brać na bank zadowolona. Tuning w takich silników w modelach prędkościowych na uwięzi to jest dopiero sztos!!!
@patrykwoszczyk1541
@patrykwoszczyk1541 Месяц назад
Chętnie bym zobaczył odcinek o silnikach lotniczych jak i tych montowanych w statkach. A za ten odcinek wielkie dzięki ;)
@MrStrusdoc
@MrStrusdoc 29 дней назад
Bawię się w modele i choć kusi nitro to używam prądu, te wszystkie plusy elektryka o których wspomniałeś pod koniec mają znaczenie, mam duży model ciężarówki którym wożę drewno na ognisko, śmigam po lesie i głośność ma znaczenie. Do tego inna charakterystyka pracy, powolna jazda po bezdrożach z wagą na pusto w okolicach 8kg a z ładunkiem 20-30kg wymaga precyzji i niezbyt dużych prędkości. Z drugiej strony mój model dobija do przebiegu 1000km w ciężkim terenie i jak na razie to naprawiam tylko wały, które przy tej skali muszą przenosić duże obciążenia, reszta napędu, silnik i skrzynia są praktycznie bezobsługowe i zapewniają dobrą niczym nie zmąconą zabawę. Gdybym miał nitro to ciągle bym musiał remontować a i głośność była by problemem, nie zmienia to faktu że wydajność tych silniczków robi wielkie wrażenie i w niektórych zastosowaniach jest nie do zastąpienia. Pozdrawiam!
@krzychupawlik
@krzychupawlik 29 дней назад
Hej, prowadzisz jakiegoś Instagrama, albo gdzieś można zobaczyć ten model ciężarówki?
@MrStrusdoc
@MrStrusdoc 29 дней назад
@@krzychupawlik część, mam kilka krótkich nagrań na moim YT, ale ogólnie bez szału, jakoś nie chce mi się nagrywać, wolę jeździć ;) Autko ma 6x6 z blokadami, skrzynia 2 biegi, maksymalna prędkość około 12-13km/h . Na jednym pakiecie 2S 5200mAh robię średnio 3km, najwięcej na jednej baterii zrobiłem około 5km po lesie. Jak mu zapodam przyczepę to da się z towarem w ciężkim terenie zrobić do 2km na jednej baterii, jednak jak jest dużo piasku to trochę brakuje przyczepności, planuję zapodać mu duże terenowe opony i zrobić coś w stylu ciężarówki aggro. W tej chwili autko w stosunku do stanu z nagrań dostało duże halogeny na dachu i trochę wyższe zawieszenie, często jeżdżę po nocy i brakowało mi światła ;)
@ghostrucok6617
@ghostrucok6617 Месяц назад
uwielbiam odcinki odbiegające od mainstreamowej motoryzacji i omawiające takie nietypowe rejony
@aksamitnaPiesc
@aksamitnaPiesc Месяц назад
2:00 - fajna reklama, wiecej takich 8:40 - bezwąłdnosc obracajacyh sie elementów, krótki czas otwaracia zaworów 9:00 - odchudozne bo masa to bezwąłdnosc w ruchu xD 11:00 - włąśnie 12:00 - nitrometanus xD ale to musi byc toksyczne xD 14:30 - nitrometanus płonie zielonym płomieniem ? ?????? 15:20 - piekno chłodzenia paruajca cieszcza xD 16:00 - wazne 18:15 - wazne 23:10 - elektrykusy 25:10 - strzałka Robertus; dobry z Ciebie człowiek. Ciekawy materiał dziennikarski. Dobra robota. ;] 25:21 - tak ;D
@pawebielerzewski4075
@pawebielerzewski4075 Месяц назад
Stary - petarda odcinek. Nie mam nic wspólnego z modelarstwem ale właśnie mnei namówiłes na tę zabawę!
@AlBundy-ve3yw
@AlBundy-ve3yw Месяц назад
Nigdy nie miałem nic wspólnego z prawdziwym modelarstwem więc poznasz opinię kompletnego laika🤣 Genialny odcinek ❤ Dowiedziałem się kilku rzeczy o których zastanawiałem się lata temu i kilku o których nie miałem zielonego pojęcia. Jestem fanem zdobywania wiedzy o prawie wszystkim i dla mnie jesteście w czołówce za ciekawy i prosty sposób przedstawiania faktów na ogólno motoryzacyjne tematy. To było oficjalnie - prywatnie, po prostu zayebiście mi podeszliście i tyle 🤣🤌
@ChomikChomikowsky
@ChomikChomikowsky 29 дней назад
Jestem modelarzem lotniczym od ok 20 lat :) w tym czasie miałem jeden tylko jeden silnik nitro. Był bardzo interesujący, pierdział i śmierdział :) Ale te zalety są też wadami. Ciągłe kombinacje z paliwem i wiecznie uje.....y model z oleju. Podziękowałem. Teraz tylko elektryki :) Pozdrawiam
@printerek
@printerek 5 дней назад
W końcu ktoś mi wytłumaczył . dzięki wielkie! Od dziecka na ten odcinek czekałem ( 45 lat )
@przemysawm.5898
@przemysawm.5898 Месяц назад
Modelami RC elektrycznymi i spalinowymi "bawiłem" się 26-28 lat temu i w 3 lata zjeździłem całą Polskę na zawodach. Już wtedy czyli koniec lat 90tych były silniki elektryczne o mocy 300-450W mające od 40tyś RPM do nawet 80-90tyś RPM a wielkościowo były takie jak w wkrętarkach. Już wtedy stosowane były łożyska ceramiczne i smary teflonowe, do konstrukcji modelu używano nie zwykłego laminatu a włókna węglowego gdzie płytkę wielkości kartki A4 i grubości 2mm nie dało rady złamać w rękach, ba nawet były momenty przy uderzeniach że śrubki o średnicy 4mm zostały ucinane przy jednym uderzeniu. To jednak się zmieniło jak weszły do sprzedaży silniki bezszczotkowe i akumulatory LI-ION oraz LI-PO.
@MrStrusdoc
@MrStrusdoc 29 дней назад
Tak coś właśnie myślałem że te silniki potrafią się kręcić w okolicach 80K RPM
@dominikkedzia7419
@dominikkedzia7419 Месяц назад
Zdobyliśmy z naszym zespołem z AGH 7. miejsce w zawodach SAE Aerodesign West kilka lat temu. Z tego co pamiętam 1,5 KW silnik spalinowy, dron dobre 20 kg i ponad 4 metry rozpiętości. Było ciekawie. Ogólnie modelarstwo lotnicze jest na prawdę sztos. Wiele się można nauczyć w różnych obszarach/dziedzinach. Trzeba coś wiedzieć zarówno o mechanice, elektryce jak i materiałoznawstwie, co na prawdę jest rozwojowe dla osób, których to kręci. Moment, kiedy coś co wymyśliłeś, zaprojektowałeś i zbudowałeś - sam lub z kilkoma osobami - w końcu unosi się w powietrze, jest niezapomniany. Samo uczucie pewnie można porównać pewnie z pierwszym pocałunkiem w życiu albo wyczekaną obroną pracy, z tą różnicą, że możesz to powtarzać o wiele częściej XD Fajny odcinek, pozdrawiam serdecznie :)
@tomasz4587
@tomasz4587 27 дней назад
Koledzy z MEiL politechniki warszawskiej zajęli II miejsce i to w czasach kiedy nie było internetu i ogólnej dostępności materiałów i technologii a wycieczka do USA dla studenta prawie lotem w kosmos. Pozdrowienia dla Panów Chajduka, Galińskiego. To byli prawdziwi specjaliści już w młodym wieku. O ile pamiętam polegało to na tym że dostawałeś typowy silnik super Tiger każdy identyczny nie tuningiwany, identyczne paliwo. Model musiał.zmiescis w kadlubie skrzynkę i danych wymiarach. Musiał wystartować, wykonać lot i wyładowac , jak największą masą ladunku. Ważne była też dokumentacja, projekt oraz wykazanie możliwego osiągi, potwierdzeniu go w praktyce. Chłopaki zrobili bardzo zaawansowana konstrukcję.
@brassband-zespomuzyczny8764
@brassband-zespomuzyczny8764 Месяц назад
Łapka w górę już na początku odcinka leci. Povagowani zawsze w odlotowy sposób podajecie super ciekawe tematy z dziedziny motoryzacji ❤️
@maciexOr
@maciexOr Месяц назад
Robert, od długiego czasu oglądam Twoje filmy i widziałem już chyba wszystkie. Wielki szacun za to co robisz! Posiadanie wiedzy - to jedno, a Ty do tego świetnie potrafisz ją przekazać! Dzięki za to co robisz💪🏻👊🏻
@drpaj-chi-wo
@drpaj-chi-wo Месяц назад
Jeszcze raz ponawiam prośbę o odcinek o motorowodniactwie. Rodzaje napędów, silników
@adamswientczak9478
@adamswientczak9478 Месяц назад
Może kiedyś jakiś odcinek o żużlu, ekscytujemy się amerykańskim motorsportem mając u siebie najlepszą ligę żużlową. To świetny sport na nietypowych pojazdach i może wartko zrobić i tym odcinek
@chlebmieszany1792
@chlebmieszany1792 Месяц назад
Kręci się do 50k obrotów, ma prawie 5KM, ale niemal nie generuje momentu obrotowego. Generuje go tak mało, że te silniczki są w stanie napędzać w zasadzie tylko RC. Silniczki 50ccm generują również ~5KM, ale duuuużo więcej momentu przez co są w stanie napędzić 80kg motorower. Oczywiście kwestii żywotności pierścieni, tłoków, czy tulei cylindrowych przy tych obrotach raczej nie trzeba poruszać. Tak, można zastosować skrzynię biegów, ale żywotność takiej skrzyni, czy sprzęgła byłaby niemal zerowa.
@qbas6571
@qbas6571 Месяц назад
Tylko że tu chodzi o tą małą pojemność
@mociczyczki
@mociczyczki Месяц назад
momentobrotowy obniza tylko obrotoy nic wiecej majac 5 ccm 5 hp na 40000 - 50000 k rpm wrzucasz przelozenie nie 5: 1 a 50:1 czy 1:50 cokolwiek jak 50 ccm w skuterze ma 5 hp na 7500 rpm i cvt trzyma 7500 rpm od 20 do 70 km/h azeby miec jak najlepsze mozliwe przyspieszenie dla tego zakresu predkosci i vmaxa to majac 5 ccm 5 hp na 40000 rpm dopasowujesz przelozenie zeby teraz silnik trzymal 40000 rpm od 20 do 70 km/h i beda przyspieszaly tak samo dobierzesz krotsze albo dluzsze przelozenie dla obu i oba beda szly slabiej 🤷🏻‍♂️ tak ze z pkt widzenia tylko generowania sily napedowej byloby to samo a ze te 5 ccm wazy pare kg mniej przyspiech bylby minimalnie lepszy 👌🏻 ale oczywoscie nikt niezastosuje takiego silnika w skuterze przez zywotnosc dziwek i rodzaj paliwa itd 👌🏻
@panzplayer2160
@panzplayer2160 Месяц назад
Gościu się tak podniecił, że cały komentarz na jednym wdechy napisał.
@FargothPL
@FargothPL Месяц назад
Nah, są mocarze którzy budowali hulajnogi, czy "piły spalinowe" na tych silniczkach, pompy i wiele innych projektów. Widziałem jak taki nitrus napędzał rower, a gość z kanału "2STROKE STUFFING" wsadził taki silnik 3,5cc do swojego motocykla i też pojechał. Odpowiednie przełożenia i wszystko się da
@benjaminbarbarossa4699
@benjaminbarbarossa4699 Месяц назад
Widać, że z modelami RC nie miałeś styczności. Skrzynia biegów, w takim modelu jest nie do zajechania, tak samo jak sprzęgło, czy hamulce tarczowe. Jeżdżę modelem nitro w dodatku terenowym, od kilkunastu lat, przy używaniu dobrego sportowego paliwa i konserwacji silnika od wewnątrz olejem po każdej jeździe zapewnia mu długą żywotność.
@marianfirek4906
@marianfirek4906 Месяц назад
Dziekuje Robert , Twoje programy powoduja ze czuje sie mlodszy ! Pozdrawia stary PKSowski mechanik !
@staniaslawcwikla
@staniaslawcwikla 26 дней назад
serdeczne dzięki, moje oglądanie modelarskich zawodów jest przez Pana mi wyjaśnione.
@kamilozw86
@kamilozw86 28 дней назад
Mam kilka modeli rc nitro. Zabawa super. Zgadza się elektryki zaczynają wypierać nitro ale charakteru i dźwięku nigdy nie zastąpią.
@kmieciu4ever
@kmieciu4ever 14 дней назад
Elektryki nie zaczynają wypierać nitro, tylko już dawno skończyły wypierać :-)
@callsign.Longer
@callsign.Longer Месяц назад
Modelarstwo zarówno lotnicze jak i samochodowe to moje hobby od najmłodszych lat i to właśnie miniaturowe silniki spalinowe zawsze były dla mnie jego najciekawszą częścią. Omówione w odcinku silniki samochodowe są najmocniejsze ale i najbardziej wrażliwe na regulację, a tak jak już sporo widzów napisało, ich parametry reguluje się na wiele różnych sposobów. Krytyczne dla pracy silnika żarowego są parametry samej świecy żarowej, która nie służy jedynie do odpalania silnika.
@bartekpoznan
@bartekpoznan Месяц назад
niby nie jestem typowym modelarzem ale kontent bardzo mi pasował! Dzięki! Tak Trzymać :)
@pawetylek8060
@pawetylek8060 29 дней назад
Świetnych odcinków było sporo, ten zapewne należy do czołówki. Genialnie wyjaśnione!
@anonymoususer5770
@anonymoususer5770 29 дней назад
Jezdzilem i latalem R/C przez 5 lat. W samolotach ktorymi latalem silniki byly troche wieksze, ok 7cm3 i krecily sie do "skromnych" 10tys rpm ze wzgledu na aerodynamike smigla ale tez super sprzet i zabawa. W helikopterach jest przekladnia z walu na wirnik wiec silnik juz ma sporo wyzsze obroty. Czesciej trzeba wymieniac lozyska. W duzej mierze z powodu korozji spowodowanej metanolem.
@nois33
@nois33 Месяц назад
Lekkie sprostowanie co do świecy żarowej w silniku modelarskim. Żarzenie jej jest podtrzymywane przez cały czas pracy silnika - z tą różnicą, że na początku wymuszamy jej rozgrzanie podczas uruchomienia i kilku sekund pracy dla jej ustabilizowania a następnie utrzymuje się z temperatury podczas cyklów spalania. Sam element żarzący jest wykonany z drutu platynowo-irydowego. Także skład paliwa ma znaczenie w ich doborze - tzw. ciepłoty świec. Te paliwa bez nitrometanu bądź z jego niską zawartością (głównie do modeli latających) oraz silnikach małej mocy i małej pojemności mają najczęściej stosowane świece ciepłe. Zimne za to idą do tych silników wyczynowych i przy paliwach z dużą zawartością nitro.
@KamaS94ec
@KamaS94ec Месяц назад
Temat ciekawszy niż mogłoby się wydawać. Dzięki za materiał.
@Mefju1
@Mefju1 Месяц назад
Motoryzacyjny YT bez Ciebie byłby niczym :). Dzięki
@pawel.3561
@pawel.3561 26 дней назад
Nie powiedział pan jeszcze o tłumiku rezonansowym, ktory zasrepuje turbosprężarkę - przy wydechu rozpedzone spaliny wysysają mieszankę z cylindra, a fala odbita od konca tlumika wtłacza te mieszankę z powrotem to cylindra, zanim wydech się zamknie.
@kamilbrodzik8783
@kamilbrodzik8783 Месяц назад
Z tym zapłonem to nie jest taka prosta sprawa. Owszem świeca bierze udział w uruchamianiu silnika, natomiast pełni również kluczową funkcję podczas samej pracy silnika. Bowiem z racji prędkości obrotowej i temperatury spalania wolframowy pręcik zawarty w świecy przejmuje na siebie część owej temperatury przez co w tak krótkim czasie pracy nie jest w stanie on wytracić tej temperatury, która jest potrzebna do kolejnego zapłonu. Rodzaj świecy również ma znaczenie, ponieważ jej budowa delikatnie różni się w zależności od tak zwanej ciepłoty świecy. Coś podobnego jak w przypadku świec zapłonowych w silniku benzynowym. W przypadku użytkowania amatorskiego takich jednostek świeca nie ma za bardzo znaczenia, co najwyżej może to powodować problemy przy samym regulowaniu gaźnika i poprawnej pracy jednostki w danej temperaturze otoczenia. W ostatnim czasie problematyczny stał się proces samego zakupu paliwa modelarskiego z racji na kolejne "cudowne" przepisy UE. Nie będę się tutaj wdawał w szczegóły jak to rozwiązać, ale tak da się to obejść należąc do stowarzyszenia modelarskiego. Co do zawartości nitro w paliwie to do użytku amatorskiego zaleca się nitro 16% lub 20%. Stężenie 25% jest stosowane na zawodach w bardziej wysilonych konstrukcjach. W konsekwencji używania owego paliwa trzeba się liczyć ze zmniejszoną żywotnością takich jednostek, ponieważ to paliwo jest bardziej "suche" (mniejsza ilość oleju w paliwie) i tłok w cylindrze szybciej się wyciera, a trzeba zaznaczyć że paliwo pełni również rolę smarowania jednostki. Same silniczki są mega ciekawe z racji na szczegóły w konstrukcji u poszczególnych producentów i zastosowania jednostek. W silnikach zawodniczych o pojemności 2,1cc do zawodów kategorii IC10 można znaleźć na przykład frezowane przeciwwagi wału korbowego czy nawet łożyska ceramiczne. (przykładowo silnik Nova Rossi 353 Plus)
@ZygmuntKiliszewski
@ZygmuntKiliszewski 16 дней назад
Panie Robercie, jak zwykle interesująco i bardzo precyzyjnie (!). Mój Kolega Marek ze Świnoujścia zajmował się modelarstwem lotniczym podczas stosowania sterowania radiowego. Uczestniczyłem, gdy docierał nowy dwusuwowy silnik zasilany mieszanką nitrometanu (zapłon na świecę żarową). Oczywiście, śmigło musiało być zamontowane na wałku napędowym celem chłodzenia. O takiej niewielkiej pojemności motorek robi duże wrażenie (!). Min. z tego powodu zająłem się analizami dwusuwowego silnika spalinowego nowej generacji, ktory został opublikowany przeze mnie i Urząd Patentowy. Gratuluję i serdecznie pozdrawiam 💖👋😀.
@krzysztofb.3979
@krzysztofb.3979 Месяц назад
Bardzo interesujący program! Dzięki! :)
@mareks9970
@mareks9970 Месяц назад
Super materiał , 3,5 ccm On road kreci sie ponad 50 000 ale moc 3 kM ma juz od 42 000 . Jego zywotnosc to okolo 10-15 godzin , a spala okolo 1,2 litra na godzine pracy .Pozdawiam
@sebastianwojciak2702
@sebastianwojciak2702 Месяц назад
Bawiłem się w takie zabawki jakieś 8lat temu nie było tanio czym wyżej się podnosiło popszeczke i miałem dwa spalinowe i dwa elektryczne autka. Spalinowe piękna sprawa ten zapach spalin i hałas jaki robiło ale dużo serwisu dlatego też miałem elektryczne modele co tylko naładowałeś baterie najlepiej mieć z 2do3 kompletów i już mogłeś jeździć dużo mniej czasu zabierały niż spalinowe hehe ale kto co lubi. Ale odkont zostałem tatą wszystko sprzedałem nie stety ale napewno do tego wrócę a tak na razie jadę na ryby z synem też wajny sport bardzo wycisza sory za prywatę pozdrawiam😅😅
@bartoszwelsberg4293
@bartoszwelsberg4293 Месяц назад
Jako tata powinieneś pokazać co to znaczy "prawdziwe hobby". Życzę oby to było jak najszybciej 💪💪🦾
@sebastianwojciak2702
@sebastianwojciak2702 Месяц назад
@@bartoszwelsberg4293 No właśnie syn woli chodzić na ryby hehe
@martinsrc8752
@martinsrc8752 Месяц назад
Oglądam ten kanał regularnie i dzięki temu zawsze nam coś ciekawego do podzielenia się z kumplami.
@godlesstv
@godlesstv 26 дней назад
Wprost kocham wszystkie RCki, sam jeżdżę od dzieciaka głównie off roadowymi, takimi jak na filmie i nie ma lepszego dźwięku niż ta cudowna "osa" pędząca przez prostą startową toru
@matikk210
@matikk210 Месяц назад
Czy się spodobał? Jak najbardziej! Każdy film na twoim kanale, czy to omawiający technikalia aut osobowych, czy omawiający historię jakiegoś modelu, albo taki jak ten właśnie, jest naprawdę wartościowym materiałem i niezależnie od tego, co wrzucisz na kanał, ja zawsze będę to oglądał💪.
@Kuboxc
@Kuboxc Месяц назад
10:15 Honda Civic na przelocie o 3 w nocy na twoim osiedlu be like
@victoriusm7797
@victoriusm7797 Месяц назад
Rell
@PiotrRustanowicz
@PiotrRustanowicz Месяц назад
Świetny odcinek. Bardzo dziękuję za porcję wiedzy.
@heniuheniu3291
@heniuheniu3291 Месяц назад
Robercik dobra robota 👍 potrafisz zaskoczyć każdej soboty 😊 fest piątka
@_night_rider_
@_night_rider_ Месяц назад
Stoją 4 w garażu, trzeba się w końcu za nie wziąć 😌 dzięki za przypomnienie 🔥
@dawidbargie5776
@dawidbargie5776 Месяц назад
Wkońcu ktoś mi to dobrze wyjaśni, siedzę w tym trochę i się zastanawiałem jak one dokładnie działają 😅
@michuq6699
@michuq6699 Месяц назад
polecam książkę - Wajand - TŁOKOWE SILNIKI SPALINOWE ŚREDNIO- I SZYBKOOBROTOWE
@dorianm.3612
@dorianm.3612 Месяц назад
Ja też się dużo dowiedziałem. Nie zagłębiając się nigdy w temat dziwiłem się ze po odpaleniu takiego silniczka w modelach odpinają zasilanie świecy. Teraz wiem dlaczego.
@krzysztoftkacz
@krzysztoftkacz 26 дней назад
@@dorianm.3612 Zasilanie świecy jest tylko do rozruchu. Później, podczas pracy ona cały czas się żarzy, podtrzymując spalanie.
@czarrny1czarrrny177
@czarrny1czarrrny177 Месяц назад
Dziękuje za przygotowany materiał filmowy. Pozdrawiam.
@jakubmalcherek8591
@jakubmalcherek8591 Месяц назад
Ogladalem sporo Twoich filmow ale ten mnie rozbroil bo nie spodziewalem sie silników z mojego hobby 😅. Mega fajnie ze wyszedł taki odcinek. 😊
@DawidGaka-pl8qq
@DawidGaka-pl8qq Месяц назад
Jeździłem na zawodach 6 lat modelki spalinowymi silniki różnych firm działają w różnych stopniach temperaturowych średnio między 100-120° i kosztują w okolicach 2-3 tyś zł. Super zabawa ale trzeba mieć doświadczenie na zawodach żeby zacząć z modelami spalinowymi jeden błąd niedoświadczonej osoby i model za kilka tyś zł idzie w śmietnik albo części do naprawy idą w setki zł.
@robertmazurek904
@robertmazurek904 Месяц назад
Chyba dla tego nie polubiłem się ze spalinami. Elektryki są dużo prostrze w obsłudze a eksploatacja znacznie tańsza i mniej "śmierdząca".
@DawidGaka-pl8qq
@DawidGaka-pl8qq 28 дней назад
@@robertmazurek904 ja elektrykami jeździłem w sezonie zimowym
@koprolity
@koprolity Месяц назад
Powinni go montować w hulajnogach.
@grzegorz293
@grzegorz293 29 дней назад
Dobre
@BaNuj
@BaNuj 29 дней назад
Uwielbiam Twój kanał za Twoją dykcję. Dzięki temu mogę obejrzeć 2x więcej filmików na przyspieszeniu x2
@localfloridaman4038
@localfloridaman4038 Месяц назад
Super docineczek. Akurat tak żeby zacząć weekend. Może w końcu dzięki Tobie znajdę motywację do naprawienia mojego starego samochodzika na radio który leży w szafce już od lat 🤣🤣
@Darek-dz5mf
@Darek-dz5mf Месяц назад
Pozdrawiam😊
@mazakq
@mazakq Месяц назад
Wszystko fajnie ale niestety bzdura jeżeli chcesz porównywać silnik nitro RC do bezszczotki RC jeżeli chodzi o moc i obroty , dla przykładu weź silnik 3600kv co oznacza że na jeden wolt uzyskujemy 3600obr/min i zasil to wysoko wydajnościowym akumulatorem lipo 8s czyli 8 celowym ( jedna cela ma 4.2 v w pełnym naładowaniu ) czyli 8x 4.2 volty daje nam 33.6 volta zasilania i teraz kolejno 33.6 x 3600 obr na jeden volt i taki silnik jest w stanie rozkręcić się do 120.000obr/ min czyli dwa i pół raza wicej niż nitro , 50 tys obrotów na minutę to standard dla elektryka RC l. Temat rzeka i niestety na samym końcu filmu błąd ogromny dawno elektryczne silniki w RC wyparły nitro bo mają większą moc , obroty o momencie nie wspomnę , pisze to jako modelarz ... Elektryczny silnik wielkości małego kubka do kawy w modelu RC jest w stanie uciągnąć uciągnąć normalne auto , gdzie nitro w życiu tego nie zrobi. To tyle tytułem wstępu bo temat jest bardzo obszerny. Pozdrawiam😉
@grzes.witalis
@grzes.witalis Месяц назад
To prawda bo zawody modelarskie nie trwają godzin a minuty a wymiana akumulatora jest szybka. Nie startuje w zawodach a model RC mam bo syn lubi nim skakać po lesie lub na placu upałach gumę 😊. Mnie osobiście przeraża fakt że takie małe coś pędzi prawie 100 km/h i potrafi kręcić bączki lepiej niż nie jedno BMW 😂😂😂
@mazakq
@mazakq Месяц назад
​@@grzes.witalisno tak , choć jeden z moich nie jest taki mały ,.ma prawie metr długości i ponad pół szerokości , jest w stanie pociągnąć auto osobowe , a o synku np na sankach nie wspominając 😅
@marcins191
@marcins191 Месяц назад
​@@mazakq x-maxx?
@andrzejporazik1098
@andrzejporazik1098 26 дней назад
😊😊😊😊😊
@mazakq
@mazakq 26 дней назад
Tak jest ​@@marcins191
@pjanpkowalski3686
@pjanpkowalski3686 22 дня назад
Każdy odcinek Twojego programu jest ciekawy, bo wiedza podana jest profesjonalnie i w szerokim spektrum. Filmy są wciągające, można się z nich dużo nauczyć i ogląda się przyjemnie bo treści są podane w sposób zrozumiały chyba dla każdego. Czasem zastanawiam się czy nie "dokucza Ci" perfekcjonizm 🤔 Bo wszystko masz dopięte na ostatni guzik. Generalnie idealnie 😎👏👍
@silverrambo1508
@silverrambo1508 Месяц назад
Jeden z Twoich lepszych odcinkow. Dzieki,
@LordDarthVader2004
@LordDarthVader2004 Месяц назад
W 2017 roku bylem mistrzem europy juniorow w zawodach modeli slizgow wodnych, napedzanych takimi silnikami. Te w autkach to kreca sie jeszcze nisko, te w łódkach, o pojemnosci 3.5cm kreca sie do 40k obrotów.
@piotrkrol6275
@piotrkrol6275 Месяц назад
50k w autku to mało ale za to 40k w łódce to więcej?
@LordDarthVader2004
@LordDarthVader2004 Месяц назад
Autka nie kręcą się do takich obrotów. Chyba że w jeszcze mniejszych pojemnościach
@rolandrzepczyk
@rolandrzepczyk Месяц назад
​@@LordDarthVader2004W klasach ic10 i ic8 onroad masz 2-biegowe skrzynie... Pojemność 3.5 w przypadku 8ki oraz 2.11 w przypadku 10tki... Wierz mi kręcą takie obroty bez problemu. I z całym szacunkiem dla mistrza, ale znam konstrukcje silników fsr oraz samochodów RC... W łódce na srubie masz mniejsze opory, niż w aucie, a co za tym idzie silniki mają zupełnie inne charakterystyki, nasze silniki mają więcej dołu, a wasze wchodzą na max obroty zdecydowanie szybciej ale nie oszukujemy się nasz przemysł jest zwyczajnie większym i silniki dopracowywane są dużo bardziej. Także podsumowując... Oba typy silników mają podobne obroty, wasze tylko szybciej wchodzą na obroty i tyle... ❤
@adambicho
@adambicho Месяц назад
4,6cm3 i 4km...wow...robi wrazenie...nawet porownujac z pila spalinowa....jaki to mikrus a ile wieksza moc
@krzysztofmatuszek
@krzysztofmatuszek Месяц назад
Ale moment mały. Piły spalinowej z takim silnikiem nie zbudujesz, straty na przekładni redukującej obroty łańcucha do 1000rpm byłyby ogromne (założenie łańcucha na wał kręcący się z prędkością 50000rpm to szaleństwo, musialbyś uzyć przekladni zebatej, najlepiej planetarnej).
@magnapolonia8712
@magnapolonia8712 Месяц назад
Bardzo ciekawy program. Dziękuję i pozdrawiam
@lemondemon1674
@lemondemon1674 28 дней назад
Super ciekawy film!! Pozdrawiam!
@gorzkawatroba1061
@gorzkawatroba1061 Месяц назад
pomyslec co te paliwo zrobilo by z passatem 1.9
@jarosawkrzyzanowski1168
@jarosawkrzyzanowski1168 Месяц назад
Kiedy w końcu UE wprowadzi normy emisji spalin dla tych silniczków? XD
@mirosawbraniewski3659
@mirosawbraniewski3659 Месяц назад
Jednak wszędzie są eko - wariaci.!!! 😂😂😂😂😂😂
@jacekdepeche
@jacekdepeche Месяц назад
Jak zwykle pełna klasa film. Niesamowite informacje.
@zagrycha1774
@zagrycha1774 23 дня назад
Trafiłem tutaj przypadkowo właśnie na ten materiał i bardzo mnie wciągnął mimo, że się nie znam na motoryzacji, silnikach i tym podobne. Daję suba :3
@GabrielZiomek-zf7tf
@GabrielZiomek-zf7tf Месяц назад
Czekam na film o Mazdzie mx-5......
@czarsooon
@czarsooon Месяц назад
To sobie poczekasz
@ukaszp.9716
@ukaszp.9716 Месяц назад
Takie strucle to ma motobieda
@Richter5
@Richter5 Месяц назад
Autko fajne, ale nie ma tam ani żadnych tajemniczych rozwiązań technologicznych, ani też żadnych niesamowitych ciekawostek, także średnio nadaje się na ten kanał.
@timer.youtube
@timer.youtube Месяц назад
A co to mazda mx5? Jakaś marka obuwia?
@Szydelski
@Szydelski Месяц назад
Haters gonna hate ¯\_(ツ)_/¯
@marekkusal7854
@marekkusal7854 24 дня назад
Super odcinek. Czekamy na następne także w podobnym stylu. Pozdrawiam serdecznie
@BRACIAKSERO
@BRACIAKSERO Месяц назад
Wszechświat to zaiste bardzo ciekawe zjawisko. Panują w nim bezwzględne i bezkompromisowe zasady. Tak jak słoń nie dorówna dynamice motylowi tak wielkość silnika wpływa bezpośrednio na jego właściwości. Mrówka nie może mieć skomplikowanego, złożonego organizmu i potrafi wykonywać podstawowe funkcje bo jej budowa molekularna jest ograniczona (mrówka to wysublimowany organizm w swojej prostocie, tworzy korytarze które my jako ludzie mielibyśmy problem stworzyć, tak jak my budując skomplikowaną w środku Burj Khalifę w porównaniu do Giganta wielkości chociażby wieży Eiffla, choć tak mali tworzymy rzeczy tak wielkie). W tak małym organizmie mieści się ograniczona ilość atomów a więc komórek ciała. Rozmiar to kolejna właściwość materii która często jest pomijana. Gwiazdy neutronowe powstają w ścisłych, określonych warunkach fizycznych gdzie czynniki takie jak przestrzeń pomiędzy atomami, temperatura, ciśnienie, masa, gęstość i wiele innych mają niebagatelne znaczenie i nierozerwalnie są ze sobą powiązane. Każdy związek chemiczny tak jak woda czy powietrze mają swoje właściwości które zamykają się w pewnych ramach. Różne warunki tak jak zmiana temperatury będzie miało na nie inny wpływ. Woda osiągając pewną prędkość później napotykając przeszkodę zamienia się pozornie w ciało stałe. Jej atomy zbliżają się do siebie tak blisko że pomiędzy nimi jest tak mało miejsca że woda tak właśnie zaczyna się zachowywać. Woda nie zaprzecza prawom fizyki, ustępuje im a więc w krytycznym momencie wiązania ulegają rozerwaniu i woda może zmienić stan pod wpływem tarcia i temperatury czy rozbić się na mniejsze cząsteczki wodoru i tlenu. Motyl w powietrzu będzie przez nie targany, a Słoń już nie tak łatwo. Lekkość jego korpusu w porównaniu do rozłożystości skrzydeł daje mu przywilej wydajnego "żagla" którym jednak ze względu na swoją siłę i jego wielkość za szybko poruszać nie jest w stanie. Oczywiście to wszystko też zależy od prędkości wiatru lub innych czynników ale przyjmujemy że w tym przypadku warunki są stałe. Miasto też składa się z mniejszych lub większych jego części a często nawet tych większych wpływ na miasta atmosferę lekceważymy lub nie dostrzegamy. Są to części niezaprzeczalne, powstałe celowo zgodnie ze swoim przeznaczeniem, nie rzadko wysoko budżetowe inwestycje budujące unikatowy charakter danej miejscowości, coś co nie można pomylić z niczym innym, nawet gdyby zamknąć, zasłonić nam oczy i w pewnym momencie otworzyć bylibyśmy pewni tego gdzie właśnie się znajdujemy, wiemy że to to miejsce a nie żadne inne. Wszystko się jednocześnie powtarza, jednak jest tak różnorodne i unikalne, wyjątkowe.
@marekgancarz7415
@marekgancarz7415 Месяц назад
Jak zawsze materiał super jakości....tylko najwyższy poziom na tym kanale 😍😍
@dnaiel11
@dnaiel11 Месяц назад
Profesjonalna robota. Super !
@tomaszczarnecki3399
@tomaszczarnecki3399 28 дней назад
Witam serdecznie, super odcinek.. powiem tylko że mój Tato kiedyś prowadził ,kułko modelarskie . zbudował modele pętli na uwięzi. silniczkach 2,5 cm.. i 1,5 cm...zapiepszało to w powietrzu zawrotnie.. fajna sprawa.. co do paliwa.. Tato korzystał wtedy z mieszanki opartej na eterze..plus olej rycynowy i coś tam jeszcze..korzystał zdostępnych środków..pozdrawiam serdecznie Tomasz Czarnecki
@kacpergolczak3452
@kacpergolczak3452 Месяц назад
Super tematy, widac że inspirujecie sie kanalem D4A driving 4 answers i dobrze bo to moj ulubiony kanał
@romang4879
@romang4879 26 дней назад
Jak zawsze materiał na wysokim poziomie. Pozdrowienia i życzę utrzymania etuzjamu w rozwijaniu tego bardzo wartościowgo kanału :D
@Maxiorzewski
@Maxiorzewski Месяц назад
Kiedyś miałem kilka modeli do driftu w skali 1:10 i właśnie elektryków, głównie z racji na płynność oddawania momentu na nawierzchnię. Kumpel posiadał Traxxasa na nitro i powiem że była to bestia trudna do okiełzania. Fakt drogie hobby ale jaki banan na mordzie po każdym pokonanym okrążeniu lub jakimś trudniejszym terenie z prędkością powyżej 50... masakra. Dziękuję za objaśnienie tego małego technologicznego potworka.
@pylan28
@pylan28 10 дней назад
Widziałem dopiero 2 odcinek tego kanału.. kolejny raz przypadkiem🤔.. szukając czegoś. Teraz poszedł sub😆💪
@krzysztofskrok
@krzysztofskrok 29 дней назад
Super odcinek 👍 bawiłem się takim modelami RC mega frajda i fajne doświadczenie mocy z tak małego silniczka który osiąga tak niebywałe obroty, coś pięknego❤
@linkinparkforever8864
@linkinparkforever8864 Месяц назад
Super, Robercie takie filmy które nie są tak bardzo związane z motoryzacją również są bardzo fajne, dobra odmiana moim zdaniem 🙂
@Kriss-kc6by
@Kriss-kc6by 21 день назад
Cały czas mnie zadziwiasz , bardzo interesujący odcinek .
@Pirooman13
@Pirooman13 29 дней назад
Modelarstwo lotnicze jak i naziemne to jedna z moich pasji i bardzo się cieszę, że ten odcinek powstał :) Silniki nitro dla mnie to taki złoty gral w modelarstwie :)
@jakubkudlak4456
@jakubkudlak4456 Месяц назад
Mój kolega ma takiego samochodzika rc spalinowego fajny jest szybki, dzięki za omówienie ciekawy temat
@manufangreenmaster
@manufangreenmaster 23 дня назад
Super odcinek i przekaz wiedzy.
@kubaquattro8479
@kubaquattro8479 Месяц назад
Twoje filmy zawsze są super!!!!
@Bart_Stahovsky
@Bart_Stahovsky Месяц назад
Jak ja się cieszę na ten odcinek. Od grudnia mam zajawek z rc :D póki co elektryki, ale w przyszłości na pewno wjedzie spalinowa 😊
@jacekbialkowski4037
@jacekbialkowski4037 Месяц назад
Nie robiłem modeli samochodów tylko samolotów i statków oraz modele rakiet. Ale to właśnie modelarstwo nauczyło mnie dokładności i cierpliwości w szukaniu jak coś działa.
@RuCioLeK85
@RuCioLeK85 Месяц назад
Zajebisty odcinek. Brawo, super ciekawostki. Czekam na kolejne z dzialu RC.;)
@mariuszsykulak4648
@mariuszsykulak4648 5 дней назад
Świetny materiał. Jak dla mnie, możesz nagrywać o wszystkim... Tak naprawdę nigdy nie wiadomo na jaką ciekawostkę się natkniesz, a wiele pomysłów można przenosić między dziedzinami techniki. Dlatego warto dociekać i zaglądać w najskrytsze zakamarki każdej branży. Pozdro ;)
@infeltk
@infeltk Месяц назад
Nie mam żadnego związku z modelarstwem. Zajebisty odcinek! Zaskakujący!
@erykzurek4375
@erykzurek4375 29 дней назад
Jak zawsze rzetelnie i drobiazgowo 🤙🤙🤙
@noteflaw
@noteflaw 24 дня назад
Mega materiał i sposób prezentacji !
@khefer1980
@khefer1980 26 дней назад
Ten odcinek był świetny. Rób tak dalej. Genialne.
@fokus2963
@fokus2963 Месяц назад
Odcinek kocur 👍👍👍 oby więcej takich ciekawostek 💪
@miczer8070
@miczer8070 Месяц назад
Mega fajne zaskoczenie. Takie odskocznie moim zdaniem są mile widziane :D
@Vitas___
@Vitas___ 26 дней назад
Fajne, będę oglądał takie materiały
@rafagrzywacz8153
@rafagrzywacz8153 Месяц назад
Akurat jestem modelarzem z pasji od ponad 20 lat mam do czynienia z owymi silnikami pamiętam jak za dawnych czasów lata 90-te załatwiało się ze STALI GORZÓW od żużlowców olej rycynowy i metanol:) dodam tylko że stosuje się w silnikach modelarskich chłodzenie wodne w modelach pływających .
@marcinklimczyk5110
@marcinklimczyk5110 Месяц назад
SUPER odcinek, pozdrawiam 👍
@lukas.o
@lukas.o Месяц назад
Jak zwykle, super film.
@MichalFraj71
@MichalFraj71 Месяц назад
Dzięki Robert za kolejną porcję danych technicznych i nawet dużo emocji w kolejnym odcinku. Jak zawsze na wysokim poziomie. teraz w tematyce którą bardzo lubię. Pozdrawiam
Далее
TYLA DANCE TREND😭 | #shorts #emilydobson
00:12
Просмотров 2,6 млн
10 Pomysłów INŻYNIERÓW z ZSRR
17:53
Просмотров 381 тыс.
Historia marki Saleen.
8:29
Просмотров 2,1 тыс.
хотите обзор всех моих машин?)
1:01