Дякуємо всім за фінансову підтримку!!! Без цієї підтримки ми б нікуди не їздили і нічого б не зняли! ДОПОМОГТИ РОЗВИТКУ ПРОЕКТУ: Стати патроном www.patreon.com/besahy Разова допомога Приватбанк: 4731185627438119 Також поширюйте і рекомендуйте відео. Це теж величезний вклад в розвиток цього проекту. Давайте наповнювати і розвивати НАШІ БЕСАГИ разом ;)
Я у шоці.Та моя бабуся такі смажила,та я не як не могла згадати,як вони звуться Мандрики.Смак дитинства.І так тепло стало на душі,але і заплачу зараз бо бабуні вже дуже давно не стало,та прожила вона дуже тяжке життя,але завжди усміхнена була та добра до рідних та чужих людей.
Неймовірно приємно бачити, як страви із книги оживають! Коли читаєш, то уявлення не зовсім є, як воно має та буде виглядати) Олена Щербань вишукана жінка, дуже красива, відверта, передала через себе (і монітор) дух берегинь цих рецептів, культури і мови України🙏🖤
Добре що Ви розповідаєте про кухню та традиції інших регіонів України. Та ще в афтентичному посуді на афтентичній кухні. Продовжуйте такий цикл. Цікаво!!! Успіхів вам!❤️
Мандрики та вергуни, пам’ятаю з дитинства :) , мама робила, на жаль не передала рецепт ласощів. Дякую вам за знахідку рецепту. Наче у дитинство пірнув. м.Ніжин , Чернігівська обл.
Ой як дякую! У нас на полтавщині , коли зозуля перестає кувати, кажуть зозуля мандриком вдавилася і не кує! Давно хотіла навчитися готувати ті мандрики!
Дивилась і згадувала,яка макітра була у нас в домі,у моєї бабусі.Вона в ній опару й тісто на пасху замішувала дерев'яною ложкою.,для якої віконце було... Минає життя,спогади і сльози за рідними залишаються назавжди.Дякую цієї щирій українці і всім, хто не забуває таку чудову,красну культуру!
За таким рецептом моя бабуся пекла коржики, тільки без сиру. Бабуся називала їх чибрики, Херсонська область. Я теж частенько користуюсь цим рецептом і спробую додати ще й сир. І називатиму їх вірно- вергунами і мадриками. Дякую вам за такі цікаві відео. Ви робите добру справу!
Мама робила тісто як на мандрики, з сиром, але формою, як вергуни. Смак дитинства. Тепер і я так готую. Цікаво було дізнатися їх історію. Дякую за те, що поширюєте українську культуру!
Знаю про цю чудову пані! Вона ще й досі влаштовує фестиваль борщу? Вергуни мам раніше смажила, смачнючі були. А от про мандрики не знаю, тільки сирники. Та ми від Полтавщини далеко живемо - аж на Запоріжжі
Робить фестиваль кожний рік, в другу суботу серпня! Цього року теж буде, вже 8-ий. Буде вісімдесят борщів! В наступних відео буде ще 3 борщика від Олени 🔥🔥🔥 там розповімо про фестиваль
Великі миски з вергунами це мої спогади з дитинства, які готували не тільки на весіллях, але ще на поминки і щедро присипали цукровою пудрою. До речі про короваї дійсно правда цьогоріч відвідала не одне весілля де на жаль не було короваїв і всі ці звичаї сучасна молодь не розуміє. І ще раджу всім відвідати Опішню тому, що це чудове селище і місце сили кожного українця.
Бабуся робила дуже багато різноманітних смаколиків. Подібні до мандриків з пиріжкового тіста - вергуни, також досить часто були хрустики з тонкого тіста, ще у фритюрі робила малесенькі , як квасоля , горішки в медовій заливці. А в мами виходили дуже файні сирні кульки, просто розліталися на ура.
Колись нам бабуся пекла вергуни, здоровенну миску! Тепер я їх печу, хочу підтримувати традиції. А ось мандрики ще не пекла, та треба спробувати, виглядає смачно. Дякую за вашу роботу.
У нас в Кримк ми, українці, також намагаємося збервгати народні традиції:і мандрики, і вергуни робимо. А ще на весвлля доні і стня я саиа пекла Коровайі і шишки.. З молитвами і Божою допомогою вийшли пречудові! Сподіваюся на весілля онукіа також спечу! Ваш канал дуже потрібний! Дякую!
Прывитанне, сябры из Беларуси, город Гомель., почему-то вспомнился наш небольшои поселочек лоев, где я жила в детстве, у нас жила семья по фамилии мандрик, интересно,, может они родом из ваших мест, но это было очень, очень давно. Смотрю и не перестаю восхищаться вашеи культурой, кухнеи, красивыми женщинами, национальном одеждои, мужчины красавцы, дети, какая красота в хате. И повторюсь которыи раз, какои приятныи голос у комментатора, да и сам красивыи мужчина, смотрела ваше видио с дружиною, такие оба молодые и красивые, творческие личности, про торбочки рассказывали. Я вам шлю огромныи привет и уважение до вашего народа, трудолюбивого, свободного,
Дякую за цікаве відео. На Чернігівщині (північ) вергуни називають вушки. Раніше також подавали на весіллі, а ще несуть на кладовище й пригощають малечу.
Живу на заході України, Чернівці. Мандрики готувала бабуся, вергуни матуся, тільки називали вони ці страви інакше. Не знала, що така смакота є традиційними рецептами української кухні. Дякую каналу, дуже цікаві відео взагалі!
Доброго дня ваше відео про Українські народні страви дуже сподобалася прямо атмосфено і таякби побував у детинстві у мене на Львівщині у селі біля Золочева роблять схожі на мандрики солодощі але їх називають бундзики. Дякую вам🇺🇦
Молодці, що відвідали бАтьківщину нашого Котляревського!! Обов'язково скуштуйте ПОЛТАВСЬКІ ГАЛУШКИ та вареники. Полтавські готуються на парУ - білі та пухкі))
Ну, от, я. Щось переплутала, думала, що бабуся казала за зозулю, а воно про соловейка, бо дійсно пекли на Петра і Павла, а пробувала їх дуже давно, в дитинстві мама пекла! І так мені хотілося знайти рецепт як вони.готуються! Дякую Вам!
В дитинстві нам матуся іноді смажила і вергуни, і мандрики, тільки ми їх трохи по іншому називали))) на мандрики казали "пончики" , а на вергуни " хрустики" бо вони виходили сухіші за пончики і трохи хрустять коли відкусуєш)))) А це виявляється давні традиційні солодощі!!!!
Чого б то жаліти соловейка, яєчка покладені, вилупляться пуцьвірки, ввіб'ються у пір'ячко, а там і на крило стануть. Життя триває. Доречі і зозуля вдавлюється житнім колоском. А жайворенятка вже зросли, коли жито наливається. І тому Наливайки, рівно як і народжені в цю пору хлопчики.
Моя бабуся,царство їй небесне,з Полтавщини,коли приїздили онуки,вона нам завжди вергуни пекла. Вони в неї рівненькі, пухкенькі були. Смакота нереальна.
Доброго дня! В рецепте соды1 ст л. Вергуны и бабушка и я жарили. А мандрыкы не пекла, но рецепт, наподобие, где был сыр, кефир, сода, мука, жарили.И не только я жарили,, как называлось не помню. Но в 80 годах рецепт на работе ходил. Все также.. Дети выросли, да и жареное вредно, помним, но не делаем. Дякую. Запорiжжя.