Тёмный

Jak pečovat o pokožku před a po opalování I Trime Podcast #21 s Katarínou Hrivňákovou 

Trime
Подписаться 6 тыс.
Просмотров 3 тыс.
50% 1

🔻 Co se v podcastu #21 dozvíte? 🔻
Slunce a ultrafialové záření (UV), bezpečné opalování a používání krémů s SPF (Sun Protection Factor) - jsou jedny z nejvíce diskutovaných témat v oblasti kosmetiky, zvláště pak nyní během letních měsíců. Bohužel ne vždy lze na otázky kolem zdravého slunění najít jednoznačnou odpověď. A právě proto jsme si do tohoto dílu podcastu pozvali znovu Katarínu Hrivňákovou, která je v této oblasti odborníkem.
Katarína Hrivňáková vystudovala chemii. V současnosti je odborným poradcem a garantem organizace a skupiny Svět non toxic a organizuje workshopy na výrobu mýdel a kosmetiky. Katarína se rovněž podílí na výrobě netoxické, ekologické, přírodní kosmetiky a čistících a pracích prostředků pod vlastní značkou Alchymistky.
Existuje vůbec něco jako “zdravé a bezpečné opalování” a pravidla pro bezpečný pobyt na slunci? Na které složky slunečního záření bychom si měli dát pozor a jak se před nimi chránit? Jsou pro nás dostatečnou ochranou před škodlivým UV zářením opalovací krémy nebo je lepší je nepoužívat? Neblokují nám přirozenou syntézu vitamínu D? A víte, na co si dát pozor při výběru opalovacího krému? Vše se dozvíte v této epizodě Trime podcastu s Jakubem Přibylem a ​​Katarínou Hrivňákovou.
0:00 Úvod
3:00 Nejčastější chyby v péči o pokožku
5:13 Opalovací krémy
8:43 UVA, UVB, UVC - jaký je v tom rozdíl?
14:00 Používání opalovacích krémů a syntéza vitamínu D
19:00 Chemické vs. minerální filtry v opalovacích krémech - kterým dát přednost?
22:00 SPF - jak se mění a jaké množství krému je potřeba, aby nás chránil?
24:00 Některé látky v opalovacích krémech mohou působit jako hormonální disruptory - na které složky si dát obzvláště pozor?
25:30 SPF 15 vs. 30
26:54 Je nano-technologie bezpečná?
28:20 Oxid titaničitý je v potravinářství již zakázaný - škodí také pokožce?
28:49 Oxid zinečnatý a jeho použití v kosmetice
30:01 Opalování a vnitřní výživa
34:06 Také slunění je třeba “dávkovat” postupně a organismus na něj trénovat
40:36 Lze chránit pokožku před slunečním zářením jinak než ochrannými krémy?
44:28 Péče o pokožku po opalování
Máte nějaký dotaz nebo chcete téma doplnit? Komunikovat s námi můžete prostřednictvím sociálních sítí nebo nám rovnou nechte komentář pod videem.
Děkujeme za pozornost!
===========================================
www.alchymistky.cz
svetnontoxic.org
Kniha Svět non toxic - Pavlína Pavlištová a Katarína Hrivňáková - ru-vid.comiWeeG-szu-...
🔗 Sledujte nás na sociálních sítích:
Instagram: / cztrime
Facebook: / trime.cz
LinkedIn: / mytrime
🔎 Kde můžete najít další užitečné informace?
► Odebírejte náš pravidelný newsletter nebo sledujte náš blog
trime.cz/blogs/news
🔥 Odebírejte náš RU-vid kanál ru-vid.com/show-UCFod...
🎙️ Poslechněte si naše podcasty také na těchto platformách:
Spotify: sptfy.com/KgZC
Apple podcast: buff.ly/3azD7BA
#nontoxic
#zdraveopalovani
#vitaminD
#Podcast
#Trime
Poslechem tohoto podcastu berete na vědomí a souhlasíte s tím, že tento podcast slouží pouze k zábavním účelům. Žádné informace a názory, které zde zazněly, nepředstavují radu. Jedná se pouze o osobní názory účinkujících a v žádném případě nemohou sloužit k diagnostickým, preventivním, léčebným, zdravotním nebo lékařským účelům, a to i přes to, že někteří účinkující osoby mohou být specialisty na dané téma. Informace poskytnuté v jednotlivých dílech podcastu jsou aktuální ke dni vydání příslušného dílu a s postupem času se jejich pravdivost a aktuálnost může měnit. To, jak naložíte s informacemi sdělovanými v tomto podcastu, zcela záleží na Vašem osobním úsudku a vůli; sdělované informace mají pouze motivovat posluchače k tomu, aby se řídili vlastním rozhodnutím v oblasti zdraví, zdravotní péče a stravování, které by mělo být učiněno ve spolupráci s odborným poskytovatelem zdravotních služeb. Před tím, než se rozhodnete užít jakýkoliv doplněk stravy, produkt či vyzkoušet metodu diskutovanou v tomto podcastu, nebo pokud máte zdravotní obtíže nebo dotazy týkající se Vašeho zdravotního stavu, kontaktujte svého poskytovatele zdravotních služeb či svůj zdravotní stav zkonzultujte s jiným odborníkem a vždy pozorně čtěte příbalovou informaci. Berete na vědomí, že poskytované informace nejsou informacemi oficiálně zveřejněnými Evropským úřadem pro bezpečnost potravin ani jiným obdobným orgánem. Neneseme žádnou odpovědnost za případnou újmu, která Vám vznikne v důsledku nesprávného naložení se sdělenými informacemi. Souhlasíte s tím a zavazujete se, že proti nám nebudete vznášet žádné nároky související s újmou, která Vám případně vznikla špatným naložením s touto informací. Pokud s tímto prohlášením nesouhlasíte, prosíme přestaňte náš podcast neprodleně poslouchat a odebírat.
Pokud budete mít jakékoliv dotazy nebo připomínky, neváhejte se na nás obrátit.

Опубликовано:

 

4 июн 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 3   
@andrearafajova698
@andrearafajova698 3 месяца назад
Paní Katarínka se tak skvěle poslouchá, je to opravdu úžasný člověk 💜. Jako vždy skvělý podcast, děkuji! 👋
@rudolfmachacek9290
@rudolfmachacek9290 Год назад
Zdravím, jaký je váš názor na doplnění vitamínu D v zimních měsících UVB žárovkou pro tvorbu D pro terarijní zvířata, pokud by jej využívali i lidé? Děkuji.
@mytrime
@mytrime Год назад
Dobrý den, čistě experimentálně by to jistě šlo, pokud bude mít i složku UVB (v rozsahu 280 - 320 nm). I tak je ale potřeba počítat s tím, že se nejedná o plnospektrální záření jako u slunce, kde nejde jen o jednotlivé složky UV spektra, ale i o určitou formu welness terapie (pobyt na přirozeném denním světle a vzduchu). Tzn. zde převáží rizika nad benefity, jelikož kromě podpoření endogenní tvorby vitamínu D zásadním způsobem zvýšíte i produkci volných radikálů, což je pochopitelně nežádoucí. Mimochodem je to i jeden z hlavních faktorů, který brání širšímu využití speciálních solárních trubic, které umí zvyšovat hladinu vitamínu D. Když už bych chtěl využívat efektů umělého osvětlení, šel bych na to přes řasy nebo houby. Změnou abiotických podmínek, v tomto směru UVB složky z umělého zdroje, „donutíte“ určité druhy řas (nebo v našich podmínkách spíše hub, které se dají pěstovat doma) produkovat vitamin D.
Далее
Tuky ve stravě s Jakubem Přibylem I Trime Podcast #33
1:04:20
VENOM: THE LAST DANCE - Official Trailer (HD)
03:15
Просмотров 17 млн
This duo #UFC302
00:13
Просмотров 494 тыс.
Tipy a triky jak se krásně opálit do hněda
5:14
Просмотров 17 тыс.
VENOM: THE LAST DANCE - Official Trailer (HD)
03:15
Просмотров 17 млн