Тёмный

Kaip pagerinti žarnyno veiklą? 

Mitybos Inžinerija
Подписаться 9 тыс.
Просмотров 1,1 тыс.
50% 1

Kaip pagerinti žarnyno veiklą?
Žarnyno funkcijos gerinimas yra labai svarbus bendrai virškinimo sveikatai ir gali padėti išvengti tokių problemų kaip vidurių užkietėjimas ar viduriavimas. Pateikiu 10 maisto produktų, kurie gali padėti pagerinti žarnyno veiklą, ir paaiškinimus, kuo jie ypatingi, skatinantys šią funkciją:
Daug skaidulų turintys maisto produktai (pvz., neskaldyti grūdai, avižos ir rudieji ryžiai): Pluoštinės skaidulos padidina išmatų tūrį, todėl jos lengviau pasišalina. Ji taip pat skatina peristaltiką, raumenų susitraukimus, kurie judina maistą virškinamuoju traktu, ir apsaugo nuo vidurių užkietėjimo.
Slyvos: Slyvos gerai žinomos dėl savo natūralaus vidurius laisvinančio poveikio. Jose yra sorbitolio ir skaidulų, kurios padeda minkštinti išmatas ir skatina reguliarų tuštinimąsi.
Obuoliai: Obuoliuose yra daug tirpių skaidulų ir pektino, kurie gali padėti sureguliuoti tuštinimąsi. Juose taip pat yra natūralių cukrų, kurie gali turėti lengvą vidurius laisvinantį poveikį.
Probiotikai: probiotikai gali paskatinti naudingų žarnyno bakterijų augimą, o tai gali padėti palaikyti sveiką žarnyną ir reguliarų tuštinimąsi.
Lapiniai žalumynai (pvz., špinatai ir lapiniai kopūstai): Šiuose žalumynuose gausu magnio, kuris gali padėti atpalaiduoti žarnyno raumenis ir užkirsti kelią vidurių užkietėjimui.
Uogos (pvz., mėlynės ir avietės): Uogose gausu skaidulų ir antioksidantų, kurie gali pagerinti virškinimą ir bendrą žarnyno sveikatą.
Imbieras: Imbieras pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis ir gali padėti nuraminti virškinimo sistemą. Jis taip pat gali palengvinti maisto patekimą per virškinamąjį traktą.
Rauginti maisto produktai (pvz., kimči ir rauginti kopūstai): Raugintame maiste yra probiotikų, kurie gali padėti virškinti, mažinti uždegimą ir reguliuoti žarnyno judesius.
Chia sėklos: Chia sėklos yra geras tirpių skaidulų ir omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Jos sugeria vandenį ir žarnyne sudaro gelio pavidalo medžiagą, kuri gali padėti suminkštinti išmatas ir užkirsti kelią vidurių užkietėjimui.
Pupelės ir ankštinės daržovės (pvz., lęšiai ir avinžirniai): Pupelėse gausu skaidulų ir baltymų, kurie gali paskatinti reguliarų tuštinimąsi. Be to, jose yra pagrindinių maistinių medžiagų, kurios palaiko bendrą virškinimo sistemos sveikatą.
Šie maisto produktai yra ypatingi žarnyno veiklai gerinti, nes jie skirti skirtingiems virškinimo sveikatos aspektams. Jose yra maistinių skaidulų, vandens, probiotikų ir maistingųjų medžiagų, kurios palaiko sklandų ir reguliarų tuštinimąsi, padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir palaiko sveiką žarnyno aplinką. Įtraukdami į savo mitybą įvairius šiuos maisto produktus, galite užtikrinti optimalią virškinimo funkciją ir bendrą savijautą.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mano knygas galite įsigyti čia:
mitybosinziner...
Taip pat daugelyje knygynų
Malonaus skaitymo :)
--------------------------------------------------------------------------
Mane taip pat galite rasti čia:
www.mitybosinzinerija.lt
/ mitybosinzinerija
Ačiū, kad sekate, ačiū, kad domites :)
#mitybos_inzinerija #tomas_kravec

Опубликовано:

 

11 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 5   
@mitybosinzinerija
@mitybosinzinerija 10 месяцев назад
Mano knygas galite įsigyti čia: mitybosinzinerija.lt/parduotuve/ Taip pat daugelyje knygynų Malonaus skaitymo :)
@manovilius8214
@manovilius8214 7 месяцев назад
Kaip vartoti lęšius? Pvz. mirkytus ar virtus?
@mitybosinzinerija
@mitybosinzinerija 7 месяцев назад
virtus
@laimutegraether219
@laimutegraether219 7 месяцев назад
O kaip su raugintais kopustais? As irgi darydavau ir valgydavau. Bet rauginant atsiranda alkoholis, ar tai gerai? Ir pucia pilva. Ar nebutu geriau valgyti ne raugintus kopustus, o sviezius arba sultis. Jusu nuomone man svarbi. Aciu❤
@mitybosinzinerija
@mitybosinzinerija 7 месяцев назад
is kur atsiranda alkoholis ?
Далее
Žarnyno priešai ir draugai
17:18
Просмотров 4,1 тыс.
6 žalingiausi produktai kurie žaloja organizmą
11:22
Which version is better?🎲
00:14
Просмотров 1,5 млн
Ar sveika valgyti česnaką | Sveika Mityba
8:03
Просмотров 4,7 тыс.
Kas kenkia kepenims?
8:14
Просмотров 2,6 тыс.
Kaip pagerinti skydliaukės veiklą?
10:33
Просмотров 10 тыс.
Geriname žarnyno veiklą | Probiotikai bei prebiotikai
17:54
Sveikata | Gydome GERL
14:29
Просмотров 2 тыс.
Iš kur gauti baltymų?
8:58
Просмотров 1,9 тыс.
Magnio trūkumas
8:28
Просмотров 2,6 тыс.
Kodėl skauda skrandį?
10:41
Просмотров 3,7 тыс.