W moim ostatnim filmie dziękuję Ci za niesamowicie zaskakujące odkrycie, jakim jest jazda zimą na rowerze w butach trekkingowych ;) A na poważnie to podobają mi się te Twoje kombinacje i "udziwnienia", czuję w nich poszukiwania nowej formy zabawy, zwłaszcza na jakichś prostych, tanich częściach.
Jak tylko zapowiedziałeś film z omówieniem zmian w tym rowerze to z niecierpliwością na niego czekałem. I jest 😁 Teraz czekam na wyprawy turystyczno - pacraftowe z tym rowerem 💪
o!:) zrobiłem podobny z marina nicasio. mam jeden hamulec z tyłu bo dość mało ważę i do packrafta muszę ściągać przednie koło ;) jeżdżę tak od 3lat po lasach i jest to rower kompletny, polecam bumper bar restrapa do packrafta na kierownicy. zdrowia!
Nie mogę się doczekać następnych filmów z tym rowerem. Sam zastanawiam się nad kupnem roweru "wyprawowego" - do kilkudniowych wypraw z bagażem. Zastanawiałem się nad Giantem Revoltem, ale nie jestem cały czas przekonany do graveli (to byłby mój pierwszy). Ale po tym filmie zacząłem znowu kwestionować ten pomysł :D
Zawsze warto inwestować w koła. Wie to każdy, kto choć raz to zrobił. Bardzo często największe oszczędności są własnie na kołach, które są mierne. Lżejsze koła co prawda zmniejszą wagę ale nie to jest istotne. Ważne jest to, ze łatwiej nabierają pędu co zmienia charakter roweru. Polecam każdemu. * Nie dotyczy rowerów z ""górnych półek". Tam koła są najczęściej prawilne.
dzięki za film zupełnie nie rozumniem tych technikali ale to moje fajnie, że pokazujesz że mozna niewielkim kosztem podrasowac jednoślada powodzeńia w nowym sezonie trzymam kciuki i czekam na relacje filmowe pozdrawiam
Od lat jeżdżę zimą na czymś podobnym. Tylko koła mniejsze ale za to opony 2.35. Zbudowałem go do bikejoringu. Teraz z psami już nie jeżdżę ale rower został. Właśnie przedwczoraj go wyciągnąłem.
No i bardzo fajna zmiana 👍👍 Teraz tylko jeździć z tobołami zostaje 😁😁 Zabrakło tylko filmu z jazdy testowej ,no ale z czasem powinieneś to nadrobić 👍👍😁😁
Marcin, zwracałeś uwagę na linię łańcucha zakładając nową korbę? Zastanawiam się nad taką modyfikacją, ale nie wiem czy linia łańcucha powinna być 49 czy 52 mm.
Też używam tarczy i klocków od Galfera. Znacząco poprawiły siłę hamowania mechanicznych hamulców. Ale mi ten marin się podoba teraz, jeździłbym. Koła też wymieniłem na lżejsze aluminiowe z tym że na dt Swiss, diametralna zmiana budżetowego roweru i podobnie mam te końcówki na sztywne osie i qr.
Witam Kupiłem w tym roku MARIN MUIRWOODS. Chciałbym go także rozbudować jako rower przygodowy pod bikepacking. Proszę o informację jakie ma Pan zabudowane opony i bagażnik. Dziękuję i pozdrawiam.
Mam pytanie czy orientujesz się czy na nowy 2023rok marin wypuści nowego four corners Bo zastanawiam się nad kupnem i nie wiem czy brać to co jest teraz w sprzedaży czy czekać na nowy model
cześć Marcin. Nie wspomniałeś co z tą korbą, o tym momencie tego dziwnego odczucia po wdepnięciu na starą korbę. Mam to samo w swoim muirwoods, chciałbym się tego pozbyć. Wymiana korby nie na kwadrat rozwiąże sprawę? Pozdrawiam.
Mam nadzieję że będziesz jeździł na tych rowerach a nie je kolekcjonował... Jak już będziesz, wiedział jak się ubrać na zimę to daj proszę znać bo czekam niecierpliwie. 😜
@@MikroPrzygody widziałem, tylko się droczę... Tak poważnie podziwiam Twoje zaangażowanie w rozwój pasji i jak widzę jaki postęp zrobiłeś od pierwszych wypadów rowerowych to jestem pod wrazeniem, poza tym nie robisz filmów czysto komercyjnych o prezentach dla kolarza oraz wyższości stroju firmowego który sprawia że zawsze masz z górki i z wiatrem... Choć to opłacalne... Sam nie potrzebuje takiego stalowca ale z zaciekawieniem patrzę na Twoje filmy. Gratuluję
Bardzo wysoko masz podniesione te chwyty. To są jakieś zalecenia producenta, czy po prostu Ci tak wygodnie? Ja sam mam i wszędzie indziej widziałem że chwyty są ustawione "poziomo".
Też tak wysko mam podniesione chwyty, tylko w r. trekingowym. Powód? Są z 2. rodzajów gumy. Ustawione wysoko, dodatkowo pięknie amortyzują poduszki kciuków. Ta guma jest przyjemnie, właściwie miękka i jest jej dużo. Nie wyobrażam sobie jazdy z inaczej ustawionymi. -To dla hardcore'owców i masochistów. Rządzi ergonomia i wygoda.
Ustawienie poziome tych chwytów nie ma sensu. Nadgarstek ma tworzyć prostą linię z przedramieniem. Chwyt musi być więc skierowany do góry aby dłoń mogła się na nim opierać.
witam serdecznie. panie Marcinie, podał by mi pan oś przednią, oś tylna oraz bębenek do kół Hiperion 20 GR na stronie Dandy Horse. Nie mam zielonego pojęcia co mam wybrać do mojego Muirwoodsa. Pozdrawiam
@@MikroPrzygody co do korby, podejdzie każda na 170mm? bo wyskakują mi pasujące do 11 i 12 rzędowych kaset, a nie ma wzmianki o 10. czy musze jakies dodatkowe podkladki kupowac. na logikę wybieram tą na 170mm czy shimano czy sram podmieniam i powinno działać skoro z przodu nie ma przerzutki, a w praktyce? pozdrawiam
Ja też :) Opony zmienione, czekam na korbę 32 t, ale zostawiam kwadrat, świietna pozycja, jako któryś tam rower w stadzie ,będzie służył na dojazdy do pracy i wyprawy z sakwami. Do bikepackingu mam gravel
Też go wziąłem, i też chyba podmienię koła, przy okazji, powiedzcie mi, bo wg specyfikacji z przodu powinna być tarcza 180 a ja mam 160. Jak jest u was?
CZy ja widze to co myślę? Mmmmm. Btw tak koła to podstawa modyfikacji, mi się marzą karbonowe z tytanowymi szprychami do mtb. Ale póki co zakładam spodnie jak reszta ludzi jedna nogawka po drugiej, nie mam lokaja do tego.
Czy mówiąc, że to jest rower kompletny, masz na myśli że już niczego w nim nie zmienisz przed zbliżającym się, obowiązkowym wyjazdem do Calpe, czy jednak powinniśmy być przygotowani na jakieś niespodzianki?
korby na kwadrat to porazka gnie sie jak guma slabo przenosi moc szczegolnie jak ktos wazy ponad 100 kg ludzie walcza o gramy a zapominaja o sztywnosci i tu najwiecej mozna zyskac jesli chodzi o wydajnosc ps oczywiscie kola sa najwazniejszym elementem w rowerze
Sama korba na kwadrat jeśli była by bardzo dobrej jakości jak w mtb z lat 90 tych i do tego sensowny wkład suportu deore czy alivio jest tak samo sztywna jak współczesne korby na łożyskach zewnętrznych. Problemem są współczesne nowe korby na kwadrat i ich plastikowe wkłady suportu bo to typowa plastelina i się ugina jak głupia.
@@MikroPrzygody no lepsze jest wrogiem dobrego, chyba coś próbujesz udowodnić tym projektem, można i wrócić do Wigry III, piękne cuda wiszą u Ciebie w garażu.
prostacki rower bez amora to najlepszy patent na długoterminowe wyprawy w prawdziwą dzicz , no i nie raz była mowy o chęci eksperymentowania ze sprzętem
@@MikroPrzygody choćby zdejmowanie koła i ponowne zakładanie. Nigdy nie zakłada się idealnie tak samo i koło zawsze minimalnie przesunie się w hakach, co przenosi się na ustawienie tarczy względem zacisku. Sztywna oś to eliminuje.
To może być duża wada dla kogoś, kto często zdejmuje koło. Ja zdejmuję koło może kilka razy w roku. A ponowne ustawienie hamulca to w porywach do 30 sekund roboty. Natomiast jak już przy zdejmowaniu koła jesteśmy to w przypadku QR jest to dużo szybszy proces i nie wymagający dodatkowych narzędzi :)
@@MikroPrzygody jeżeli trzeba regulować to tylko potwierdza że nie jest to dobre połączenie. Co do sztywnych osi, są dostępne ze zintegrowaną dźwignią i nie ma problemu używania dodatkowych narzędzi, a odkręcanie trwa tyle samo co QR. Na minus jeszcze sztywność, pod cięższym zawodnikiem koło z QR potrafi chodzi, tak że tarcza ociera i nie ma na to sposobu.
Ja nie próbuje nikogo przekonać, że QR to lepsze rozwiązanie niż sztywna oś. Po prostu nie zgadzam się z twierdzeniem, że QR i tarcze to złe połączenie. Rzeczy, o których piszesz nie mają kompletnie żadnego znaczenia w bikepackingu.