Тёмный

Nummi loquuntur-  

Bartosz Awianowicz
Подписаться 950
Просмотров 526
50% 1

Odcinek ukazujący bogatą symbolikę orła w mennictwie rzymskim okresu republiki i cesarstwa w szerokim kontekście wcześniejszego mennictwa hellenistycznego i jego długiego trwania w ikonografii monet prowincjonalnych.
Można wesprzeć moją działalność numizmatyczną na patronite.pl/nummiloquuntur.pl

Опубликовано:

 

2 май 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 11   
@maciej2819
@maciej2819 2 месяца назад
bardzo ciekawy odcinek dziękujemy za tak dobrą dawkę wiedzy
@przemaj7224
@przemaj7224 2 месяца назад
Znowu pierwszy❤
@Marcin..C
@Marcin..C 2 месяца назад
Bardzo ciekawy odcinek. Piękne monety, zwłaszcza okazałe tetradrachmy. Jako wielbiciel patyny na monetach, bardzo czekam na materiał na Patronite, o którym Pan wspomniał.
@bartoszawianowicz1753
@bartoszawianowicz1753 2 месяца назад
Drogi Panie, dziękuję. Zgodnie z moim planem na Patronite zamieszczam treści stricte kolekcjonerskie, a do takich należy zwracanie uwagi na stopień spatynowania numizmatów w kolekcjach. Pozdrawiam serdecznie!
@Czerwon05
@Czerwon05 2 месяца назад
Dziękuję panie Profesorze za kolejny film pełen wiedzy. Wpadłem na pewien pomysł mógłby pan zrobić taki film w którym pokazałby pan wszystkie nominały monet z cesarstwa rzymskiego i mógłby pan też powiedzieć w nim że Aureus składał się z 25 Denarów a na przykład Sesterc składał się z 4 asów i tak dalej wiem że podobny film zrobił pan kiedyś u pana Marciniaka ale brakowało tam parę nominałów takich jak Antoninian lub Follis wiem że co to podstawowe informacje ale takie też są potrzebne najbardziej dla początkujących niektórzy myślą że monety rzymskie to tylko Follisy Antoniniany i Denary a tak naprawdę jest pełno innych ja przynajmniej rozmawiałem z takimi osobami Które tak myślały dopiero ja im pokazałem że jest inaczej.
@bartoszawianowicz1753
@bartoszawianowicz1753 2 месяца назад
Drogi Panie, dziękuję serdecznie za sugestię. Jak Pan zapewne zauważył, tematykę nominałów już kilkakrotnie podejmowałem w cyklu Nummi loquuntur - był odcinek o imperialnych nominałach brązowych (odcinek #107), był o powrocie zarzuconych kilkadziesiąt lat wcześniej nominałów w drugiej połowie III w. (#57), wreszcie o nowych nominałach złotych i srebrnych w IV w. (#8). Temat ten przewija się też w filmach o dewaluacji pieniądza w Rzymie (#70-72). Śmiało może Pan do tych filmów swoich znajomych odsyłać, ale odcinek bardziej przekrojowy i, powiedzmy, bardziej dla początkujących też mogę nagrać. Tymczasem 18 maja zapraszam do siedziby PTN przy ul. Jezuickiej w Warszawie, gdzie o nominałach rzymskich będę mówił w ramach Nocy Muzeów: nocmuzeow.um.warszawa.pl/ Pozdrawiam serdecznie!
@pociecha-ub3et
@pociecha-ub3et 2 месяца назад
Pozdrawiamy Pana Profesora i OGLĄDAMY !
@bartoszawianowicz1753
@bartoszawianowicz1753 2 месяца назад
Dziękuję. Zawsze używa Pan liczby mnogiej. Jestem ciekaw, czy rzeczywiście ogląda Pan Nummi w większym towarzystwie. Również pozdrawiam!
@pociecha-ub3et
@pociecha-ub3et 2 месяца назад
@@bartoszawianowicz1753 Dzień dobry Panie Profesorze .Często jest tak, że Pana wykładom przysłuchuje się moja żona, ot choćby teraz , przy niedzielnym rosołku . Pozdrowienia !
@bartoszawianowicz1753
@bartoszawianowicz1753 2 месяца назад
@@pociecha-ub3et Tym bardziej mnie to cieszy. Serdeczne pozdrowienia dla Pana i Żony!
@pociecha-ub3et
@pociecha-ub3et 2 месяца назад
@@bartoszawianowicz1753 Dziękuję , pozdrowienia przekażę !
Далее
Piękna moneta ... prawie z 1670 :)
22:41
Просмотров 17 тыс.
Кто быстрее? (GTARP)
19:19
Просмотров 519 тыс.
Dziurawe monety - Numizmatyka jest ciekawa odc. 1
9:32
Кто быстрее? (GTARP)
19:19
Просмотров 519 тыс.