Тёмный

Nyolc tévhit a gumikról 

Totalcar.hu
Подписаться 281 тыс.
Просмотров 136 тыс.
50% 1

Még mindig számos tévhit és mendemonda kering a köztudatban a gumiabroncsokról.

Авто/Мото

Опубликовано:

 

13 ноя 2022

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 550   
@mgerg0
@mgerg0 Год назад
Illés a legnagyobb tudású ember, akiről tudok a témában. Anno volt szerencsém tanulni tőle személyesen is. Ha van ideje és energiája, akkor még sokszor szívesen meghallgatom. Köszönjük, profi volt. 🙂
@janko.9513
@janko.9513 Год назад
Na végre Gajdán tanárúr! Lehetne több adás is a közreműködésével.
@koszazanafar635
@koszazanafar635 Год назад
Legemberibb legérthetőbb szaki. Régóta nem láttam tőle videót,ezzel is csak azért találkoztam mert rég hallottam róla és a nevére kerestem a yt on.
@janko.9513
@janko.9513 Год назад
@@koszazanafar635 Zseniális elme az biztos.
@Bob.Seishin
@Bob.Seishin Год назад
unalmas már ez a téli-nyári vita... azok akik azt hiszik, hogy a nyári jó télen, és a téli jó nyárra... azokat ez nem fogja érdekelni míg belenem döglik!!! engem jobban érdekelnek a 4évszakos gumik mennyit változtak 20-30-40évvel ezelötthőz képest, NEKEM beváltak a 4évszakosak CSAK városi használatra és nem 200al a másik seggébe használva miközben tudom hogy a féktáv is nagyobb mint egy télinek én ezzel tisztában vagyok!(de nem akkora mint a nyárinak)
@schferi9639
@schferi9639 Год назад
Varosban is van kulonbseg a normal gumi meg a 4 evszakos gumi kozott.. nem kell ahhoz 200al menni....mentem azzal is de nem olyan mint a normal, nem is veszem... 60rol is faszan akarok megallni nem csak 200rol...
@janoskosik3168
@janoskosik3168 Год назад
Nem is kell annyira visszamenni, a Michelin a Crosslimatettal borította a piacot 6-7 éve, azóta lehet többet változtak a 4 évszakosok, mint előtte 20 évig. A prémium márkák már jobbak a hideg, esős-latyakos időben, mint egy téligumi, de pl. a CC2 havon is jobb, mint sok középkategóriás téli. A Tyrereviews csapata csinál nagyon jó teszteket, nemcsak steril mérésekkel. Aki mindenhol mindig a legrövidebben akar megállni, az most gondban van, mert már 3 garnitúrát kell tartania otthon. :D
@Bob.Seishin
@Bob.Seishin Год назад
@@schferi9639 örülök az okoskodásodnak, fuss neki még egyszer annak amit írtam
@Bob.Seishin
@Bob.Seishin Год назад
@@janoskosik3168 és naponta cserélgetni őket hogy mindig alkalomhoz illően tudjon közlekedni :DDD
@lacikeri3102
@lacikeri3102 Год назад
@@janoskosik3168 Tisztára mint a Formula1-ben, eleredt az eső, gyorsan cseréljünk, hideg az aszfalt, akkor jöhet az intermediate 🤣
@MaverickKM88
@MaverickKM88 Год назад
Köszi ismét a minőségi tanulási lehetőséget.
@nyaradib
@nyaradib Год назад
Köszönjük szépen, hasznos és informatív adás volt!
@meszaroscsaba8183
@meszaroscsaba8183 Год назад
9. Tévhit: " a négy évszakos gumi semmire nem jó..." Nagyon érdekelt volna, mit gondol erről a szakértő...
@dzsiniusz91
@dzsiniusz91 Год назад
A semminél jobb, sőt egy márkás 4évszakos biztosan jobb egy 6000forintos tescos guminál, viszont én például nem kockáztatok, mindig a legjobb tapadást akarom, de az is hozzátartozik, hogy én évi 40 000km-t elmegyek, járok havas hegycsúcsokra, nyáron a tengerhez, nekem egy 4 évszakos anyagilag sem érné meg, mivel évente vehetnék egy új szettet. 4 évszakosból biztos csak a legnagyobb márkák közül választanék, de csak akkor ha maximum városban használnám az autót és évi 10k km-nél többet nem megyek el.
@meszaroscsaba8183
@meszaroscsaba8183 Год назад
@@dzsiniusz91 Szakmabeli vagyok én magam is, és megvan erről nagyon határozott véleményem. Inkább az ütött szöget a fejembe, hogy ezt a kérdést miért kerülték ki.
@adamolnar
@adamolnar Год назад
Van erre egy nagyon jó mondás, ami szinte mindig igaz, de ebben a kérdésben nagyon is. Ami/aki mindenhez ért, az semmihez sem ért igazán. Ha valaki boltba járós sofőr, neki nyilván megteszi, de ha valaki napi szinten tesz kilómétereket akkor kb 2 éven belül kuka is a gumi, ami életveszélyes, mert simán tovább adják sajnos...
@istvanpinter3177
@istvanpinter3177 Год назад
@@adamolnar Ez nem egy nagyon jó mondás, hanem egy butaság. Annál is inkább, mert egyre inkább eltünnek a meghatározható évszakok. Egyik nap esik a hó, felhúzod a téli abroncsokat, hiszen hóban az a jó. Másiknap +8°C és esik az esö... Gondolom aznapra felrakod a nyári szettet, és imádkozol nehogy délutánra lehüljön. Tekintve hogy Ausztriában hegyvidéken sok éve használok gond nélkül több autón négyévszakos abroncsokat, kijelenthetö hogy Magyar terep és idöjárási viszonyok mellett semmi létjogosultsága nincs a téligumiknak.
@zoltannovak9541
@zoltannovak9541 Год назад
@@istvanpinter3177 de jól mondod! Igazad van teljesen!
@sdsd88
@sdsd88 Год назад
Hasznos infók voltak, lehetne még több gumis rész is, hiszen maradtak még bőven kérdések és akár tévhitek is! :) Köszönjük!
@jusztinpeter2345
@jusztinpeter2345 Год назад
még sok ilyet :-) köszönöm.
@the_punisher01
@the_punisher01 Год назад
80%- át az infónak tudtam mát de jó volt azt felfrissiteni vagy akár megbizonyosodni benne ha ezt immár egy gumiszakértő közölte velünk. Jó volt, köszi 😉
@kukackamaster
@kukackamaster Год назад
"ha az megfelelően van tárolva, a kereskedőnél márpedig megfelelően van tárolva" Szeretem amikor valaki ilyen nagy bizalmat szavaz látatlanban is a szakma képviselői fel, én azért szkeptikusabb vagyok a tapasztalataim alapján.
@-Odiv-
@-Odiv- Год назад
Igen, mikor egy trapézlemez tetejű raktár alatt olvadoznak 5 méterre felstócolva a gumik fél évig valami sufniműhelyben, az nem éppen ideális tárolás.
@toronte
@toronte Год назад
Nem autó, de Pirelli Rosso Corsa 2: néhány eldugott doksiban olvasható hogy tárolni sem szabad 5 fok alatt, aztán nézed a motoros fórumokon hogy miért válik el a két komponens egymástól. A 80 fokos hő tűrésére tervezett gumi nem fogja jól viselni a tél tárolást. Boltos szarja le. Amikor megvetted még jó volt, használtan meg nem viheted vissza.
@fanatikbitcoin5291
@fanatikbitcoin5291 Год назад
@@toronte te már láttál fűtött gumiraktárat? a kamion pótokat is csak hűtve láttam fűtve még nem...
@narancs5
@narancs5 Год назад
A harmadik tévhitet még csak nem is hallottam. Bármilyen autós témában olvastam "magasröptű" eszmecserét, még ott is mindig többségben voltak akik tudták, hogy a tényleges, számított átmérő számít. Perjel hívőket egyet sem láttam.
@txdmsk
@txdmsk Год назад
Köszi szépen a videót! Hasznos volt.
@BendeIstvan8112
@BendeIstvan8112 Год назад
Hasznos videó volt, köszi! Ha a két-két tengelyen eltérő kopottságúak a gumik, az mindig vita/dilemma kérdése volt, hogy melyiket hova célszerűbb (-bb, mert ugye ez a helyzet erősen kompromisszumos eleve!) felszerelni. A videóban elhangzott magyarázat megállja a helyét, de a másik oldalnak is van igazsága, hiszen, a hajtott, kormányzott keréken a jobb gumival jobb vonóerőt és irányíthatóságot érhetünk el. De a stabilitásban kopromisszumos lesz.
@toronte
@toronte Год назад
Nálam többet nyom a latban, hogy egyenletesebben tudom koptatni, ha forgatom őket, mint az alig érzékelhető különbség. Vártam volna, hogy gazdasági szempontból is megvilágítsák a kérdést.
@csutakjozsef
@csutakjozsef Год назад
Én is sokat gondolkoztam rajta, én jártam úgy, hogy hátul megcsúszott, visszakapcsoltam, rágázaltam és az első kerék kihúzott. Hátsó kerekesnél nincs tapasztalatom, azzal egyszer csúsztunk árokba tükörjégen 30km/órával úgy, hogy a hátulja elkerült. De nem én vezettem... Az elsőkerék meghajtással nagy sima havas terepen szoktam játszani, hogy csúsztatom a hátulját. Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem az első kerekesnél inkább hátul csússzon meg mint elől 🙃
@zoltannovak9541
@zoltannovak9541 Год назад
Ha normálisan óvatosan mész akkor előre tedd. Ha meg nyomod neki akkor hátra. A hirtelen kifarolásokat jóval kevesebben tudják kezelni. A nők is ide tartoznak.
@MaverickKM88
@MaverickKM88 Год назад
Én mindig leengedem a guminyomást a cserék után.1,5bar-ra kb.Mindenki hulyének nézett ezért,aztán tessék ...:)
@attilafazekas82
@attilafazekas82 Год назад
Én 2009 óta fújom fel üzemi nyomásra (2.5 bar) és úgy teszem el,semmi baja nincs, viszont már apám járt úgy hogy deformálódott a kicsi nyomás miatt,de persze lehet a gumi hibája.
@ampervadasz82
@ampervadasz82 Год назад
@@attilafazekas82 Meg az sem mindegy, hogy mennyire kicsi az a kicsi nyomás. 1,5 bar-nál még elég nagy súlyokat kéne egy letárolt kerékre rápakolni, hogy deformálódjon. Ha szinte teljesen le van engedve, akkor elképzelhető.
@lacikeri3102
@lacikeri3102 Год назад
Hóágyúzott felületen azért mennek nagy felülettel, mert nem akarják betömöríteni, mert azt utálják a síelők. Ettől független szerintem nem téved a szakértő, csak a példa volt rossz.
@toronte
@toronte Год назад
És nagyobb felületen oszlik el a tömege, tehát nem süpped bele a hóba. Nem vagyok elég okos fizikából, hogy megmagyarázzam, de nekem eddig mindig bevált a keskenyebb, ballonosabb téli. Lehet hogy nem csak a futófelület mérete miatt, de engem nem győzött meg. Persze a hó jellegétől is függhet.
@VodkaFanClub
@VodkaFanClub Год назад
Ez szuper volt Uraim, koszonjuk!
@Laca91
@Laca91 Год назад
A Havas útfelület annyiszor elhangzik ahányszor az elmúlt tíz évben nem volt ho nálunk. Attól függetlenül tény, hogy érezhető a különbség gumi és gumi között.
@laszlokozma6500
@laszlokozma6500 Год назад
Igen,! Ebben az országban nem, hogy alig, de inkább nincsen hó. Inkább ónos esős idószak fordúl elő.
@asdrer87
@asdrer87 Год назад
Én is pont ezért vettem 4 évszakosat, ráadásul évente 6-7000 km-t megyünk csak, azt is 85 %-át városban.
@laszlokozma6500
@laszlokozma6500 Год назад
@@asdrer87 Én sem megyek többet, de sajnos én cserélgetem és persze a tárolással akadnak gondjaim! Ezért is jobb a 4 évszakos mert nem kell tárolgatni kereket, és el kopik és nem tönkre megy a gumi.
@telelaci2
@telelaci2 Год назад
Teljesen igaz, legalábbis ritka a hó. Így aztán a téli gumis jutyub teszteken azt kell nézni, hogy melyik teljesített jobban vizes úton, nem pedig azt amelyik a havas úton. Azzal törődjenek a norvégok. A téli vizes/jeges úton (0°C alá azért lemegy szinte minden január-február reggel, szó sincs arról, hogy nem fagy) még mindig sokkal jobb a téli, mint a 4 évszakos, a nyáriról nem is beszélve.
@dzsiniusz91
@dzsiniusz91 Год назад
@@telelaci2 Nem kell Norvégiáig menni a hóért. Én cserélgetem a téli-nyárit, mivel járunk sielni (ausztria,szlovákia,lengyelország), ott meglepő módon mindig van hó, sőt valahol még a 4évszakos gumit sem fogadják el "téligumiként".
@SKL137
@SKL137 Год назад
Alapvetően jó volt, de a 4 évszakos gumikról nem esett szó, ami súlyos hiányosság.
@Benny17
@Benny17 Год назад
Mert igazából semmire sem jó , se télre, se nyárra
@beneistvan4924
@beneistvan4924 Год назад
@@Benny17 régebben lehet így volt, de a mostani legjobb 4 évszakosok már jól használhatók, pláne ilyen tél esetén, ami itt szokott lenni.
@Bob.Seishin
@Bob.Seishin Год назад
@@Benny17 na pont ez a legnagyobb tévhít a gumik terén... gondolom te is már húszmillió km-ert megtettél és TE jobban tudod... én használtam télit nyárit 4évszakost ha tudod mit tud a gumi és mire kell a gumi akkor tudsz jól választani de hiába magyaráznám... a segged a fejedben és nem mersz gondolkozni esetleg utána olvasni....
@Laca91
@Laca91 Год назад
Az nem üzlet 😂
@SKL137
@SKL137 Год назад
@@Laca91 Nekem az 🙃😁
@KISSSTEG
@KISSSTEG Год назад
Vicces mikor a tárolásról beszélnek. A tökéletes megoldás egy inkubátor lenne állandó forgatással hőmérséklettel és páratartalommal. Én meg majd alszok a földön csak a guminak jó legyen 😂 Értem én hogy van egy ideális körülmény aminek nagyon örül, de ne essünk már át a ló túloldalára...
@lacikeri3102
@lacikeri3102 Год назад
Tárolni??? Fél évente új, frissen gyártott gumival szabad csak menni. Micsoda felelőtlenség tárolt gumit használni. 🤣
@istvanpinter3177
@istvanpinter3177 Год назад
Amíg te a pincében hevenyészel, ki fog esti mesét mondani az abroncsoknak???
@petilohner9358
@petilohner9358 Год назад
Köszönjük Tanár Úr! Több hasznos információ hangzott el. Amivel vizótatkoznék, az az eltérő minőségű gumit, melyik tengelyre tegyük. (elsőkerék hajtás téli-téli vagy nyári-nyári tengely). Amit elmondtak az igaz, csak nem teljesen életszerű. Amikor a hátsó tengely megmozdul, az már egy fizikában is más jellemzőkkel leírható állapot. És valóban "kifarolhat" az autó, de ez már egy tapadási együtthatókkal nem teljesen leírható helyzet. Az első kerekekre szerelve a "jobb" gumikat a hátsó tengely "megmozdulása" esetén a gázreakcióval és a kormányszöggel szintén még befolyásolhtóató a hátsó tapadás. SZóval én mindig előre rakattam a job gumit. De , hogy ne kelljen vitázni magammal és a fizikával, azóta 4x4 et hajtok. :)
@Borosan56
@Borosan56 Год назад
Jogos a vita! Miután, ha "farol" a kocsi, egy gyengébb tehetségű gépkocsivezető is képes lehet a korrekcióra, de ha az eleje csúszik, akkor a sofőr is csak egy kapkodó utas lesz. Gondoljunk csak a tanpályákon a berántó padra: simán védhető a rántás, de... képzeljük el, ha az első kerekeket rántaná valamerre ugyanez a pad! Sokan meglepődnének, hogy mi történt! Kikerekedne a gumiszakértő szeme, mert csak utas lehetne abban a szituban, még akkor is, ha ő ülne a volán mögött. Valóban a hátsók adják a stabilitást, de a kormányzást az elsők, meg a gázpedál, ha már nincs stabilitás!
@toth.feri90
@toth.feri90 Год назад
​​@@Borosan56 pont, hogy a túlkormányzottságot kezelik nehezebben és jellemzően rosszul az átlag járművezetők. Nem véletlenül tervezik az utcai autókat úgy, hogy alapból hajlamosabbak legyenek az alulkormányzottságra, mert egy mezei sofőrnek könnyebben megoldható ez a helyzet.
@yesok888
@yesok888 Год назад
@@toth.feri90 Hogy oldod azt meg hogy a kocsi orra egyenesen tart az árok felé egy balkanyarban? Hja, fékezel, és ha szerencséd van megáll időben. (gondolom ez az "átlag járművezetők" reakciója). Gázt ugye hiába adsz (és próbálod bármerre tekergetni a kormányt) mert a hátsó kerekek tapadnak ... Azért megy ki az eleje mert már nem tapad. Soha nem volt hátul a jobb gumim, tegyék hátra a bátrak.
@istvancsillag3192
@istvancsillag3192 Год назад
Indíthatnátok egy rovatot amiben műszaki megoldásokat vennétek górcső alá. Jó lett a videó!
@buktatoni
@buktatoni Год назад
Mind a négy tengelyre más típust kell tenni! Had versenyezzenek,hogy melyik a jobb?
Год назад
A személyautókon csak 2 tengely van.
@lacikeri3102
@lacikeri3102 Год назад
@ de 4 féltengely :D
@buktatoni
@buktatoni Год назад
@@lacikeri3102 Nem fél a tengely! Bátran húzd meg a záróanyát.../A kerék rögzítő kötőelemeket! Lehet anya és csavar is.../
@buktatoni
@buktatoni Год назад
@ Ha nincs beszerelve a főtengely akkor szgk-nál két tengely van...
@lacikeri3102
@lacikeri3102 Год назад
@@buktatoni 😁
@CsongolomCOX
@CsongolomCOX Год назад
Ez nagyon nem volt kielégítő.... Azok a kérdések hol maradtak, hogy: 4 évszakos gumi mindenre jó? Téli jobban tapad nyáron, mert puhább?! Télen alacsonyabb guminyomással kell járni?! Stb...
@laszlohegedus4038
@laszlohegedus4038 Год назад
Nyáron a téli gyorsabban kopik, mert a melegben már túl lágy. Télen a nyári megkeményedik, és a fékhatás nudli.
@Zilahi-Branyi_Laszlo
@Zilahi-Branyi_Laszlo Год назад
A hátra a jobb gumit érveléssel nem tudok mit kezdeni. Ha az első kerék csúszik meg, akkor a kormány teljesen hatástalan lesz, annak állásától függetlenül az autó egyenesen halad mindaddig, amíg a kormányzott kerék tapadását nem sikerül visszaszerezni, míg ha a hátsó kerék csúszik, akkor kormányozható marad az autó. De ha nem a teljes megcsúszást nézzük, hanem azt, amikor elkezd kúszni - azaz van még tapadás, de már kezd sodródni oldalra - a kerék, akkor is: ha az első teszi, akkor az autó enyhébb íven kanyarodik, mint várnánk, így intuitív korrigálva tovább tekerjük a kormányt, hogy visszahozzuk a tervezett ívre, amivel csak rontunk a helyzeten, növeljük az esélyét annak, hogy teljesen megcsússzon a kerék. Ilyenkor nagyon gyors helyzetfelismerés és tudatos, az intuícióval ellentétes reakció szükséges a korrigáláshoz, míg ha a hátsó kerék kúszik, akkor a vártnál szűkebb íven fog az autó kanyarodni, ennek pedig éppen a kormány egyenes felé visszaengedése az ösztönös korrekciója, ami csökkenti a terhelést és ezáltal stabilizálja a járművet, így ebben az esetben akkor is a megfelelő korrekciót alkalmazzuk, ha észre se vettük, hogy a kerék csúszása miatt tértünk le a tervezett ívről. Kanyarodásnál tehát egyértelműen a kormányzott kerék tapadása a fontosabb, megállásnál pedig az első kerekekre terhelődik a jármű súlyának nagyobb része, így a fékerő túlnyomó része is ezeken a kereken tud létrejönni. Ha hátra tesszük a jobb gumikat, akkor tehát a fékhatás oroszlánrészét a rosszabb állapotú abroncsokra bízzuk, ami megint csak nem tűnik jó döntésnek.
@szabofelix8079
@szabofelix8079 Год назад
Kérdés: 5 évig újnak számít a gumi akkor tegyük fel veszek egy teljesen új 3 éves gumit és 5 év múlva az már 8 éves lesz amire majd mondják, hogy öreg cseréld szépen le de ha a 3 éves helyett egy 3hetest kaptam volna most csak 5 éves gumim lenne. Csak a kopás számít vagy hány évig lehet használni őket?
@strobi0001
@strobi0001 Год назад
Az úr, aki a kocsit veszi a gumihoz.
@specibeci1432
@specibeci1432 Год назад
Téli gumi esetén teljesen egyértelmű, hogy egy első kerekes autónál a jobb gumit előre kell tenni, ha az ember tisztában van a videóban is említett hátránnyal, tehát nem ész nélkül megy bele a kanyarokba. Ellenkező esetben kifejezett téli körülmények között sem fékezni, sem kanyart bevenni nem tud normálisan, sőt emelkedőn fel sem tud menni. A 90-es években simán végigautóztam a telet elől téli, hátul nyári gumival és nem szálltam el a kanyarokban, kifejezetten sportos vezetési stílus mellett sem.
@morris8684
@morris8684 Год назад
Köszi szépen, megerősített több dologban, például a jobb állapotú abroncsok előre vagy hátra szerelésében, amiben magam is többször vitatkoztam a gumisokkal, meg sofőr kollégákkal, és nem engedtem előre tenni. Nem voltak hajlandóak elfogadni, hogy egy vezetéstechnikai pályán az instruktorok magyarázták nekem el a gyakorlat előtt többek között ezt is, hogy az autó stabilitását a hátsó tengely adja, ha az csúszós, vizes úton oldalra kitör az abroncs kopottsága miatt, akkor az autó pillanatok alatt megpördülhet az úton, ami a legbeláthatalanabb következményekkel járhat, ezt a legnehezebb korrigálni, tehát ez a legsúlyosabb kockázatot jelenti... azt amúgy hiányolom, hogy mi a helyzet a télen alacsonyabb nyomásra engedett abroncsokkal a jobb tapadás érdekében, ezt ugyanis a közlekedésgépészeti szakiskolában, ahova anno jártam, ott azt tanították, hogy ez is egy tévhit, mert ha az előírtnál alacsonyabbra engedjük a guminyomást, azáltal nem megnöveljük a tapadó felületet, hanem pont csökkentjük, mert a gumi szerkezetéből adódóan olyankor az középen befelé türemkedik. Vagyis csak a két szélén fog tapadni, középen nem fog megfelelően érintkezni az útfelülettel. Nekem ezt a 2000-es évek elején tanították így, kíváncsi lettem volna, hogy a szakértő úr manapság mit mond erről.
@972Kostas
@972Kostas Год назад
Nagyon érdekes, nagyon szuper. Csupán egy technikai hozzászólás: folyamatos a fókuszprobléma, kár érte.
@norbertfeher8386
@norbertfeher8386 Год назад
5 éves gumi új gumi....aztán,ha megveszem 5 évesn és évente megyek 6 ezret akkor 5 évesen dobjam le legkésőbb,mert 10 évesen már ki kell dobni.....na ezért nem veszek csak max 1 éves gumit.
@Bob.Seishin
@Bob.Seishin Год назад
na igen... 3éves gumi ÉN frissen megvettem a 2év múlva amikor már 5 éves a gumi műszakin meg közlik hogy öreg a gumid baszod cseréltesd le
@Vid.186
@Vid.186 Год назад
👍👍👍
@tamastoth6788
@tamastoth6788 Год назад
Nagyon hasznos videó! Az egyetlen probléma az egésszel, hogy aki ezeket tudja, elhiszi az mindig is cserélte télen és nyáron a gumikat (én is). Viszont az örök tagadó embereknek (rengeteg ilyen ember van) beszélhetünk akármit, mutathatunk akárhány ilyen videót akkor is a saját hülyeségét hajtja. Sokszor volt már téma ismeretségi körbe pl ez a gumi kérdés is, és már tudom, kik azok az emberek akiket meg se várom hogy beszálljanak a beszélgetésbe, mert tudom, hogy az agyam lefogja dobni az ékszíjat ha elkezdem hallgatni a hülyeségeiket. Mert ők mindig mindent jobban tudnak. Tavaly novemberbe volt egy, szerencsére csak kisebb koccanásom. 5 éves continental téli gumim nem úgy tapadt már mint amit megszoktam/vártam tőle és megcsúsztam. Idén emiatt vettem vadonat új szettet, de volt az említett kedvenc emberkéim közül egy aki elmondta, mekkora hülye vagyok, hogy emiatt új garnitúrát veszek, biztos nem azzal volt a baj, hiszen ő is több mint 10 éves gumival közlekedik és mindig meg tud állni. Legszívesebben a holdig rúgtam volna fel az illetőt! Ugyan akkora méretű az új gumi mint a régi és iszonyatosan nagy a különbség a tapadásba az 5 éveshez képest, pedig a mintázata még bőven megvolt annak is.
@dzsiniusz91
@dzsiniusz91 Год назад
Sokan elfelejtik, hogy a gumiabroncs az egyetlen olyan része az autónak, ami kontaktban áll a talajjal. Nem gumiabroncshoz kapcsolódik, de a személyes hasonló sztorim: 2018 nyara, megyünk barátokkal Horvátországba nyaralni. Haverom kombi A6-osával mentünk, 2012-es évjárat, a féket kb. egy évvel előtte cserélték, de a fékfolyadék gyári volt, MERT A SZERELŐ SZERINT FELESLEGES KICSERÉLNI! Baleset miatt Zágráb-nál hirtelen torlódás volt, 120-130-ról nem tudtunk megállni és belementünk a sor végén állóba. Nem voltunk közel, egyszerűen a hírtelen nagy fékezés után elkezdett egyre beljebb menni a pedál, mint ha szivárgott volna a fékfolyadék, kb 50km/h sebességnél már a tűzfalat érte a pedál, de a kocsi egyre kisebb intezitással lassult. Nem volt nagy az ütközés, de az érzést, hogy "nincs fék" és közeledsz az előtted lévőkhöz... qrva szar. A baleset után a szervíz mért fékpadon egy fékhatást, és TÖKÉLETES VOLT! Kiderült, hogy a fékfolyadék felforrása okozta a balesetet. Szóval ja, nem viccből mondják, hogy 2évente cseréld le. Idén egy papi kioktatott, hogy fékfolyadékot nem is kell cserélni, az csak egy lehúzás... Hogyan vizesedne fel, mikor zárt rendszerben van?! Neki a 20éves Swiftjében még a gyári van és sosem esett be a pedál, sosem csökkent a fékhatás, én 30évesen ne mondjam má' meg neki! De azt elfelejtette az öreg, hogy maximum a piacra jár az autóval, 30-al cammog mindenhol, ott persze, hogy nem fog felfforni. Azért egy autópályás vészfékezésnél megnézném, hogy egy 6-7éves fékfolyadékkal ki állna meg. (biztos ilyen is van, aki már megállt 130-ról a 10éves fékfolyadékkal is, de az garantálom, hogy nem két telitalpas vészfékezés volt)
@peterkornis5377
@peterkornis5377 Год назад
@@dzsiniusz91 Említett bácsi kurvára meglepődne egy újabb Suzukiban, amikor menetrendszerűen másfél-két évente elköszön az ABS-kocka 120 ezerért. Pedig egy fékfolyadék csere alig több, mint egy tízesből kijön... :D
@istvanpinter3177
@istvanpinter3177 Год назад
@@dzsiniusz91 Szerintem is felesleges két évente cserélgetni a fékfolyadékot. Évente meg kell mérni a forráspontot, és ha szükséges cserélni kell. Ausztriában évente van müszaki vizsga, és része a fékfolyadék forráspontjának megállapítása is. Az öt éves fékfolyadéknál szóltak hogy közelít a határesethet a forráspont. Természetesen azonnal cseréltem. Azóta ráálltam a 4 évenként fékfolyadék cserére, és soha semmi gond nincs vele. A balesetre reagálva nem értem hogy a haverod miért nem nyomta meg a rögzítöfék gombját ha észrevette hogy az üzemiféken gyenge a fékhatás. Az valószinüleg megállította volna az autót.
@Akol56Peter
@Akol56Peter Год назад
@@dzsiniusz91 "de az garantálom, hogy nem két telitalpas vészfékezés volt" Én meg garantálom, hogy nem 130 ról indult az a fékezés.
@CsisziLaci
@CsisziLaci Год назад
Szuper tartalom. Az érdekelt volna még, hogy egy téli gumi megfelelő tárolás mellett, hány évig használható? - mennyi ideig nem keményedik be és veszíti el eredeti tapadását? Mert jellemzően nálam elkopni nem szokott a téli gumi, mivel csak télen használom és akkor nem autózom olyan sokat.
@norbertfeher713
@norbertfeher713 Год назад
menj fel az adott gyarto honlapjara es elvileg ott megkapod a valaszt
@tomipower911
@tomipower911 Год назад
Nagyon jó videó, lehetne hasonló a 4 évszakos gumikkal is
@gabork3092
@gabork3092 Год назад
+1
@tolzan
@tolzan Год назад
Nyáron szabad ég alatt tűző napon nem öregszik jobban mint a cserép alatt?
@zsoltmezolaky3385
@zsoltmezolaky3385 Год назад
A 4 évszakos gumikról is kérünk egy ismeretterjesztő videót!
@gyorgyelod1660
@gyorgyelod1660 Год назад
Olyan orszagokban jo ahol nincs tél : lásd Anglia
@nandorhajek1955
@nandorhajek1955 Год назад
@@gyorgyelod1660 Szerintem nem csak. Regi fabiankkal hoviharban siman hazajottunk. Nem is draga, nexen 4 evszakossal...
@Enkeli344
@Enkeli344 Год назад
Említették a 4 évszakos gumit sokan miért nem volt. Felejtsük már el az a pénzspórolást mert arra jó csak. Ha valakinek autója van vegyen téli gumit és nyárit! Miért? Mert nem mindegy hogy télen a zebra előtt állok meg, vagy a zebra után!!!! Az a 6 méter jelentheti, 2 gyerek életét!!! Ezen spórolnátok??? Ami jó mindenre az nem való semmire sem gyakori tapasztalat, négy évszakos jaaaa pfff. Ugyanolyan jól tapad télen meg nyáron is, kapaszkodik a hóban és jó vizelvezető is egyszerre??? Ne hülyéskedjetek már , ti sem hiszitek el. Akinek kocsija van vegye meg a téli nyárit. Én első őssze vettem rá téli gumit ujat, tavasszal új nyári gumit igy már tudtam átszereltetni. MAjd következő őszre összespróroltam 4 plusz alufelnire oponeo oldalon vettem, így már van 2 komplett garniturám. A négyévszakos gumi ilyenkor nagyot nevetek mindíg. Mint ha lenne 4 évszakos lábbeli nem??? Nyáron szellős legyen télen pedig meleg és ne csússzon. 🤣🤣Mondom újra az a nem mindegy mekkora a féktávod, és két gyereket megölsz a zebrán vagy nem. Akármennyire is bizonygatja majd itt bárki is a négyévszakosok már milyen jók. Télen ezer százalék a téli gumival a legkissebb a féktáv. Próbáljunk meg ne másik élete árán spórolni kedves honfitársaim. Nem véletlenül nem hozták fel még csak témában sem a 4 évszakost , persze "spárban" kell venni 4 évszakost ócson amikor veszed a csirkefarhátot is nem? NA jó hagyjuk mert még viccnek is kemény , Spar Kaufland Tesco a nagy 4 évszak os specialista.🤣
@Enkeli344
@Enkeli344 Год назад
@@nandorhajek1955 csak nagyon nem mindegy zebra előtt álsz meg télen vagy utánan és megölsz két gyereket hmmmm
@peterkornis5377
@peterkornis5377 Год назад
@@gyorgyelod1660 nézz meg pár ADAC tesztet. Nem egy négy évszakos gumi simán veri a középkategóriás télieket is. Aki nem megy sokat egy évben, és azt is főleg városban, annak szerintem simán megéri a négy évszakos szett.
@gaborbodo8960
@gaborbodo8960 Год назад
9:50 dehogynem lehet eldönteni. 2 perccel előtte mondta el, hogy hol mekkora a felület. Logikusan, minél nagyobb felületen találkozik a gumi a havas úttal, matematikailag annál nagyobb a megcsúszás esélye. Ha valaki nyáron 205-öst használ, télre nyugodtan vehet 185/195-ös, ballonosabb gumit. Ártani biztosan nem fog senkinek.
@itachione2483
@itachione2483 Год назад
A téli-nyári gumikról is jó lett volna szót ejteni, esetleg arról a legendáról, hogy a kopott téli abroncs, amit már nem lehet télen használni, még használható nyári abroncsként is?
@csabioravecz9843
@csabioravecz9843 Год назад
👍
@gdurucz
@gdurucz Год назад
Arra nem tért ki a videó, hogy az újabb gumiknal gyárilag kisebb a profil, mint régebben…… ja és természetesen kevesebb ideig használható…
@DenHadnagy
@DenHadnagy Год назад
Mondjuk az valóban érdekes volt, amit a nyárinál keskenyebb téligumival kapcsolatban mondtak. Amikor voltam a Totalcar vezetéstechnikai képzésén, az oktató is azt mondta, hogy télen szerencsésebb a keskenyebb abroncs, mert nagyobb lesz a felületi nyomás. Magyarországon eleve okafogyott a kérdés, hiszen se tél, se hó :)
@balintk.9373
@balintk.9373 Год назад
Ez azért nagyon nincs így. Ha nem Budapesten vagy valamelyik alföldi városban laksz, urambocsá' munkádból vagy hobbidból kifolyólag jársz-kelsz kis hazánk hegységeiben akkor tapasztalhatod, hogy totál más a klíma a Mátra vagy a Bükk tetején, és lent. Jó példa erre Eger - Miskolc a Bükkön át.
@jocika1231233
@jocika1231233 Год назад
Ennél az állításnál azért felmerültek bennem kérdőjelek. Pl. egyszer készítettem lassított videót a hóban kipörgő kerékről és miután elfordul a kerék a havas felületről igencsak dobálja kifele a lamellák közül a beragadt havat. Eddig azt hittem ez jó, hiszen akkor lesz hova bemenni a következő fordulatban a hónak, tud majd újra kapaszkodni a gumi. Ezt is gondolom laikusként reálisnak, ugyanakkor értem is amit mond, hogy a hó a hóhoz jobban tapad. Mondjuk pl. egy 10 mm-es keskenyebb még sokat nem ront szerintem.
@negrusz
@negrusz Год назад
@@balintk.9373 Na ja, ilyenkor pislogok en is ezek hol elnek? Teny egyre enyhebbek a telek es kevesebb a ho eses de ha vkinek nem csak egy megyere es adott nagy varosra korlatozodik a vezetesi szokasa az lat havat boven. Akar alfoldi mellekutakon, kis telepuleseken ahol nem ontenek ki tonna sot, vagy a matraban, azert akad es tobb napig behavazott uton kozlekedik az ember. A masik meg, hogy ha ho nincs is, az azert rendszeres, hogy nyalkas, vizes, jeges, onos utfelulet kepzodik a teli honapokban ahol ugy szinten jobban tapad egy teli gumi.
@DenHadnagy
@DenHadnagy Год назад
@@balintk.9373 Pont miskolci vagyok, rendszeresen járok arra. Említésre méltó mennyiségű havat évek óta nem láttam. Erdélyig kellett mennem, hogy olyan havat lássak, ami indokolta volna a téligumit. Itthon, meg több európai országban is tökéletesen elvoltam a négyévszakosommal. Nyilván nem az Alpokba járok síelni.
@iattilagy
@iattilagy Год назад
@@balintk.9373 Olyan messze nem is kell menni, télen Buda önmagában elég para tud lenni, de pl. Dobogókői út sem semmi. Plusz az Alföld is brutál hideg tud lenni tél közepén.
@istvankatona3672
@istvankatona3672 Год назад
Egy kérdésem lenne még csupán: A Téli gumi abroncs működési hőmérséklete mennyi? És mennyi a nyárié?
@istvankecskes8615
@istvankecskes8615 Год назад
Tetszett a műsor, de hiànyoltam a 4 èvszakos gumikròl a vèlemènyt ?
@retekfekete7807
@retekfekete7807 Год назад
Azért ennél több körüljárást vártam volna ha már két szakértő beszélget.... Az mennyire helytálló hogy egy gumi max élettartama megfelelő tárolás mellett 8-10 év? A négyévszakos gumi jobb tavasszal és ősszel mint a téli vagy a nyári? A zaj és fogyasztásindexe egy guminak mennyi effektív hatással bír ha százalékos értéket kéne mondani rá? Ér ez egyáltalán valamit vagy csak reklámfogás? A vizescsúszási érték növekedése hátrányosan hat más jellemzőkre vagy nincs negatív hatása. Egyáltalán miből jön ez az érték? A sebességindexnél a T vagy a H érték közti eltérés is 180-200 km/h érték környéke. Számít bármit ez hazai sebességkorlátok között? Elvégre egy puha futóműves francia autóval még emberkedve se fog senki sem 180-nal száguldozni sehol sem. Honnan tudja megállapítani valaki a használt gumi idő előtti tönkremenetelét ha azt az eladó szépen lemosta és lekente? A gumiápolószerek növelik lényegesen a gumik élettartamát vagy csak pénzkidobás? Gumiápolásra mennyire megfelelő a szilikon spré vagy a glicerin? A nyári tűző nap napi ingásban tönkreteheti idő előtt a gumit? Az igaz hogy a gumi öregedése az olajsavak kipárolgása miatt következik be? Ténylegesen hány fok alatt kellene lecserélni a nyárit télire és fordítva? Szigorúan kell tartani hogy a gumikat az eredeti felszerelési helyükre kell visszarakni vagy ez a felnik miatt fontos? Ha a kerék centírozva van akkor is lényeges ez? Mi alapján kéne gumit választani?: Mennyivel tud többet egy Continental mint pl a talán Taiwan-i gyártású Nakang, vagy a brit-kínai Rotalla? Merthogy a Continental drágábbnak jóval drágább. Az olcsó behajózott gumik ugyan kicsit lapulnak a konténerekben és a gumis is szitkozódik hogy miért nem a drágát veszem amivel kevesebb melója lenne, de ezen kívül van mérhető vagy szignifikáns hátrányuk? A gumik profilmélységére az 1,6 a hazai előírás de 2,4 az osztrák ha jól tudom és az ajánlás is annyi idehaza, viszont nem tudom hogy egyáltalán kopnak-e annyit. Mostani hír volt a közel zéró emissziós kibocsátású tanulmányautó megjelenése ahol a gumikopás porát is elporszívózzák menet közben merthogy az milyen káros tud lenni. Van erre vonatkozólag bármiféle tanulmány hogy a gumik kopási pora mit okoz a környezetben vagy akár az emberi testbe jutva? A gumik összetétele és a gyártás során keletkező anyagok gondolom az üzleti titok témakörébe tartoznak, de emellett van nyilvánosságra hozható információ ezzel kapcsolatban? A gyár dolgozóinak az egészsége pl megkövetel adott óvintézkedéseket a légzéssel vagy bőrön keresztüli kontakt esetén fellépő szennyezésekkel kapcsolatban? Elvileg az 5 évesen újként eladott vagy 3 éves korig frissen gyártottként eladott gumik paraméterei megfelelő tárolás esetén azonosak. Az össz élettartamot ennek tudatában a DOT szám szerinti gyártástól, vagy az első felszereléstől fogva értjük? A max élettartamnál helyes az évek szerinti számítás vagy megfelelő tárolás esetén számolható üzemidő szerint is az élettartam? Pl ha az autó huzamosabb ideig garázsban áll ilyen olyan okok miatt? Autómosáskor a mosó anyagok mennyire rövidítik meg a gumi életét? Figyelni kéne a felhasznált vegyi anyagokra? A téli gumi egy nyár alatt kinullázható vagy érdemes inkább évek minuszolásával kalkulálni? Az abroncsok nyomásvesztesége milyen csatornákon valósul meg legfőképp? Milyen gyakoriságú és mértékű az a veszteség ami indokolja a gumik cseréjét? A futófelületbe beékelődött idegen tárgyakat, nem áthatoló sérülés esetén elég csak kiszedni vagy javíttatni is kell? Pl most nyáron hatlapfejű csavar csavarfejig nyomódott egy autó gumijába amit a tulaj később eltávolított. Ilyesmire gondoltam. Az oldalfal sérülése gondolom nem javítható, de mégis milyen mértékű sérülés az aminél az abroncsot cserélni kell? Szemèlyautók gumijai közt találkozhatunk újrafutózott abroncsokkal, vagy ez inkább a kamionokénál jellemző? Az újrafutózás gumigyárban történik? Mivel kell számolnia a tulajnak ha újrafutózott gumit vesz? Az autóutak mellett időnként látható teherautó gumiabroncsok milyen használat eredményei? Amikor menetközben válik le egy ilyen abroncs az tehet kárt a közlekedés többi résztvevőjében, vagy a gyártó tesz óvintézkedéseket ilyen esetekre is a gyártási folyamat során? Számít hogy milyen nehéz egy gumiabroncs? A gumiabroncs választása mennyiben befolyásolja az olyan alkatrészek és berendezések élettartamát mint pl a lengéscsillapítók vagy a fékek? A gumik a folyamatos használat alatti folyamatos deformáció miatt keletkezett súrlódási hő miatt változtatják a jellemzőiket észlelhető vagy számottevő mértékben? Pl indulás utáni első x száz méteren más lesz a fékút vagy ez elhanyagolható? Régi autók eredeti gumijai milyen veszélyeket hordoznak magukban? Pl egy OT rendszámos 40-50 éves autón is mai felfogás szerint kéne gumit cserélni, vagy a régi gumik bírják az időt? A szocializmus autóin jellemző volt az autó aljáról lelógó piros-zöld talán fehér kopásjelző csík ami ha jól tudom a földön húzva kopott és jelezte az abroncsok állapotát. Ez napjaikra hová tűnt az autókról? Beépítették az abroncsba? Működött egyáltalán ez az eszköz? Ezekkel együtt a kerekek mögé helyezett sárvédő gumi lap is eltűnt. Ez utóbbi is az abroncsok fejlődésének a következménye vagy csak már nem tartották fontosnak hogy ne hányjuk tele saras esővel vagy kaviccsal a mögöttünk jövő szélvédőjét? A gumik nyomását a gyártó a személyautók esetében 2-2,3 bar körüli értékekre adja meg az autóinkon attól függően hogy hányan utaznak az autóban, vagy hogy hol a kocsi súlypontja, vagy hogy autópályán megyünk-e stb. Ha eltérünk az ajánlástól pár tizeddel az a klasszikusan tanult kopási mintázatokon felül milyen vezetési vagy élettartami eltéréseket okozhat? Van bármi értelme az autógumikat a sűrített levegőtől eltérő gázokkal tölteni mint pl CO2 N2? Baleset esetén az égő gumi fejleszt súlyosan mérgező gázokat? Van ezesetben eltérés a különböző gyártmányok között? Egy autógumi milyen és mekkora behatást visel el a tereptől sérülés nélkül? Gondolok itt élesebb nagyobb darab kövön való áthajtásra, küszöbön, penge szerű vagy kiálló betonacélon való áthajtásra ami nem szúrja át az abroncsot csak eléggé benyomja. Pótkerék esetében hogyan számoljunk a gumi élettartamával? Pótkeréknek érdemes használni négyévszakos gumit? A defektjavító sprék használata visszafordítható változást okoz a gumiban, vagy egyáltalán azt javíthatatlan állapotba hozza? A merevített oldalfalú vagy betét tárcsás defekttűrő gumik használatának az árukon kívül van bármi ellenjavallata? A futómű menetzajából hány százalék származik az útfelület formáiból és mennyi a gumi kialakításából? Az oldalfalak merevsége gondolom nagy mértékben befolyásolja a kanyarstabilitást. Adott gumiszámok mellett van eltérés az oldalfal merevségében adott gyártók vagy adott gyártó különböző típusai között? Ezen különbségek tetten érhetőek a gumi paraméterei között? Vagy csak a sebességindexből következtethetünk rá? Minden más esetben ez zsákbamacska? Egyáltalán a sebességindex mit jelent egy gumi esetében és a gyártó milyen tesztekkel állapítja meg ennek mértékét? A terhelési index is pl 4-5-600 kilós értéket is felvehet személyautó esetében ahogy tapasztaltam de ez mégis mit jelent amikor az autó saját tömege pl 1,2 tonna a legnagyobb megengedett össztömeg 1750 kiló a gumi terhelési indexe pedig 600-650 kiló környéke ami több mint 2,4 tonnát jelent, tehát gyengébb mutatóval és nem vasszállítással hanem a családot felpakolva se valószínű hogy ezt eléri a súly? Egyáltalán hogy kell értelmezni ezt a jellemzőt mindamellett hogy a hülye sofőr csak vegye az előírtat és akkor minden rendben lesz? Miért terjedtek el a tömlő nélküli gumik? Egy régi überamerikai-oktatófilm szerint kezdetben a gumik tömlő nélküliek voltak de egy durr-defekt esetén az autó irányíthatatlanná vált, felborult és a család meghalt. Aztán jött a tömlős gumi aminél a defekt után az autó szépen lassított majd megállt és mindenki megúszta sérülés nélkül, erre most megint tömlő nélkülinél vagyunk. Ha ennyire jó és sikeres konstrukció a tömlő nélküli gumi akkor azt miért nem alkalmazzák pl kerékpárok, motorkerékpárok esetében is általánosan? Amúgy van modern autó tömlős gumival? Mi az autógumi fejlődés iránya, jövője? Vannak nagy célok és víziók a gyártásban amit el akarnak érni a gyártók, mint pl újrafelhasználhatóság vagy biológiailag lebomló gumik, esetleg valóban minden évszakban jól teljesítő gumik? Emellett milyen jellegű és mértékű a fejlődés a gumiiparban ha az elmúlt 10-20-30 évet vesszük figyelembe? Mert ugye a felhasználói részen talán túl sok érzékelhető változás nem történt. Röviden ennyi jutott eszembe. A többit vagy tudtam és megkérdezték vagy tudtam és nem kérdezték meg. Bocs a vesszőkért! Ideiglenes készlethiány miatt nem mindenhol van, de azért remélem sikerül értelmezni a nagyon hosszan bonyolított mondatokat is.
@Gnor27
@Gnor27 Год назад
Ezek engem is érdekelnének...
@Gnor27
@Gnor27 Год назад
Főleg hogy ma 6 fokban a nyári gumimmal korcsolyáztam a szitáló esőben.
@janiantal498
@janiantal498 Год назад
Ennek fele baromság... 🤣
@Gnor27
@Gnor27 Год назад
@@janiantal498 Fejtsd ki ha ennyire értesz hozzá! Amúgy meg ezek kérdések és nem állítások.
@janiantal498
@janiantal498 Год назад
@@Gnor27 hülye akadékoskodó kérdések. Inkább alszok. 🤣
@laszlohalasi9372
@laszlohalasi9372 Год назад
A téligumi viselkedése, használata nyáron?A biztosító mit szól hozzá esetleges káresemény során?
@janosszabo3317
@janosszabo3317 Год назад
Köszönöm a hasznos tudnivalókat. Említették, hogy a magas hőmérséklet (50 C feletti) mennyire ártalmas a guminak. Mi a helyzet nyáron, amikor az útfelület ennél még magasabb hőmérsékletet ér el? Ez is ilyen nagy kárt tesz a gumiban?
@istvankis9848
@istvankis9848 Год назад
Alapvetően a téli gumira mondták ezt,hiszen az kimondottan a hideg körülményekre van kitalálva,ezért a magas hőmérséklet árt neki. Márpedig nyáron a téli gumikat tárolod.
@janosszabo3317
@janosszabo3317 Год назад
@@istvankis9848 Köszönöm a választ!
@csigusz5987
@csigusz5987 Год назад
Nekem volt 4évszakos, az első 2évben teljesen jó, jól tapad, kanyarban is jó stb, (Nexen n blue 195 65 15) de hogy ha sokat pályázol vele úgy kopik mint állat, hogy kb 3-4 év múlva ki kell cserélni, pályázni nem jó. Inkább maradok a téli yári szettnél! 😁
@-Odiv-
@-Odiv- Год назад
Aki évi 5000-10000 km körül megy, annak pont az a problémája a téli-nyári váltással, hogy előbb felkeményedik mindkét garnitúra gumi, minthogy a mintázat akár fele elkopna. Szóval 5 év után úgyis kuka a legtöbb gumi, hiába megy szezononként csak 3-5000 km-t. Erre a megtett km-re épp ideális a négyévszakos, mert kb 4 év után cseréli, amikor már a mintázat és a gumi anyagszerkezete is indokolja. Én két kocsit használok, az egyiket csak ritkábban, főleg "rohangálós" autónak, míg a másikat autópályán és hosszabb távokon is. Az elsőre most vettem egy négyévszakost, mivel nem éri meg rajta cserélgetni, mikor télen, ha épp hó és kemény fagy van, akkor simán nem használom, megyek a másikkal, téligumival. De a tél nagy részén a hőmérséklet inkább 0-10 fok között van, ilyenkor simán elég egy négyévszakos.
@fanatikbitcoin5291
@fanatikbitcoin5291 Год назад
én is n blue 4-t használtam/használok és osztom, hogy sokkal jobban kopik, mint az évszakos gumik!
@gaborcsitari8775
@gaborcsitari8775 Год назад
Nagyon jó volt a bemutató de volna egy kérdesem nekem a gyári adatok így szólnak , nyári 185/55/16 a téli pedig 175/65/15 ez egy swift , viszont az volt a videóban , hogy téli is lehet nyári méret . Akkor a gyár az az a suzuki miért irja ezt elő ? Köszönöm válaszukat tisztelettel Gábor .
@gubalaszlo8671
@gubalaszlo8671 Год назад
185/55=101,75+16 col 175/65=113,75+15 col 12 mm különbség van a gumiban, sugárban. Az átmérőben 24 mm. Felni méretben 1 col azaz 25,4 mm. Tehát a két adat között 1,4 mm. Ez elenyésző különbség, 0,7 mm sugárban. Mintha ennyit kopott volna a "nagyobb" méretű. Remélem érthetően írtam. Ez amúgy nem téli/nyári méret, hanem az eltérő felnikhez a gumi mérete.
@MMarkur
@MMarkur Год назад
A második szett Michelin crossclimateot koptatom, soha többet nem fogok téli-nyári szettet tartani, mert erre a klímára felesleges.
@telelaci2
@telelaci2 Год назад
Például ez egy tévhit és szó sem volt róla a műsorban pedig az egyik legveszélyesebb. Sokan azt hiszik, hogy a mérsékelt égöv azt jelenti, hogy nincs nagyon se hideg se meleg. A valóságban pont fordítva van nálunk van jócskán hideg is télen, tehát -3°C napi átlag is előfordul januárban, meg jó meleg is van nyáron 26°C-os napi átlag július/augusztusban hosszú heteken keresztül sem, tehát a mi égövünk bizony elég szélsőséges pl. a mediterránhoz képest. Szicilia pl: január +5°C-os napi átlag, tehát nappal 10°C körül van, míg nyáron nálunk szintén 26°C-os napi átlag pont mint nálunk. Ők használhatnak nyári gumit egész évben. A téli/nyári gumi nálunk az elég szarul teljesít télen is meg elég szarul teljesít nyáron is, mert nincs olyan gumikeverék ami jó tapadási teljesítményt nyújtana olyan nagy hőmérséklet átfogással, ráadásul olyan jók a kopási tulajdonságai. Szóval egy minőségi kompromisszum van minden évszakban. Télen szarabb mint a téli a másik három évszakban meg szarabb mint a nyári, viszon fele annyiba kerül mint a két készlet. Csakhogy a két készlet az elvileg hosszabb élettartamot jelent hiszen nem egyetlen készlet kopik, hanem kettő. Na úgy már nem is spóroltál olyan nagyon hatalmasat. A nagyobb féktáv pedig életet jelenthet. Valamennyi biztonság van itt pénzre elcserélve.
@MMarkur
@MMarkur Год назад
@@telelaci2 ez nem igaz. Télen havas körülményeken kívül jobban teljesít a CC mint a téligumik, nézz róla teszteket. Nyáron pedig egy középkategóriás gumi teljesítményét tudja, olyannal pedig rengetegen kocsikáznak. Egy 300 lóerôs kocsira nem ezt szereltetném, de 200 lóerô alatti átlagos kocsikra bôven jó ez a 4 évszakos michelin.
@telelaci2
@telelaci2 Год назад
@@MMarkur Aha, fantasztikusan éles logika. Tehát a Michelin mint fejlesztő és gyártó jó téli gumit akar csinálni, mert különben a másokét fogják megvenni ebben a gonosz kapitalista versenyben. De erre képtelen, viszont a saját 4 évszakosa viszont legyőzi a saját téli gumiját a téligumi teszteken. Ühüm. Jó nagy hülyeség, de van itt más is. A téli nyári megosztás része a nyári is sőt ! A 4 évszakból 3 évszakban nyári gumit használunk. Szerinted a te gumid majdnem olyan mint a Pilot Sport 4 S vagy más prémium gyors gumik, vagy egyáltalán megközelíti bármiben ? Ha jó teljesítményt és biztonságot akarsz nyáron akkor nyárit kell venni. De akkor meg télen télit. Az egy más dolog, hogy neked egy Honda Jazzed van és szerinted annak a 130 LE-jéhez elég a CC gumi, azzal is éppen úgy gurolsz, és egy "picit" meg is turbózod az állítást, jó az akár 200 LE-ig is szerinted. Hát jó nagy buta az aki négyévszakos gumit rakna, az EP3 Honda Civic Type R-re, vagy a szintén 200 LE Hyundai 20 N-re, vagy a Ford Fiesta ST-re. Nem sok hot-hatchet vezethettél te még. Azokra jó gumi kell, nagyon jó, nem négy évszakos gagyi. Na mindegy.
@MMarkur
@MMarkur Год назад
@@telelaci2 Azt írtam, hogy havas körülményeken kívül jobb a négyévszakos. A téli csak hóban jó, és ugye Magyarországon nem sok hó esik télen. Meg kell nézni a teszteket.
@telelaci2
@telelaci2 Год назад
@@MMarkur Nem csak hó van hanem jég is, meg kell nézni a teszteket amelyeket -8°C-on végeznek ennyi van úgy általában egy januári nap hajnalán Magyarországon. A napi átlag egy hideg januárban -3° fok tehát a 24 óra során döntően fagypont alatt, néha sokkal.
@zoltannovak9541
@zoltannovak9541 Год назад
Aki tud vezetni az felnin is elmegy gumi nélkül. Csak persze lasabban. Időjáráshoz kell alkalmazkodni mindig..ami sajnos nem tapasztalható. Ha csak 2 téli van...akkor ha nem akarsz elakadni...és jobban megáljál akkor előre. Ha meg nem szereted a hirtelen váratlan meglepetéseket ami a kifarolásból jön akkor meg hátra kell tenni. Vezetési stilus függő!
@balazsmakai9739
@balazsmakai9739 Год назад
👍🏼
@gergoesik4742
@gergoesik4742 Год назад
A 4. pontnál értem a szakértő álláspontját és mégsem értem. Érzékelhetőség szempontjából valóban jobb ha a hátsó tengelyen van az újabb/ jobb mintázatú gumi, de a fékezési erő és az irányíthatóság leginkább az első tengelyen dől el és tudomásom szerint (ami persze lehet rossz és hiányos) a menet stabilizáló elektronikák (ABS, ESP) és a fékhatás leginkább ide dolgoznak. Valaki tud ebben valami okosabbat mondani minta mit tudok? Köszi előre is.
@specibeci1432
@specibeci1432 Год назад
Én is mindig ezen szoktam vitatkozni a "szakértőkkel". :) Minimális logika van abban, amit hangoztatnak.
@gaborb
@gaborb Год назад
Szerintem inkább azt kellett volna itt kiemelni, hogy ha jobb gumi hátsó keréken van akkor inkább alulkormányzott lesz az autó. Ezt a vezetők többsége könnyebben kezeli mint a túlkormányzottságot (az autók futóműve (egyforma gumikon is) alulkormányzottság felé van hangolva) Az igaz, hogy átterhelődés miatt fékezésnél inkább az első kerekek számítanak (cserébe gyorsításkor meg a hátsók :D bár nyilván az biztonság szempontjából kevésbé fontos). A biztonsági elektronikák (ABS) dolgoznak "mindenhová" (bár az első nagyobb tapadás miatt inkább oda)
@laszlokundar6602
@laszlokundar6602 Год назад
Személy szerint köszönöm! Sok infó és fontos! A 4 évszakos nem érint (külhonban nem engedélyezett megérthető módon) de ettől függetlenül természetesen szívesen megnéznék én is 1 profival készített adást.
@zoltanzima701
@zoltanzima701 Год назад
Megkérdezhetem, hol nem engedélyezett?
@bg11LL
@bg11LL Год назад
"külhonban nem engedélyezett" Honnét szedted ezt a hülyeséget?
@laszlokundar6602
@laszlokundar6602 Год назад
@@bg11LL Ne haragudj! Rosszúl írtam:Nem ajánlott! És én nem használnám ott ahol én lakom.
@bg11LL
@bg11LL Год назад
@@laszlokundar6602 Hol nem ajánlott?
@laszlokundar6602
@laszlokundar6602 Год назад
@@bg11LL osztrákban biztosan nem, legalábbis ott ahol én lakok.
@centralmoment
@centralmoment Год назад
Én akkor sem értek egyet azzal, hogy hátra kell feltenni a jobb gumikat. Egy elsőkerekes, jellemzően ESP-s autóval már szinte vezetni se kell tudni, annyit segít kanyarodni, nyilván képletesen mondva. Fékezésnél pedig az első kerekek tapadása döntő, próbálj megállni hóban kézifékkel, kicsit eltúlzott példa, de kb ez történik. Kanyarodásról nem is beszélve. Vagy például mész le egy lejtőn, akkor melyik a jobb, ha van fékerőd, de kitörhet a segge, vagy nincs fékerőd, de csak egyenesen tudsz menni? :D Az az igazság, hogy meg kell venni két-három évente az új gumit és akkor nincs ez a vita.
@michaelmajor6595
@michaelmajor6595 11 месяцев назад
Hasonlón gondolom, ezt mondjuk ők is jelezték ha pl defektnél ne kelljen 4 gumit cserélni mindig. de ugye akkor is legrosszabb esetben két szezonnyi eltérés lesz a gumikban.
@LelkesTamas
@LelkesTamas Год назад
A gumisok szerint nem is két hanem négy évszaknyi garnitőra kéne. Pedig sem nem környezetvédő sem nem okos ez. Ma már a legtöbbeknek egy jó négyévszakos lenne a megfelelő (nyilván kivéve a magas hegyen lakók, síelők stb.)
@danielkiss3559
@danielkiss3559 Год назад
Végig szerettem volna nézni ezt a videót mert jó a téma, de ilyen ingerszegény unalmas előadásmódot rég láttam, teljesen elvesztettem az érdeklődésem 8 perc után, 2 fix szögből, van az egész, túl sablonos, mintha könyvből olvasná valaki, semmi hozzáadott érték de, hogy pozitív dolgot is mondjak a fókusz jó!
@endrerepasi7777
@endrerepasi7777 Год назад
Talán ez a hátsó kerek kicsúszása a tömeg miatt is van hisz a súly jobban elől van ,de ez tényleg így van a hátulja csúszik meg !( elsőkerekes autó )
@birosp
@birosp Год назад
Hasznos videó, de azért szerintem van benne pár tévedés. A síterepeken a ratrak azért széles, hogy ne 20-szor kelljen végigmenni a pályán a műhó tömörítése miatt, csak 5-ször. És fizika óráról tudható, hogy a súrlódás (tapadás) nem függ a felülettől, csak a súrlódási együtthatótól és a felületet érő nyomó erőtől (autó súlya). Tehát csúszós úton mindegy a kerék szélesség (mennyi havat vesz fel, lol), mély hóban viszont számít, hogy ha keskenyebb, kevesebb felületen oszlik az autó súlya, ott nagyobb a nyomás, jobban összetömöríti a havat, jobb lehet a tapadás. Más: 2 kopott és két új gumi, melyik tengelyre? A vizes úton kanyarban... hát nem kell annyira nyomni neki, lassabban kell vezetni. Viszont egyenes úton valamiért hirtelen meg kell állni, satu féknél az autó súlyának a nagy része a tehetetlenség miatt az első kerekekre terhelődik. Ha az első kerekek újak, szerintem rövidebb lesz a fékút, mintha az elsők lennének a kopottak. Az új gumik a hátsó kerekeken kevesebbet segítenek.
@valentaistvan156
@valentaistvan156 Год назад
ez jo lett
@merion297
@merion297 5 месяцев назад
Nagyon hasznos videó, köszönet így utólag is! Valaki meg tudná mondani, hogy hol lehet megnézni a típusbizonyítványt? Mármint legalább az adott típusét. Használtautó esetében szinte esélytelen, hogy pl. azt is megkaptuk. Köszönöm. :)
@fulcimpa
@fulcimpa Год назад
"Gumikkal kel, gumikkal fekszik" 😘
@barsanyibela4027
@barsanyibela4027 Год назад
Tiszta öröm egy olyan adást nézni, ahol a műsor készítői hagyják szóhoz jutni a szakembert, és hagyják elmondani a végét is, nem pedig lépten-nyomon belepofáznak. Kész pihenés nézni.
@JF-lu1xx
@JF-lu1xx 3 месяца назад
téli , nyári szettem volt mindig is , de most veszek új kocsit ami 18" nyárival lesz szerelve , namármost 4 felni + 4 prémium téli az igencsak 150/ kerék , szerintem feldobok egy négyévszakost Michelin CrossClimate 2 SUV -ot vagy Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 . 90 % csak városban használom . Az se elhanyagolható szempont , hogy már nincs tél , csak valami himi humi hideg , meg 1-2 napos hó . november közepén felrakattam a télit , márciusban már jőtt is le . Klimaváltozás van
@peterrevesz1659
@peterrevesz1659 Год назад
Kifolyt a szemem, annyira zavaró a hibás fókuszálás.
@orsronai-balogh9054
@orsronai-balogh9054 Год назад
Nekem volt olyan contintntal teligumim amit ujonan vasaroltam,akkor volt 2 eves. Idoben le volt cserelve mindig. 5 evesen ugy dobtam el szezon vegen hogy olyan kemény volt mint a kő es repedezett is. Mint ha müanyag kerékkel kozlekedtem volna. Azért ez is egy kérdéses dolog.
@viszlaymark
@viszlaymark Год назад
Nekem volt olyan continental gumim, hogy egy nyar utan ment a levesbe az egesz
@orsronai-balogh9054
@orsronai-balogh9054 Год назад
@@viszlaymark az enyén raadasul meleg pincében volt tárolva szo szerint koromsotetben es full állando homersekleten ami kb szobahomerseklet. Mondanom sem kell ezek után soha tobbet contit. Michelim télijével nagyon elégedett vagyok a nyári viszont szétfoszlott mire majdnem teljesen lekopott volna. Nyároban bridgestone t005 ot vettem es fenyevekkel jobb amichelin energy savernél. Viszes uton pláne brutál jol tapad azonkivul nem sikit minden egyes kanyarban mint a michelin.
@Cyberboy42
@Cyberboy42 Год назад
mi a tököm van folyamat a fokusszal, hat alig lehet odafigyelni annyit fokuszal a kamera szanaszet
@margoci1
@margoci1 Год назад
Hasznosnak találtam,csak a szemüveges pacák miért tapsolt állandóan?
@karolykoncz7773
@karolykoncz7773 Год назад
Az autók teljesítmény növekedése és vezetési stílus változása (határok feszegetése) miatt szükséges a gumik fejlesztése. Traktor téli gumiról nem hallottam.
@gyandras1
@gyandras1 Год назад
aki télen nyárival megtanúl jól vezetni az a király....minden más csak fingreszelés nyúlbélák🤣
@zoltanvitai7861
@zoltanvitai7861 Год назад
Az miért van hogy menő gumi szervizben öt évesnél öregebb dátumú gumit nem hajlandóak felszerelni? Vagyis az elhangzottak alapján csak az újat.( Ezek szerint öt éves korig újnak mondható) Mi van akkor ha nekem egy garnitúra felnim van és azon akarom cseréltetni szezononként a saját gumijaimat ? Itt jegyeznék meg még egy tévhitet, volt aki azt mondta nekem, a gumit öt év után el kell dobni, még akkor is ha nem mentem vele mert elöregedett. 🚓
@82chrisbig
@82chrisbig Год назад
Én még egy dolgot felvetettem volna...mégpedig a gumi ápoló szereket, érdemes e használni egyáltalán?!
@attilafazekas82
@attilafazekas82 Год назад
Én glicerinnel kezelem mikor elteszem, bárhol lehet kapni, és előnye hogy bárhová kerül nem veszélyes, igazából 100% természetes anyag :)
@tamasdenem7892
@tamasdenem7892 Год назад
Vajon milyen gumit ajánlana akkor, ha reggel a 0fok környékén autózik az ember, délután meg a 10-20 fok között ezeken a mostani "teleken"?
@steve_video
@steve_video Год назад
napi 2 gumicsere, ez természetes.
@Attila_Dori
@Attila_Dori Год назад
Gajdán Mikiben sosem csalódunk. Érdekes a per méret, nekem mind a 3 alkalommal kreszen azt tanitották, hogy mm és ezek szerint %. Mindig tanulunk valami újat.
@toth.feri90
@toth.feri90 Год назад
Vagy csak nem jól értetted. Azért nem hülyék az elméleti oktatók, hogy ne tudják. Az első szám az abroncs szélessége milliméterben, a / utáni szám a szélesség százaléka.
@SamuelGNight
@SamuelGNight Год назад
Tisztelt Gajdán úr! Ha legközelebb hívják a Continentalhoz tesztre vagy beszél legközelebb a contis úrral kérdezze meg legyen szíves, hogy azt a Continental mivel magyarázza, hogy 3 téli szezon után 5-5,5 mm-re kopott téli gumi (futott km: 45000) miért repedezik meg, nyáron állványon, felnire szerelt tárolás mellett? Illetve ugyanaz a gumi 3 téli szezon után nyáron tovább használva miért nem kopott tovább 15000 km megtétele mellett? Illetve volna egy észrevételem. A 4-5 éve gyártott gumit nem mondanám újnak. A nyugati szomszédunknál már ilyen gumit öregnek mondanak és műszaki vizsgán már szólnak.
@crazydj1986
@crazydj1986 Год назад
4 keréken 4 mintázat, 4 márka. De megegyező tulajdonság. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
@csabatakacs268
@csabatakacs268 Год назад
És arról sem volt szó, hogy ha jól tárolod a gumit akkor kb meddig "él"? Szóval 5 év után, 8 év után, 15 év után érdemes / kell cserélni? Tudom sokváltozós a kérdés, de mondjuk átlagosan meddig bírja egy téli és egy nyári gumi, ha normálisan van használva és tárolva?
@csigusz5987
@csigusz5987 Год назад
Azt mondja a gyártó hogy 10évnél öregebb gumit mindenképp cseréljünk le.
@adamgratzl
@adamgratzl Год назад
ha még jónak is tűnik és a mintázata is elég mély, a 10 éves gumit már ne tedd fel...
@csigusz5987
@csigusz5987 Год назад
@@adamgratzl Az tuti 😁
@istvanpinter3177
@istvanpinter3177 Год назад
Saját tapasztalatom szerint ez baromira abroncs függö. Volt olyan Continental nyárigumim ami 4 évesen szarrá repedezett. És van olyan Kumho téligumim, ammi 12 évesen is köszöni szépen jól van. Ettöl függetlenül lecseréltem, mert több mint 10 éves.
@balintk.9373
@balintk.9373 Год назад
Nekem mindig az a bajom ezekkel a videókkal, hogy pont az nem fogja megnézni, akinek szüksége lenne rá :D Azaz a télen is nyári gumival közlekedők (vice versa), a lefingott, használt, javított szarokat vásárlók, a slickre kopott gumit használók....stb.
@istvanpinter3177
@istvanpinter3177 Год назад
Akinek nincs pénze téligumira, az hiába nézegeti ezt a videót.
@zoltanv.7632
@zoltanv.7632 Год назад
15:05 Miért, van hátsókerék-kormányzású autó is? Én így tudtam, hogy csak olyan van nagyon kevés, aminél a hátsó kerék nagyon kicsit besegít a kormányzásba.
@fileferenc7920
@fileferenc7920 Год назад
Ha személyautóban gondolkozol, akkor nincs, de vannak munkagépek is, amikre gumit kell gyártani.
@szilagyiadam3144
@szilagyiadam3144 Год назад
Es gumit hasznal 😉
@Zsoooooti
@Zsoooooti Год назад
Én motorozok is. Ott tanultam meg, hogy a gumin és a féken sem spórolunk, mert tudni kell az úton maradni és meg kell tudni állni. Amikor szett csere van az autókon azt igen-igen tudományosan és alaposan közelítem meg. A jelenlegi megfelelő elrakásán át (mosás, kavicstlanítanítás, ápolás, megfelelő helyen és hőmérsékleten tárolás) a felkerülő megfelelő nyomásra való beállítása. Minden 0.8 fokkal 1 Kpa-val változik a nyomás, ez az alapja mindennek. Adattábla, tól-ig nyomáson közlekedés. A lufira fújt kerék sem jó, de a lapos sem. 4* biztosan korrigálok nyomást / szezon az fix. Kap ápolást is. Megfelelő idő után pedig a gumi kuka. A 4. éves télim még puha, kopás nem látható. 6-nál kuka lesz. Felfújva nincs üzemire, egymás tetején vannak. Ennél jobban én nem tudok hozzájárulni az úton maradáshoz. Megjegyzés; Én úgy Tudom a profilmélység is olyan, hogy adott típusú gumiknál más lehet mint az 1.6mm. 3 mm-nél én kukáznám az fix. Ezek után nekem senki sem szólhat be, sokan olyan autókkal és gumikkal járnak ami kritikán aluli. Ha egy ilyen törik össze, azt én is össze fogom. Ezt garantálom!
@Lesko.Zoltan
@Lesko.Zoltan Год назад
Javasolnám, hogy gázzal töltesd a gumit nincs hőmérséklet> nyomásváltozás. Pl.: Marsonál.
@Zilahi-Branyi_Laszlo
@Zilahi-Branyi_Laszlo Год назад
@@Lesko.Zoltan Mi mással töltené? A fizika pedig makacs dolog: az egyetemes gázállandó senki kedvéért nem fogja érvényét veszíteni. Mondjuk gyanítom, hogy az információ nem kimondottan autósoknak szólt, mert az 1KPa/0,8°C érték 3,5bar keréknyomás környékén érvényes, olyan autóval pedig még nem találkoztam, amely kerekébe akárcsak közel ekkora nyomást javasolna a kézikönyve.
@Lesko.Zoltan
@Lesko.Zoltan Год назад
@@Zilahi-Branyi_Laszlo GUMI TÖLTÉSE GÁZKEVERÉKKEL AZ ABRONCS GÁZZAL TÖLTÉSE SOK ELŐNYT HORDOZ MAGÁBAN Miért érdemes speciális gázkeverékkel tölteni abroncsod? A biztonsági gázzal feltöltött gumiabroncs megfelelő, állandó nyomást biztosít. Ráadásul 5x hosszabb ideig, mintha az autógumi hagyományos levegővel lenne feltöltve. Az így feltöltött autógumi teljesítménynövekedéshez, azaz több futott kilóméterhez vezet. A megfelelő, állandó nyomás eredményeként pedig az autónk üzemanyag-fogyasztásának csökkenését eredményezi. A biztonsági gáz teljesen mentes az oxigéntől, és az egyéb szennyeződésektől is, amely a gumiabroncs repedését okozhatja, illetve a rugalmasságát is csökkentheti. Ezáltal a Secur Pneus gumiabroncs feltöltés megnöveli az autó élettartamát is.
@Zilahi-Branyi_Laszlo
@Zilahi-Branyi_Laszlo Год назад
@@Lesko.Zoltan Nagyon jó marketing szöveg, csak mint írtam, a fizika makacs egy dolog, így aztán ha valaki annak törvényeivel szembemenőt állít, az csak saját magát járatja le.
@csutakjozsef
@csutakjozsef Год назад
@@Lesko.Zoltan van :)
@MolnárTomó91
@MolnárTomó91 Год назад
Arról is kellett volna beszélni akár egy következő videóban, hogy vannak akik azt hiszik, hogy "nem cserélem le a téli gumit nyáron sem mert úgysem megyek sokat és nem kopik az annyit", hogy erről mi a véleménye?
@dobosatis
@dobosatis Год назад
Az a tapasztalat, hogy 30-35 000 km alatt kopik el a téli gumi ha nyáron is használva van első kerék meghajtású autónál, hátul duplája nálam ha nem cserélgetem (télen se jobb nagyon). A téli tulajdonságai sokat nem romlott egyik guminak se amit így használtam, nem keményedett ki, stb. Nyáron ha nagyon meleg van, akkor észrevehető nagyobb tempónál, hogy itt már érdemes lenne váltani, de ha valaki nem versenyautóként tekint a kocsijára, akkor igazából mind1(Én se megyek 100 alatt nagyon sehol, de inkább többel ha lehet). Nekem ez a megoldás sokkal jobban bejön, mint a négyévszakos gumi(próbáltam), az nem menne ott föl ahova nekem kell ha nagyon csúszós, havas. Tehát eleve nem mind1 ki mire használja a kocsit, milyen autót, mennyit. Amivel naponta mennek oda kell a téli-nyári, ami évi 10 000, ott vagy téli állandóan, vagy négyévszakos, attól függ, hogy hol van használva leginkább. Nyárit télre viszont semmiképp. De télen se mind1 milyen gumival mész, abból is van ami inkább városba való, van ami inkább a hegyvidékre, igazából mindenkinek magának kell tudnia mire is használja leginkább az autóját, mire is van szüksége, de ehhez nyilván kell némi ismeret, laikusok maradjanak standart megoldásoknál. A téli gumi állandó használat mellet évi 10 000-nél pont akkor kopik el, amikor már amúgy is ki kéne dobni, mert egy öreg gumin hiába van 6 mm minta, az szar lesz a legtöbb kocsin, mivel nem a hűvös garázsban parkolnak, csak nagyon keveseknél. Én több autót is szoktam vezetni, különböző gumikkal, ha normálisan megyek, akkor szinte mind1 van a kocsin, kivéve télen, mint említettem, akkor kell a téli gumi. Ja, és az ADAC teszt szart se ér, sokszor a kínai vacak jobban felmegy a 10+ %-os emelkedőkön, mint a prémium, mert nagyon puhák, a prémium esetleg vizes körülmények között jobb kicsit, de ott se eget verően. Lehetne erről sokat beszélni, a gyártó, kereskedő, matricás ruhában tájékoztató úgy is úgy adja elő, hogy fogyjon a terméke.
@istvan368
@istvan368 Год назад
4 evszakosat megeri hasznalni?
@krisztian19910823
@krisztian19910823 Год назад
Használattól függ. Én évi 12 ezret megyek, Alföldön. Autópályán egyáltalán nem járok, hegyekbe csak belföldön nyaralni járok. Az autómat kíméletből csak száraz időben használom, esőben, hóban inkább tömegközlekedésre váltok. Szóval a 4 évszakost nekem találták ki. Barum Quartaris 5-öt használok. Aki ennek pont ellenkezője, tehát rengeteget megy, nagy távokat megy, minden körülmények közt használja a kocsit, annak szerintem jobb a külön téli-nyári szett.
@gyulakiss4754
@gyulakiss4754 Год назад
Nagyon frankó a videó! Kéne egy kis kétméteres hó is hozzá, ami évek óta nincs. Meg jég a tavakon, ami évek óta nincs. Jégzajlás a Dunán??? Mikor??? Hol??? Ne is legyen, energiaválság van.... Minden az odafigyelésen és a sebességen múlik... Régen nem voltak többszázlóerős motorok, nem is kellett ilyen gumiarzenál hozzá! Baleset mentes telet mindenkinek!
@afloox
@afloox Год назад
Lehetett volna még szűkebb mélységélességgel felvenni, és akkor nem 1 perc, hanem már fél perc alatt beleszédültem volna az ide-oda fókuszálásba. Ez nem portréfotó, ahol előny lehet a kis DOF.
@janiantal498
@janiantal498 Год назад
Vagy sötét van..
@jozsefferenczi6376
@jozsefferenczi6376 Год назад
4 évszakosakat is kivesézhették volna benne. Van ami kifejezetten inkább tél specifikus azok között is.
@DKmhun
@DKmhun Год назад
Azt hittem az is egy tévhit lesz, hogy a 4 évszakos gumiabroncs semmire se jó és tömeggilkos, aki használja.
@rendszerhib4871
@rendszerhib4871 Год назад
Gumisműhelyek, ahol az ügyfelek gumijait tárolják,felni nélkül.talán még állítva is... majd 2-3 hetente forgatja az illetékes szakember... nah persze.
@crazydj1986
@crazydj1986 Год назад
Alapvetően Conti reklám. Szerintem a conti alkalmazottja most (aki beszél) simán azt mondja, hogy én döntök jól. Bácsi! Van én méretem? Meverősített oldalfal? 205/50 R16? Nincs. Nos a Vredesteinnek VAN
@cartoonelladefrasz7568
@cartoonelladefrasz7568 Год назад
Ha otthon a gumi oszlopom 2,5m magas lenne akkor őszi meg tavaszi gumim is lenne a négyévszakos meg elfér az autón és még enni se kér. Csak évi 8e centir meg a cserélgetés.
@misitasi9546
@misitasi9546 Год назад
Continental nyári gumi van a céges tranziton új vizes úton se elindulni se megállni!De ahogy hallom egyre szarabb mind,a sok újrahasznosított anyag miatt!😔
@Bob.Seishin
@Bob.Seishin Год назад
nálunk is 4 continentál gumi boxeren.... darabja 85ezer volt NYÁRI gumiról van szó..... 56000km után 1,2mmre kopott a 1,8CENTI magasságról és folyamatosan csikorgott kanyarban egyenesben elindulni csak csikorogva megállni sokszor absel... meguntam felrakattam a "készleten lévő" DE már használt debica nevesincsen GAGYI gumikat 3méterrel eltt rövidebb a féktávom VÍZES úton :D szóval az hogy ha valami drágább jobb mocskosul nem igaz DE legalább gyorsan kopott a vicc hogy a debica akkor már 130ezrett futott és 4szezonos nyárigumi volt :D
@rttsdde7253
@rttsdde7253 Год назад
attol függ melyik, gondolom az ecocontact :D hát azt mindenki ledobja még az uj suzukirol is
@janiantal498
@janiantal498 Год назад
@@rttsdde7253 igen, 90nél sokat számít. Nem tudtam, hogy szar, esőben is 90el mentem vele... 🤣
@kisscsaba1688
@kisscsaba1688 Год назад
Meghallgattam volna a 4 mm alatti téli gumi nyári elhasználásának véleményezését, és hogy a mankókereket hogy használjuk,hova érdemesebb szerelni.
@norbertfeher713
@norbertfeher713 Год назад
az elsore nem a valasz. a masodikra...amelyik kerek defektes...az elso gumisig es nem belehajtani mankokerekbe 1000km ert
@siskiyou9784
@siskiyou9784 Год назад
én újítottam mert a gumikat lánctalpra cseréltem a clion, és így sokkal stabilabb az autó meg jó a terepen is
@hgabi00
@hgabi00 Год назад
Ilyen interjúnál nem túl előnyös az alacsony mélységélesség, jó lenne ha mindkét ember egyszerre éles lenne.
@FreestylerAlbert
@FreestylerAlbert Год назад
Lemaradt a 6-8 fok (SZÁRAZ) időben nyári vs Téli gumi :)
@FreestylerAlbert
@FreestylerAlbert Год назад
@@MrAtesz24 igen erre gondoltam
@Enkeli344
@Enkeli344 Год назад
2:50 Vauuu mennyire jol elmondja ezt én sem tudtam ennyire. Azt tudtam ilyen profilok vannak téligumin, de ennyire nem. Én eleve nem szeretem "kapartatni" a nyári gumit sem mire jó az? Gajdán úr mindíg precíz anyaggal jön elő az biztos.
@19880129
@19880129 Год назад
De a nagy kérdésre nem kaptunk választ! Gumival vagy gumi nélkül?
@steve_video
@steve_video Год назад
Jobb gumi nélkül, de nagyobb a kockázat.
@fanatikbitcoin5291
@fanatikbitcoin5291 Год назад
Tegye fel a kezet, aki az elmult 5 evben 3 napnal tobbet latott havat!
@csutakjozsef
@csutakjozsef Год назад
☝🖖🤣, mondjuk Erdélyben 🤣
@fanatikbitcoin5291
@fanatikbitcoin5291 Год назад
@@csutakjozsef meg Ausztriában, meg Franciaországban, stb, stb... : )))
@laszlohirt775
@laszlohirt775 Год назад
Ausztriában Tirol részen müszaki vizsga követelmény téli guminál .....5 mm fútófelület vagy 5 év..... amelyik előbb jön. Ellenőrzik a Dot számot és ha a következő évre 6 éves lessz már le is vetetik.
@fanatikbitcoin5291
@fanatikbitcoin5291 Год назад
és így kerül be az országba a sok-sok alig használt téligumi!
@istvanpinter3177
@istvanpinter3177 Год назад
NIncs olyan hogy "Tirol részén". A müszaki vizsga követelményei egész Ausztriában tartománytól függetlenül ugyanazok. A profilmélység 4mm lehet, és nincs joguk levetetni a 6 éves téli abroncsokat. Csak akkor bukhat a gumi kortól függetlenül, ha vannak rajta látható külsérelmi nyomok, pl. repedések. A DOT eleve nem mérvadó, mert hivatalosan 2 évesnél fiatalabb gumiabroncsot lehet még újként értékesíteni. Tehát akár öregebb mint másfél éves abroncsot is adhatnak. Akkor csak 2 szezont használhatnád.
@istvanpinter3177
@istvanpinter3177 Год назад
@@fanatikbitcoin5291 Ez nem igaz, mert a 4mm alatti téligumikat fent hagyják nyárra és leradírozzák.
@fanatikbitcoin5291
@fanatikbitcoin5291 Год назад
@@istvanpinter3177 lehet... de ami bekerül az országba használt papucs, az mind 5 évnél régebbi... azért gondoltam, hogy esetleg ilyen úton-módon.
@fanatikbitcoin5291
@fanatikbitcoin5291 Год назад
@@istvanpinter3177 ebben is lehet neked van igazad.
@mesterkolozoli8935
@mesterkolozoli8935 Год назад
Sajnos azt nem tudtuk meg hogy a télit el lehet e használni nyáron meg azt sem hány éves korukig használható az alapvetően épp mintázatú gumi.Független ettől okos gondolatokat osztott meg velünk.
@bertalankosa6005
@bertalankosa6005 Год назад
A gyumigyárak fizetik nagy átverés olyan mint az orvosoat a gyógyszergyárak fizetik .
Далее
Meddig él egy autógumi?
17:05
Просмотров 66 тыс.
ААААА СПАСИТЕ😲😲😲
00:17
Просмотров 1,6 млн
МОЙ БРАТ БЛИЗНЕЦ!
19:34
Просмотров 1,3 млн
Négyévszakos gumi? Megőrültél?
11:01
Просмотров 32 тыс.
Mégis mi kerül egy autógumin ennyibe?
14:00
Просмотров 310 тыс.
Ipari titkot láttál már?
24:14
Просмотров 145 тыс.
Une voiture originale 😂😂😂
0:38
Просмотров 2,2 млн