Тёмный

Vadászrepülőgép ki mit tud - Honi légvédelmi vadászok - 3.rész (szovjet) 

Militavia - katonai repülés & légvédelem
Подписаться 9 тыс.
Просмотров 15 тыс.
50% 1

A csatorna támogatása itt lehetséges vagy RU-vid csatornatagként is.
/ militavia
Az eddig extrák itt.
/ 903761277418574
A videó anyaga szövegesen.
militavia.blog.hu/9999/12/31/...
0:00 Előszó
0:22 Intro
0:34 MiG-25
6:07 MiG-25 - lokátor történelem
9:50 MiG-25 - Belenko incidens után
14:22 MiG-25 - gyártás, export
16:10 MiG-23
18:14 MiG-31
27:14 Szu-27
30:27 Patreon, közreműködők, csatorna infók

Наука

Опубликовано:

 

8 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 39   
@janosnagy6812
@janosnagy6812 Год назад
Nagyon jó a videó! Köszönöm!😊
@MrTheKaly
@MrTheKaly Год назад
Változatlan szuper ! Köszönjük!
@kopi70
@kopi70 Год назад
Bullshit.. ;)
@attiska
@attiska Год назад
Érekes lenne majd egy MiG-23 alváltozat ismertető is, de ha jól emlékszem, ebből is millióféle volt, mint a 21-nel.
@Militavia
@Militavia Год назад
A közeljövőben nem tervezek ilyet, kicsit repülős túlsúly lett a csatornán, ami egy ideig marad, de igyekszem megtörni. De MiG-23-as más módon lesz közeljövőben célkeresztben, magyar vonatkozással.
@Mitchell_Gant
@Mitchell_Gant Год назад
A Szuhojnál aztán volt önbizalom hogy közvetlenül a Szu-9 után megpróbálták a PVO-t kész tények elé állítani ezzel a radar kavarással is. Ha rajtam múlik, másnap reggel már lehet hogy a Jakovlev felirat fogadta volna őket a kapunál 😈
@Militavia
@Militavia Год назад
A Szovjetunióban is voltak elég érdekes húzások és kapitalista megoldások, miközben Marx szobra a sarokból figyelt.
@bagoistvan3182
@bagoistvan3182 4 месяца назад
30:17 ....🍺🍺🍺🍺🍺👍😁😁😁
@Militavia
@Militavia 4 месяца назад
Látom darálod a videókat. :) Ennek holnap jön a 4. lezáró része.
@JanosdrFoldi
@JanosdrFoldi Год назад
Volt már szó a mig-29-ről? Ha igen, melyik előadásban?
@Militavia
@Militavia Год назад
Itt. Fejezetek meg vannak jelölve, hogy hol. ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-J3rvFElP8z8.html Ez a sorozat is majd folytatódni fog, majd egy év szünet után...
@JanosdrFoldi
@JanosdrFoldi Год назад
@@Militavia köszönöm. Már meg is néztem. Ez is nagyon tetszett.
@randomeditshun8450
@randomeditshun8450 Год назад
Szia militava! A orosz nagyhatótávolságú r37m rakètárol mit gondolsz? Álítólag a su-57 es ezzel a rakètával szerezte meg az első levegő levegő ölèsèt egy ukrán su-27 es ellen rekord távolságrol(217km) Ha ez igaz akkor jelenleg a oroszok èlen járnak levegő levegő rakètákban.
@Militavia
@Militavia Год назад
1. Azt, hogy Szu-57-en semmiféle bizonyíték rá, hogy lenne. A belső fegyvertér ajtót még soha nem nyitották ki fotón, a gépen soha nem volt R-37M súlymakett sem. Mindenki hihet amitben akar... 2. Ellenben Szu-35 és MiG-31-en bizonyítottan látni R-37M-et. 3. A 217 km-es távolság elég fantasynak tűnik. Miért? ad -1 Az indítási távolság nem = rakéta repülési táv. ad-2 Mert eleve ekkora távolságból egy vadászgép méretű cél követése földháttérben -hiszen fűnyíróznak az ukrán gépek csökkenti az észlelési távot. A Zaszlon-A radart persze lehet fejleszteni, de amikor egy kb. 20 m2-es RCS-ű cél ellen volt 200 km táv asz észlelés nagyon sokat kéne reszelni ott, hogy egy fele/harmadakkora célt is kövessen. Ráadásul az HPRF és MPRF üzem miatt távolodó cél ellen ez a táv eleve minimum feleződik. Tehát, ha csak megfordul a célpont és kicsit irányt vált, akkor kb. soha nem találja el a célt, csak ha valami más követi még azt a célt. Elvi szinten lehetne adatkapcsolattal, de mi az, ami egy alapvetően NY-K irányú strat felállás esetén teljesen más irányból látna rá a célra és még jó helyen is van? ad-3 Még, ha 10 km magasan is indítják az R-37M-et kismagasságú cél ellen a rakétának is vissza kell térni a sűrű légkörbe. Ez igencsak odaver a kinematikai hatótávnak. Elvileg beleférhet. Igen, long range kill lehet, de ez a távolság manőverző kismagasságú cél ellen kb. mesének tűnik. Ilyen paraméterek mellett a Pk nagyon alacsony lenne főleg, ha egy AWACS szól időben az ukrán vadásznak, hogy szégyen a futás, de hasznos. És, ha mindez még igaz, is, akkor sem jelenti azt, hogy élen járnának. Egy nagy rakéta magasan indítva messzire tud elrepülni. Nahát... :) Egész egyszerűen a jenkik és más sem tartott igényt ilyen rakétára, hát nem is gyártottak az AIM-54 óta. Tehát csak elhatározás kérdése lenne gyártani ilyet. Attól, mert egy rakéta nagy, még nem fejlett... Az élen járás inkább azt, hogy a Meteor milyen nevetségesen kis tömegből kihozza azt, hogy a rakéta nagy magasságban bőven 100 km távolság felett képes repülni. Figyelem az indítási távolság nem = azzal, hogy mennyit repül a rakéta egy közeledő célig... Ez a fejlettség. Az, hogy egy 200 kg alatti indulótömegű rakéta is elrepül akár 150 km-re is és nem 500 kilós... Az R-37M egy valós fenyegetés, de nem csodafegyver. Nagy rakéta, messzire repül. De az nem derül ki, hogy mennyire jók a fajlagos paraméterei, mit tud a gép radarja, vagy képsek-e most önerőből gyártani és nem import cuccból rakták-e össze.
@Militavia
@Militavia Год назад
De amúgy lesz ez majd téma egy videó kapcsán az igen közeli jövőben.
@TheArtimov
@TheArtimov Год назад
​@@MilitaviaTe vagy a szakember 🙂 De alapvető kulonbség az amerikai és orosz eszközökben az, hogy az oroszok technológiai hátránya mellé nem védi őket óceán és egy baráti Kanada 🙂 Tehát sok esetben keveredhet a találékonyság, a szláv hanyagság, technikai hiányosságok és néha az ott nagy számban jelen lévő ritka fémek pazarlása. Én ezért szeretem az orosz technikát mert sajátos, egyéni megoldások és egyéni stílus jellemzi ezeket. Pl. Itthon egy hacker konferenciàn egy mk. Ales a régi ZMNE -ről jött és tartott eloadást, hogy tudták iranban az akkori amcsi csúcs drónt leszállásra késztetni egy 1970-koruli orosz elekroncsöves kommunikációs állomással. GPS spoofing és a kommunikácio teljes elvágása egy eszközzel. Nekem itthon voltak orosz katonai IC -im és érdekes hogy műanyag helyett kerámia vagy fém tokosak voltak és bitang vastag arany réteggel. A fém kereskedők a mai napig vadásszák a szovjet katonai eszközöket mert a primitívebb technika gyengébb paramétereit sokszor a jobb anyag minőséggel próbálták ellensúlyozni. Ami sokszor elesett egy trehány hibán...
@randomeditshun8450
@randomeditshun8450 Год назад
@@Militavia köszönöm válaszod
@randomeditshun8450
@randomeditshun8450 Год назад
@@Militavia anyit mèg megkèrdezhetek hogy volt e az r37m nek bizonyított levegő levegő ölèse. Egyszerűen mert èrdekel ez a rakèta mert nagyon sokan lenèzik az orosz vadászgèpeket csak mert oroszok. Ès elfogadom hogy a meteor rakèta nagyobb teknológiai bravur(nem tudtam hogy csak 200kg)
@matyaspetko
@matyaspetko Год назад
Mondjuk a Mig-25-nél érdekes az is, hogy sikerült vele iráni F-4 Phantomot, illetve amerikai F-18C is lelőni. Szerintem a típus renoméjához ez s hozzátartozik.
@Militavia
@Militavia Год назад
Lesz még ezekről egyszer szó elvileg.
@user-jn9sy3dr1s
@user-jn9sy3dr1s 11 дней назад
Hogyha nem annyira szovjet alapú a vadászirányìtás akkor,lehetett volna kettős győzelem is.
@modernwartech9121
@modernwartech9121 Год назад
Bár a videóban nem egyszerű vagy akár lehetetlen javítani, azért megemlítem, hogy... az FB-111-esnél félrevezető a megfogalmazás. Ha a hatból a két legkülső póttartály is fent volt, akkor azok nem álltak "egyenesen" a minimális nyilazásnál, csak 26 foknál. Továbbá, lehetett mozgatni a szárnyat hátrafelé, ilyen korlátozást sehol sem láttam említeni. (A GBU-15-ösöknél is elvileg elfért mind a négy, csak olyan kicsi maradt a hézag köztük hátranyilazott szárnnyal, hogy maradtak a kettő függesztésénél.) ... meg hogy a Zaszlon az tuti zászló? Lehet én nem néztem utána eléggé, de mindenhol akadály, sorompó, esetleg néhol pajzs a fordítása. A Szu-27 tengerpartra telepítése úgy függ össze a nagy hatótávval, hogy tenger feletti műveletekre használható(bb) volt? Vagy hogy?
@Militavia
@Militavia Год назад
Az FB-111-nél direkt nem mondtam semmit. De ez egyértelmű jele annak, hogy FB-111. Amúgy gyakorolták ezzel a repülést, YT videót is láttam róla. Valaminek a nem említése az nem tagadása. Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy mi volt a limitáció. ;) A Zaszlon fordítása mástól van, egyik oroszul perfekt sem szólt a másiknak, hogy "hé, az nem az". Én mivel legfeljebb csak olvasni tudom az orosz karaktereket... XD A Szu-27 INS-e pontosabb volt és a képernyőjén a navigációs útvonalat is meg lehetett jeleníteni. A semmi közepén és tenger felett ez kellett.
@magalenin
@magalenin Год назад
​@@Militavia​@Militavia A blogos verzióban az FB-111 képre írtak alapján tettem a hozzászólást, szóval továbbra is áll. Oroszul én is csak kiolvasni tudom a szöveget 😢😅
@Militavia
@Militavia Год назад
@@magalenin Nem értem miért áll. Attól, mert nem a legkisebben voltak, attól repülés közben nem lehetett változtatni. Ez kb. a margóra írt megjegyzés az anyagban, hogy senki ne értse félre.
@user-jn9sy3dr1s
@user-jn9sy3dr1s 11 дней назад
Lehet tagadni,de lìbiai konfliktusban,az f-111 -est lelőtték.Kedvencem az mikor Vietnamban amerikai B-52-es faroklövészek ászok lettek,na ez már azért vicces.😂
Далее
F-15EX, van értelme? [Mítoszoszlatás]
46:37
Просмотров 12 тыс.
Ускоряем ваш TV🚀
0:44
Просмотров 578 тыс.